אמיר וינאי פרישר גוטמן: "אנחנו עובדים בלהשתקם"

הקרנת הסרט התיעודי החדש "ההמתנה לחיים" המתעדת את החודשים האחרונים והמטלטלים בחייו של אמיר פרישר גוטמן הייתה גדושה בחברים וקולגות שהתרגשו מסיפורו של גוטמן.

זמן צפייה: 02:38

החודשים האחרונים בחייו של אמיר פרישר גוטמן היו יכולים להיות בסיס טוב לסרט דרמטי שובר קופות, עלילה שנראית כאילו מיטב המוחות ההוליוודיים עבדו עליה.

 

ביום שלישי האחרון התקיימה בסינמטק הקרנה מיוחדת לסרט התיעודי "ההמתנה לחיים" שמתעד את החודשים האחרונים בחייהם של פרישר גוטמן ובעלו ינאי. מאחורי הסרט עומדים הבמאית ציפי ביידר ופינס תקשורת, צוות הסרט התלווה.

כזכור, בחודש מארס האחרון כשאמיר פרישר גוטמן נמצא בשיאן של החזרות למופע האיחוד של להקת "היי פייב" הוא חש ברע ופונה לבית חולים. לאחר חודש בדיקות הוא קיבל את הבשורה שהוא חולה בסרטן הלימפה וסיכוי ההחלמה קלושים. משם אמיר ובן זוגו ינאי יצאו למסע להצלת חיו, טיפולי כימותרפיה והבשורה מרופאיו שעליו לעבור השתלת מח עצם. שבוע בלבד לפני ההשתלה, מבשרים לו רופאים מבית חולים בניו יורק שהוא אינו צריך לעבור השתלת מח עצן והם לא מזהים סרטן. מרגע זה ואילך תסריט חייו משתנה, הסרט התיעודי מתעד את הרגעים המטלטלים האלו והמסע בין היבשות במטרה להציל את חיו של אמיר.

גוטמן ובמאית הסרט ציפי ביידר
גוטמן ובמאית הסרט ציפי ביידר

בהקרנה החגיגית רשת בידור תפסה את אמיר לראיון קצר על התקופה האחרונה, תהליך ההחלמה הארוך והחיזוק שהוא מקבל מהציבור וההשראה שהוא נותן לאנשים רבים.
השבוע נחשף ב"רשת סלבס" על כך שאמיר שכר עורך דין וכעת הוא מגבש כתב תביעה כנגד בית חולים איכילוב, בשיחה גוטמן סירב להתייחס לדבר, בן זוגו ינאי אמר שברגע שיהיה אפשר להתייחס לתביעה הם יעשו זאת.

בין באי ההקרנה היו משפחתו של אמיר וינאי, מפיקי הסרט גלי בראון וגיא פינס, חברים טובים דוגמת גיא זוארץ ויעל בר זוהר, טל מוסרי, יובל המבולבל ואשתו, מיכל הקטנה ובעלה, ציפי רפאלי ואוהד חיטמן. 

כמו כן גם לאה שנירר, יעל ורוני דואני, מיכל אמדורסקי, אפרת רייטן, עומר דרור, מיקי קם, מוטי רייף, דני רופ, לירון וייצמן, שרון חזיז, אמירם טובים ובת הזוג, בן אל תבורי ובת זוגתו אורטל עמר, קורין גדעון ועוד.

הסרט ישודר בערוץ 10

טלי אורן
טלי אורן
גיא פינס
גיא פינס
אורטל עמר ובן הזוג בן אל תבורי
אורטל עמר ובן הזוג בן אל תבורי
זהבה גלאון
זהבה גלאון
מיכל הקטנה ניר ויצמן
ציפי רפאלי ולאה שנירר
ציפי רפאלי ולאה שנירר
רני והילה רהב
מיכל אמדורסקי
מיכל אמדורסקי
טל מוסרי, אמיר פרישר גוטמן אפרת רייטן
טל מוסרי, אמיר פרישר גוטמן אפרת רייטן
יובל המבולבל
יובל המבולבל
לירון וייצמן
לירון וייצמן
מוטי רייף
מוטי רייף