שלום אסייג: "בחודש הראשון היה קשה לצחוק, אבל עכשיו אנשים כבר צמאים לזה"

לקראת תוכנית האירוח החדשה שלו שתעלה למסך הערב ברשת 13, פגשנו את שלום אסייג והוא סיפר לנו על ההחלטה להפסיק את צילומי שנות ה-90, גילה מי יהיו האורחים החדשים שיופיעו בתוכנית ושיתף על ההחלטה לארח בכל שבוע משפחה אחרת של חטופים על מנת להשאיר אותם בתודעה של כולנו | חזקים ביחד עם שלום אסייג. הערב (חמישי) ברשת 13

זמן צפייה: 00:30

שלום אסייג עולה עם תוכנית אירוח חדשה שבה הוא יפגוש את האנשים שעשו את השבוע לשיחה בגובה העיניים. לקראת שידור התוכנית (הערב ברשת 13) שוחחנו עם אסייג על המצב ("אני דואג לחיילנו ולחטופים כמובן, אבל מנסה להיות אופטימי"), על צילומי שנות ה-90 בצל המלחמה ("בהפסקות אתה רואה איזה סיפור קורע לב ואז אתה צריך להמשיך בסצנה כרגיל"), וגם - איך הוא נערך לתוכנית החדשה: "מנסים ללכת בין לבין, קצת לעודד ולהצחיק וגם קצת לגעת בנושים הכואבים".

כתבות נוספות:

קודם כל, איך עבר עליך החודש האחרון?

עצוב כמו כל אזרחי המדינה, דואג לחיילנו ולחטופים כמובן אבל מנסה להיות אופטימי. אני מקווה ומאמין שנצא מזה כשידנו על העליונה. את האבדות כבר אי אפשר להשיב, אבל אולי מפה קדימה נוכל לגרום להרתעה ולשנות את התמונה בדרום ובצפון.

היינו לקראת סוף הצילומים של העונה השנייה של שנות ה-90, אז גם ישר התעסקנו בלבטל את הצילומים שהיו אמורים להמשיך ביום ראשון. ביטלנו את הצילומים לשבועיים ובתקופה הזאת טיילנו בין בתי המלון של המפונים. פגשנו אותם, שרנו וצחקנו איתם וניסינו קצת להנעים את זמנם.

איך הייתה התגובה של האנשים?

אנשים מאוד שמחו לראות אותנו, בסוף האנשים האלו הם פליטים בתוך המדינה. בית מלון זה נראה סבבה אבל זה לא הבית שלהם, אחרי יומיים שלושה אתה כבר רוצה לחזור הביתה. הרבה מהם גם חוו טראומות ואיבדו קרובי משפחה, זו סיטואציה לא קלה. ניסינו לעודד, לחבק ולשיר איתם קצת.

בסוף חזרתם לצילומים של שנות ה-90, איך היה לצלם סדרה קומית בזמן מלחמה?

המדינה הזו היא הזייה, אתה נאלץ להתמודד עם דברים לא הגיונים. בהפסקות מהצילומים כולם ישר הסתכלו בטלפון מה חדש, אתה רואה איזה סיפור קורע לב ואז צריך להמשיך בסצנה כרגיל.

אבל באמת מצליחים לחזור ולהתרכז בצילומים?

כן, מצליחים. אי אפשר להגיד שזה באותה רמה אם לא היינו בסיטואציה הזאת, כי עדיין הראש של כולם טרוד, אבל מנסים לעשות את המקסימום. מי שיראה את התוכנית בבית לא יראה את ההבדל מה צולם לפני ומה צולם אחרי המלחמה, אבל אנחנו בתוכנו מרגישים את הקושי.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by רשת 13 (@reshettv)

אז, אתה עולה עם תוכנית אירוח חדשה, מה אתה יכול לספר לנו עליה?

זו תוכנית אירוח עם אקטואליה רכה שמתעסקת בגיבורי השעה, אני מארח אנשים מהתקופה הזאת שהם כרגע בכותרות, ננסה לשדר קצת אופטימיות וצחוק. גם נארח משפחות של חטופים, אנחנו מנסים ללכת בין לבין, קצת לעודד ולהצחיק וגם קצת לגעת בנושים הכואבים.

מי יגיע להתארח?

שלומי קוריאט ואריק משעלי יצאו לבקר מפונים בבית מלון יחד בתור הדמויות של מורדי ומרסל. ליטל שוורץ תצטרף לשוטרות בדרום, אסף מור יוסף יעשה איזה קטע סטנדאפ באולפן כדי לנסות ולהרים את מורל המילואימניקים. אנחנו נארח גם מישהי שאחותה חטופה בעזה, נדבר איתה ונקדיש לה שיר.

כמה ההומור חשוב בתקופה הזאת לדעתך?

בחודש הראשון היה קשה לצחוק, אבל עכשיו אנשים כבר צמאים לזה אחרי חודש של זוועות וחדשות, אנשים רוצים קצת לשחרר ולהשתחרר. אני חושב שההומור חשוב כי יש לו את היכולות להרפות מהנושאים הכואבים, גם אם רק לרגע. נעשה את זה במידה כמובן, זו לא תוכנית בידור בכל הכוח, אני לא חושב שזה נכון כרגע לבוא עם תוכנית בידור חזקה, מרגיש לי מנותק, אנחנו מנסים לשלב את זה.

יש מישהו שאתה מחכה לראיין במיוחד?

אני מחכה לפגוש את אלמוג בוקר שראיין אותי לאורך השנים עשרות פעמים והפעם זה יתהפך ואני הולך לראיין אותו על כל התקופה הזו שהוא עבר והמצב הזה לחיות שם על העוטף. אנחנו גם מארחים את יוסף חדאד יחד עם זוגתו שעד היום לא ראו אותם יחד בראיון, גם היא מתעסקת בהסברה הישראלית כמובן. ונמשיך משבוע לשבוע, אין לדעת מי יהיו הכוכבים של השבוע הבא, הכול קורה בקצב מהיר במדינה.

"אני מחכה לראיין את אלמוג בוקר על כל התקופה הזו"
"אני מחכה לראיין את אלמוג בוקר על כל התקופה הזו" | צילום: חדשות 13

אתה הולך לדבר גם עם משפחות חטופים, זו לא שיחה קלה.

נכון, זו שיחה לא קלה אבל היא חלק מהמציאות שלנו כרגע. אי אפשר להתעלם מזה ולנו יש אג'נדה לשמור את הנושא בתודעה כל הזמן. כל תוכנית אנחנו ניפגש עם משפחה של חטוף, נציג את התמונות שלו ונדאג שלא יישכח.

ויהיה בסדר, יהיה טוב בעזרת השם.

חזקים ביחד עם שלום אסייג, הערב (חמישי) ברשת 13