"שמים אדומים" זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי BUIFF

הסדרה המצליחה של רשת 13 קוטפת הישג נוסף: הפעם, באחד מפסטיבלי הקולנוע הגדולים באמריקה הלטינית, זכתה הסדרה בתואר "הדרמה הטובה ביותר" • בפסטיבל התחרו סדרות מכל רחבי העולם, בין היתר מאסיה, אוסטרליה, אמריקה הלטינית וצפון אמריקה • בעוד כשבועיים תיערך הקרנה חגיגית של פרק הפתיחה בבואנוס איירס

מאור שוויצר, אנני שפירו, אמיר חורי, שמים אדומים, פסטיבל הסדרות בברלין
פסטיבל הסדרות בברלין | צילום: רותי צונץ

עוד פרס לאוסף: "שמים אדומים" זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בבואנוס איירס - BUIFF. זהו כבר הפרס השלישי הבינלאומי שאותו קוטפת הסדרה, שכן בתחילת החודש זכתה "שמים אדומים" בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בפסטיבל הסדרות הבינלאומי בברלין, וכן פרס הסדרה הטובה ביותר בפסטיבל "Global india".

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של בואנוס איירס הוא מפסטיבלי הקולנוע הגדולים באמריקה הלטינית, והפסטיבל החשוב ביותר בארגנטינה. בפסטיבל התחרו סדרות מכל רחבי העולם, בין היתר מאסיה, אוסטרליה, אמריקה הלטינית וצפון אמריקה. פסטיבל הסדרות היה פתוח לקהל של עשרות אלפי צופים בדרום אמריקה און-ליין, ובעוד כשבועיים תיערך הקרנה חגיגית של פרק הפתיחה של "שמים אדומים" בבואנוס איירס.

לכתבות נוספות בשמים אדומים:

הסדרה מתרחשת בימי האינתיפאדה השנייה ומביאה את סיפורם של שני חברים קרובים, יהודי וערבי, שהמציאות הביטחונית מובילה אותם לעימות ישיר. "שמים אדומים" מבוססת על ספרו של דניאל שנער - שגם כתב את הסדרה יחד עם רון לשם ("אופוריה"), דניאל אמסל ("שעת נעילה") ועמית כהן ("כפולים"). מי שחתום על הבימוי הוא אלון זינגמן ("שטיסל").