קווין ספייסי בסרטון מוזר: "נטפליקס קיימים בגללי, הם ניסו לקבור אותי"

כמיטב המסורת, גם השנה השחקן קווין ספייסי חזר לנעליו של פרנק אנדרווד מ"בית הקלפים" ובסרטון חדש לחד המולד שטח את הגיגיו באשר לאירועי השעה: על נטפליקס ("ניתקו איתי את הקשר וניסו להכניס אותי לאדמה"), על המועמדים לנשיאות ארצות הברית ("קצת כמו לקפוץ בג'קוזי עם זקפה") - ולמה לדעתו הוא זה שצריך להנהיג את ארה"ב? • הזיה

July,24,,2023,,actor,kevin,spacey,,arrives,at,southwark,crown
קווין ספייסי | צילום: שאטרסטוק

כחמש שנים לאחר ש"בית הקלפים" ירדה מהאוויר, פרנק אנדרווד חוזר: השחקן קווין ספייסי (64), שרק לאחרונה זוכה מכל האישומים נגדו בגין עבירות מין, הקים את הדמות לתחייה אחרי שזו נהרגה (אופס, ספוילר), זאת במסגרת סרטון מיוחד לחג המולד אותו צילם לצד הכתב הפוליטי טאקר קרלסון.

קודם, קצת הסבר: קרלסון נחשב לאושייה ומטריל פוליטית מבית רשת פוקס ניוז. בעברו, הוא נתבע על רקע מעורבותו בהפצת לשון הרע ביודעין בגין הזיוף לכאורה של הבחירות לנשיאות בשנת 2020 - אותו פייק ניוז שמונע מדונלד טראמפ לרוץ כעת לנשיאות. ספייסי עצמו כבר נחשב כמה שנים לפרסונה נון גרטה בהוליווד, לאחר שהואשם פעמים רבות בהתנהגות מינית בלתי הולמת עוד בשנת 2017. מאז, זוכה האוסקר מיעט להופיע בציבור (וטוב שכך, אם יורשה לנו).

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

כך או כך, בכל שנה מאז ההאשמות על תקיפה מינית, ספייסי מפרסם סרטון חג מולד שבו הוא מדבר במבטא הדרומי של פרנק ומשחק אותו, תוך כדי דיון על ענייני השעה. השנה כאמור, קרלסון הצטרף אליו, והשניים דנו בנטפליקס וגם בבחירות לנשיאות ב-2024.

בסרטון, קרלסון שואל את השחקן אם הוא מבין שבכל פעם שאדם פותח את אפליקציית הסטרימינג, ספייסי נמצא שם בצליל הפתיחה (שכן, אחת התיאוריות היא שהסאונד המוכר הוא מבית הקלפים). בתגובה, השיב השחקן: "זה מוזר שהם (נטפליקס) החליטו לנתק את הקשר איתי בפומבי על סמך האשמות בלבד, האשמות שכעת הוכחו כשגויות. אני לא חושב שיש שאלה בכלל. נטפליקס קיימים בגללי. שמתי אותם על המפה, והם ניסו להכניס אותי לאדמה".

אחרי נטפליקס, ספייסי עבר לתקוף גם את המועמדים לנשיאות ארה"ב, וכשנשאל מה דעתו עליהם, ענה: "זה קצת כמו לקפוץ בג'קוזי עם זקפה. אתה יודע שזה לא יימשך לנצח, אז לא הופתעתי כשמייק פנס נשר מיד מהמירוץ".

בהמשך טען שהוא אוהב את ניקי היילי וקרא לה "קשוחה". "אין ספק שהיא למדה דבר או שניים מהתבוננות בי", הוסיף בתור פרנק, "אבל אני חושב שבסופו של דבר אנחנו צריכים מישהו בבית הלבן שלא מפחד. מישהו כמוני שלא מפחד לדחוף את המדינה שלנו לכיוון הנכון. או עיתונאי, אם זה מגיע לזה". ובכן, שלום לסרטון שאיש לא ביקש ואף אחד לא רצה.