אלוהים הוא אישה: "שיחת בנות" היא הזרקור הבוהק ביותר של הקהילה

הסדרה "שיחת בנות" היא הרבה יותר מסדרה על קהילת הטרנס בישראל, היא תעביר אתכם שיעור חובה בפמיניזם ובכוח נשי. חובה לצפות

זמן צפייה: 01:26
הבנות ב"שיחת בנות" שנותנות הצצה בלתי מתפשרת וחסרת פילטרים לעולמן של הטרנסיות בישראל, הן הזרקור הבוהק ביותר שהקהילה הטרנסג'נדרית קיבלה עד כה. מקבץ הנשים שפתחו את ביתן למצלמות של אורי סלעי, מעבירות את כולנו שיעור חשוב באומץ ובאמת. איש מלבד הטרנסיות, לא יבין את התחושה של אדם שנולד בגוף לא שלו, אשר נאבק מיומו הראשון בחיים בדיסונס הבלתי נתפס הזה – בין גוף ונפש. הסדרה, בת שלושת הפרקים המשודרת ב-HOT8, היא גולמית, מחוספסת ולא מתייפייפת שמצליחה לתת צוהר, ולו הקטן ביותר, לנשים האמיתיות שהחליטו להתאים את החיצוניות לפנימיות, להיות האלוהים של עצמן ולא לחכות לגלגול הבא.
שיחת בנות
הרבה יותר מסדרה על קהילת הטרנס בישראל | צילום: באדיבות HOT8
ותראו איזה פלא, הן בני אדם. כמוני וכמוך, שמחפשות משמעות בעולם המטורף הזה, שכמהות בדיוק כמונו לאהבה, לשייכות ולשלמות עם עצמנו. אם כי חייבים להודות, נראה שבכל הנוגע ללהקשיב לאני הפנימי שלנו, הן פתחו עלינו פור מטורף ואף עוקפות אותנו בסיבוב.

המלחמה לשוויון חייבת לצאת מגבולות תל אביב

כל אחד ימצא מישהי להתחבר אליה – בין אם זו אפרת טילמה, בת 70 שחדרה לליבי באחת הסצינות המרגשות ביותר בסדרה, כשהיא סיפרה בכאב רב על הימים השחורים משחור שסללו את הדרך לטרנסג'נדריות של ימינו; גילי בסון כשדיברה בכנות מהפנטת על הרגע בו אמרה לאימה "הבן שלך מת. אני חיה", או נועה כהן שגרמה לי לקנא בכוח שלה מול הבורות. אבל מי שהכי ריגשה אותי, היא דורין ביליה. הקשר שלה לאימה אסתר, וההחלטה שלה להישאר עם מה שהכי חשוב לה באמת – המשפחה באופקים, הוכיח שהמלחמה לשוויון חייבת לצאת מגבולות תל אביב.
שיחת בנות
שום נושא לא נשאר מחוץ לשיחה | צילום: באדיבות HOT8
אותן נשים מדהימות, הכוללות בין היתר גם את מעצבת האופנה ג'ניפר קים והפעילה החברתית, נינה הלוי, שהקימה את "לחמנינה" מדברות על הכל, ושום נושא לא נשאר בחוץ: יחסים, בדידות, סמים, זנות, ניתוחים, הורים, משפחה, הומואים, לסביות, ניכור, טרנס, סקס ועוד נושאים, שלפעמים יגרמו לכם לנוע באי נוחות בכסא, אך בהחלט הגיע הזמן שתשמעו אותם. אבל הסדרה הזו היא הרבה יותר מסדרה על קהילת הטרנס בישראל – היא בעיקר סדרה פמיניסטית על נשיות בעידן המודרני: מי מגדיר מי זו אישה, ומה בכלל המשמעות של להיות אישה?

לאף אחד אחר אין זכות להגדיר מי הן מלבדן

כבר בפרק הראשון קיבלתי מנת גדושה של פמיניזם טהור שהיכה בי כמו ברק ביום בהיר: בשיחה על תחרות מלכת היופי "מיס טרנס", סיפרה לילך בן דוד: "רק בגלל שאמרו לנו: טוב, אם אתן רוצות להיות נשים אז עד הסוף, ולקבל את כל התכתיבים הכי סקסיסטים של החברה". וזו בדיוק הנקודה ש"שיחת בנות" שכבשה אותי. הנשים הללו בפרט, וכל המין הנשי בכלל, הן נשים כי הן הגדירו את עצמן כך. לאף אחד אחר אין זכות להגדיר עבורן, והן היחידות שמחליטות מה זה אומר להיות אישה. ואת הכוח הזה, חייבים להפיץ. שיחת בנות, שידור נוסף במוצ"ש 22.07 החל משעה 21:00, ב- HOT8 וב-HOTVOD