יובל סגל: "זו פשוט חרפה לחשוב שאפשר לסתום את הפה של היצירה הזאת"

הוא השתתף בעשרות הפקות לילדים ונוער, אך עבור רבים יובל סגל תמיד יהיה זכור כנתן, בן דודו של אילן. רגע לפני עליית העונה השנייה של "כראמל", דרמת הפנטזיה המצליחה של כאן חינוכית, יובל סגל מספר על יצירה ישראלית, חוויות מההפקה ולמה הוא עדיין מאמין שאיכות היא לא מילה גסה

יובל סגל
יובל סגל | צילום: שמחה ברבריו

דרמת הפנטזיה של "כאן", המבוססת על סדרת הספרים הפופולרית של הסופרת מאירה ברנע גולדברג, שונה מסדרות נוער אחרות. קצב העריכה, סגנון הדיבור של הדמויות והלך הרוח הכללי הרבה יותר מזכירים את הטלווזיה של שנות ה-90.

ובכל זאת אי אפשר להתעלם מהפופולריות לה זכתה הסדרה. יובל סגל (42), שמגלם בסדרה את אב הבית ספ, מאמין שזו ההוכחה שאפשר לעשות טלוויזיה אחרת: "רק החינוכית יכולים לעשות הפקה קסומה כזאת. ההצלחה המטורפת של הסדרה רק מראה כמה שאנחנו צריכים תכנים כאלה. זו באמת הוכחה שאפשר לעשות משהו כזה טהור ופשוט ותמים, ולא צעקני או טיקטוקי".

כתבות נוספות בתרבות ובידור

יובל סגל החל את קריירת המשחק שלו כבר בגיל 6, אך הוא נכנס לתודעה בזכות התפקיד שעשה בסדרה "הפיג'מות" בשנות ה-2000. "אנשים מכל הגילים עוצרים אותי ברחוב - בני 40 ובני 5. מישהו אמר לי - אתם ה-'זהו זה' שלנו - זה מדהים שהפיג'מות זה משהו שעדיין קורה".

"בשנתיים האחרונות עודד פז הרים את הכפפה המדהימה והחליט שהוא עושה את "עודד והקסדות", מופע שירים של הפיג'מות למבוגרים. לכל מי שרוצה לחוות את הנוסטלגיה של פעם. זה מופע רוקנרול ואנחנו ממש נותנים בראש. הכי מדהים זה ההופעה שסגרנו סולד אאוט בהאנגר 11 בתל אביב. כל הקהל לבש וואנזי של עודד והקסדות. השתתפו שם גם אילן, ויניב פולישוק, ואפילו הליצן מהיום הולדת של אילן בסדרה. וגם כמובן דנה פרידר, ודב רייזר שגילם את אבא של עודד".

יובל סגל
יובל סגל | צילום: מתוך ''כראמל'', באדיבות כאן חינוכית

בקרוב תוכלו לראות אותו על המסך בעונה השנייה של "כראמל". הסדרה מגוללת את סיפורם של שלושה אחים - רובי, גול ואל-אל, שנאספו מבית יתומים ואומצו ע"י גברת מילה, לפני כעשור. אל אל הוא הבכור המטופח, גול האמצעי, שלא ניחן בחוכמה רבה, ורובי האח הקטן, טוב הלב, שהוא גם גיבור הסדרה. יש שם גם חתול מדבר עם כוחות קסם, כראמל שמו, ואת גברת בלום המרשעת, מנהלת משק הבית לשעבר של האחוזה.

"אני מגלם את ספ, אב הבית שמתקן את התקלות בבית וגם מהווה אוזן קשבת עבור הילדים. כולו לב ואופטימיות. הוא מאוהב במילה (בגילומה של אפרת בוימולד), המטפלת של שלושת הילדים. זה סיפור מותח, ובאמת שרק החינוכית יכולים להרשות לעצמם לעשות דבר כזה, ועוד בצורה טובה. אף אחד אחר לא היה לוקח את הסיכון הזה".

''כראמל''
''כראמל'' | צילום: באדיבות כאן חינוכית

בין אם זה קרה בגלל המחאה הציבורית, ובין אם מדובר במהלך זמני לפני שהממשלה תשלים את הרפורמה במערכת המשפט, ההודעה על כך שהקואליציה החליטה להקפיא את סגירת התאגיד, השקיטה מעט את החששות מצד הצופים, המאזינים והגולשים. "זו פשוט חרפה לחשוב שאפשר לסתום את הפה של היצירה הזאת. החינוכית זה גוף שקשוב לצרכים של הילדים ושל ההורים. התאגיד מספק עבודה לאנשים מכל המגזרים השונים בארץ, יש שם מקום לכולם. יש עשרות הפקות שיצאו מהתאגיד ומהחינוכית וכל אחד יכול למצוא את מה שמעניין אותו, והוא יוכל לדעת שזה נעשה בצורה הכי מקצועית שיש".

כשעתידו של השידור הציבורי לא ברור, יובל רק מקווה שהסדרה המצליחה לא תיגדע באמצע. "התגובות מדהימות והציפייה לעונה השנייה היא מטורפת. אנחנו כולנו תקווה שתהיה גם עונה שלישית".