20 מיליון דולר בשנה: מי יירש את התמלוגים של מת'יו פרי לאחר מותו?

לפי הדיווחים, כוכבי "חברים" ובניהם פרי המנוח, קיבלו בשנה סכום המוערך ב-20 מיליון דולר - זאת הודות לשידורים החוזרים הבלתי פוסקים של הסדרה. כעת, לאחר מותו הפתאומי ומשלא הותיר אחריו צוואה, עולה השאלה לאן יועבר הונו

מת'יו פרי הלך לעולמו בגיל 54
מת'יו פרי | צילום: רויטרס

הוליווד עדיין בהלם ממותו הפתאומי של השחקן האהוב מת'יו פרי בגיל 54. ממצאי נתיחה הגופה אמורים להתפרסם רק בשבועות הקרובים, כך שמלבד נסיבות מותו הלא ברורות - ישנה סוגייה שטרם נפתרה גם כן: מי יקבל את התמלוגים שקיבל פרי מהשידורים החוזרים של הסדרה "חברים" בכיכובו, שנאמדים ב-20 מיליון דולר בשנה?

לפי USA Today, השידורים החוזרים של "חברים", שרצה במשך 10 עונות מ-1994 עד 2004, גורפים בכל שנה כמיליארד דולר - שמועברים ישירות לאולפני האחים וורנר אשר הפיקו את התוכנית  הסכום הענק הזה מתורגם להכנסות פרטניות של החברים עצמם - פרי, ג'ניפר אניסטון, קורטני קוקס, ליסה קודרו, מאט לבלנק ודיוויד שווימר - שמרוויחים כאמור כ-20 מיליון דולר בשנה,  2% מהכנסות הכלליות של האחים וורנר.

כעת, לאחר מותו הטראגי של פרי, נשאלת השאלה לאן יגיעו כספי התמלוגים של השחקן המנוח. לדבריו של היועץ הפיננסי צ'ארלי דאגלס, שהתראיין בנושא לרשת CNBC, ישנן כמה אפשרויות: הכסף יכול לעבור למוטבים, שבמקרה הזה הוא איגוד האמנים של הוליווד (גילדת שחקני המסך-הפדרציה האמריקאית של אמני טלוויזיה ורדיו), המאפשר לחבריו לרשום אצלם את האדם או האנשים אליהם מעוניין המנוח להעביר את כספו לאחר מותו.

עם זאת, מכיוון שפרי לא היה נשוי ולא היו לו ילדים, לא ברור במי הוא היה בוחר כמוטב או מוטבים שלו, ולפי שעה לא ברור אם בחר בארגון צדקה כלשהו במקום משפחה קרובה. אפשרות נוספת היא שפרי בחר שכספו יועבר לקרן נאמנות הרשומה על שם מישהו, ובמקרה כזה היורשים הסופיים של הכסף יהיו תלויים בתנאי קרן הנאמנות.

אם פרי לא רשם אף אדם, ארגון או קרן נאמנות כיורש פוטנציאלי להונו, חוק המדינה יכול לקבוע בעצמו תוכנית עיזבון שתקבע את ההיררכיה של היורשים: תחילה בן הזוג, אחר כך ילדים, נכדים, הורים ולבסוף - אחים. מכיוון שלפרי לא היו בן זוג ולא ילדים, סביר להניח שהונו יעברו להוריו, ג'ון בנט פרי וסוזן מארי מוריסון, שנפרדו כשהיה בן פחות משנה. אם אלה יידחו את הכסף, הוא יועבר לאחיו.

חברים | צילום: shutterstock

בתוך כך, ביום שישי האחרון התקיימה הלוויתו של פרי, בטקס פרטי שנערך בכנסיית Forest Lawn of the Hills בלוס אנג'לס. כזכור, פרי נמצא מת בג'קוזי בביתו לאחר שככל הנראה לקה בהתקף לב.

אביו של פרי, ג'ון בנט פרי, ואמו סוזן מוריסון לצד בן זוגה קית' מוריסון נראו בבית הקברות, שנמצא בסמוך לאולפני וורנר. גם אניסטון, קודרו, קוקס, לבלנק ושווימר הגיעו להיפרד מהשחקן שנקבר בבית הקברות שבו קבורים רבים מכוכבי הוליווד: קארי פישר, פול ווקר בטי דיוויד, באסטר קיטון, מייקל הצ'נס, בריטני מרפי ואן הייש.