גיא זהר התפטר מהגשת "השבוע" בשידור חי

"זו הייתה התוכנית ה-40 של 'השבוע' והתוכנית האחרונה בהגשתי", אמר המגיש של מהדורת שישי של ערוץ 10. "יצאנו כאן בערבי שבת לדרך ארוכה ומחייבת, אבל לעתים יש לעצור ולהרים דגל שחור - אסור לעבור לסדר היום על מה שנראה בעינינו כשבירה של ערכים מקצועיים ואתיים"

גיא זהר
גיא זהר | צילום: חדשות 10

(42 שניות)

מגיש מהדורת חדשות שישי בערוץ 10, גיא זוהר, הודיע בשידור על פרישתו מהגשת התכנית. מאז הודיע ערוץ 10 כי ישדר התנצלות בפני שלדון אדלסון בתכנית הערב, גברו ההערכות כי זוהר יחליט שלא להמשיך להיות חלק מצוות "השבוע". לפני יומיים התפטרו מתפקידיהם מנכ"ל החברה ראודור בנזימן, ועורכת המהדורה רותי יובל. זוהר צפוי להישאר לעת עתה בחברת החדשות.

 

עם סיום המהדורה פנה זוהר אל הצופים ואמר: "יצאנו כאן בערב שבת לדרך ארוכה ומחייבת, אבל לעיתים יש לעצור ולהרים דגל שחור. אסור לעבור לסדר היום על מה שנראה בעינינו כשבירה של ערכים מקצועיים ואתיים. אין דרך קלה יותר לומר את זה ואי אפשר להוסיף חיוך או קריצה".

 

הוא התכוון בדבריו לשידור ההתנצלות במסגרת התכנית 'השבוע' על כתבת פרופיל ששודרה בתחילת השנה על שלדון אדלסון. מאותה הסיבה, הודיע מנכ"ל החברה, ראודור בנזימן, על התפטרותו השבוע.

  

לאות תמיכה בהחלטתו של זוהר, שהתקבלה היום בשעות הבוקר, הגיעו לבית הוורד עובדים של חברת החדשות וכמה מעובדיה הבכירים כגון רביב דרוקר, אלון בן דוד, רפי רשף, נדב פרי, אור הלר, צ'יקו מנשה, אפי טריגר, וגיא לרר. עם סיום דבריו מחאו לו העובדים כפיים, וכתוביות הסיום של התכנית הוקרנו ללא שמות הצוות.

 

"המהלך של גיא הוא המשך ישיר למהלך של רותי ושל ראודור, הוא כמובן זוכה לתמיכה והערכה של כולם ומצד אחד ולצער מצד שני על המצב הנוכחי שאליו הדברים הגיעו. התמיכה היא רחבה וכולם מבינים לחלוטין את מה שהביא לה, ואנחנו מדהים עמה", אומר לנענע10 גורם בחברת החדשות. "אנחנו מקווים שהטלטלה הזו שעוברת על החברה תתרום לה בעתיד, ושגלי ההדף בנוגע לעזיבות מסתכם בשלב הזה רק בזה". 

 

מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי אמר אתמול על עניין התפטרותו של מנכ"ל החדשות ופרסום ההתנצלות כי "החברה חטפה מכה, ואי אפשר להגיד שזו מכה קטנה בכנף. ההתפטרות של ראודור ואחריה של רותי ממחישים את גודל השבר. לחופש העיתונאי בחברת החדשות יש חשיבות עצומה לחברה הישראלית. גם לעיתונאי החברה יש חלק חשוב בשמירת הערך הזה".

 

בעקבות שידור ההתנצלות, ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו הודיעו כי יושבי הראש והמנכ"לים של ערוץ 10 וחדשות 10 יזומנו לשימוע נרחב בפני מועצת הרשות השנייה והנהלתה ביום שני הקרוב, וזאת "לנוכח חשיבות העניין ומשמעותו הציבורית והרגולטורית", דברי הרשות.