רינה מצליח חשפה: "חליתי בסרטן השד ואף אחד לא ידע, שידרתי עם פאה"

כחלק מסדרת פודקאסטים חדשה של "ערוץ המשמעות" להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד, מגישת חדשות 12 לשעבר התיישבה לשיחה עם שרון חזיז ודיברה לראשונה על השנה הקשה שבה התמודדה עם המחלה: "ניסיתי לשמור על חיים רגילים והמשכתי לעבוד. לא רציתי שכולם ייכנסו לי לזה, היה לי יותר נוח ככה"

רינה מצליח
רינה מצליח | צילום: צילום מסך

מגישת חדשות 12 לשעבר רינה מצליח חשפה כי חלתה בסרטן השד, ובמשך כשנה הסתירה זאת מעיני הצופים. בפודקאסט שהקליטה עם השחקנית שרון חזיז ועלה הבוקר (שני) לאוויר, סיפרה מצליח כי "שידרתי בטלוויזיה ואף אחד לא ידע. זו הייתה שנה קשה מאוד, שמרתי את זה בסוד. זו פעם ראשונה שאני מדברת על זה".

הפודקאסט המדובר הוקלט כחלק מסדרת פודקאסטים חדשה של "ערוץ המשמעות" להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד. בטרם ההקלטה, כפי שהודתה העיתונאית הוותיקה, היא התלבטה רבות אם לחשוף את שעברה: "התלבטתי כי לא בא לי לדבר על זה, בא לי לשמור את זה לעצמי", אמרה לחזיז, "אבל את יודעת, כל אחת בוחרת איך נוח לה יותר".

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

חזיז, שחלתה גם היא בעבר בסרטן, סיפרה כי דווקא הפתיחות בעניין היא שעזרה בימים הקשים שבהם נלחמה במחלה. "נשים ידעו שאני חולה אז הן באו ואמרו לי שגם הן חולות והתעסקתי בלעזור לנשים אחרות. זה מאוד עזר לי". מצליח, בתגובה, הבהירה כי סביבתה הקרובה כמובן ידעה וכי היא עשתה כל שביכולתה להמשיך להתנהל כרגיל: "ניסיתי לשמור על חיים רגילים והמשכתי לעבוד. לא רציתי שכולם ייכנסו לי לזה. היה לי יותר נוח ככה".

זה הזמר להזכיר: גילוי מוקדם מציל חיים. 

"עבדנו רבות על אירוע גדול ועוצמתי לרגל חודש המודעות לסרטן השד בישראל - ואז הגיעה המלחמה הארורה שמחקה את חודש המודעות החשוב מסדר היום הציבורי כמעט לגמרי", סיפר ניב יעקובי, נשיא קבוצת "ערוץ המשמעות". "לא יכולנו להישאר לכך אדישים ויחד עם שותפינו שילבנו כוחות עם רינה מצליח, על מנת לקיים דווקא בעת הזו כנס עוצמתי בנושא, מתוך ידיעה שסרטן השד לא ממתין בגלל שיש מלחמה, ויש לעורר את השיח בנושא החשוב הזה - כל העת.

קבוצת "ערוץ המשמעות" עוסקת בפיתוח תוכן בעל אימפקט לצופה בדגש על נושא בריאות, ובקרוב תעמיק את פעילותה בישראל. בימים אלו החברה, יחד עם "ענני תקשורת", מפיקה סדרה בנושא מחלת הסרטן ובמקביל פועלת להעמקת השיח במטרה לעורר מודעות לחשיבות גילוי מוקדם של סרטן השד.