רבקה מיכאלי: "מדאיגה אותי ההתעמרות הבלתי פוסקת בפלסטינאים, מתעללים בהם"

השחקנית, חברה באגודת הידידים של "בצלם", נשאלה בריאיון אם בכוונתה להתנער מהארגון בצל מלחמת חרבות ברזל - והבהירה שלא: "הכהניסטים למיניהם מצמיאים את הגדה, זה לא יכול להיות. אנחנו מקימים עלינו עוד חזית ומעמיקים את השנאה העמוקה"

רבקה מיכאלי
רבקה מיכאלי | צילום: רשת 13

"מדאיגה אותי ההתעמרות הבלתי פוסקת בפלסטינאים ביהודה ושומרון, בדרום הר חברון, את לא יכולה לתאר לך איך מתעללים שם בתושבים הכהניסטים למיניהם" - כך אמרה אתמול (ראשון) השחקנית רבקה מיכאלי בריאיון שהעניקה לענבל גזית וטליה בנון צור בגל"צ.

מיכאלי, חברה באגודת הידידים של "בצלם", נשאלה אם בכוונתה להישאר חברה באגודה - זאת בצל מלחמת חרבות ברזל ולאחר שהשחקנית גילה אלמגור התנערה מהארגון ויצאה נגדו. "היא (גילה אלמגור) צעירה ממני והשיקולה שלה איתה", השיבה מיכאלי בריאיון, "אבל אני נשארת עם בצלם.

"אותי עכשיו מדאיג מאוד מה שמדבר עליו גם בנימין נתניהו, בקריצה - אבל הוא מדבר על זה כי ביידן דיבר על זה - וזה על ההתעמרות הבלתי פוסקת בפלסטינאים ביהודה ושומרון, בדרום הר חברון, את לא יכולה לתאר לך איך מתעללים שם בתושבים. הצדיקים הקדושים, הכהניסטים למיניהם, איך מצמיאים את הגדה. זה לא יכול להיות. זה לא יכול להיות".

עוד הוסיפה מיכאלי כי "אנחנו מקימים עלינו לא רק עוד חזית, אנחנו מעמיקים את השנאה העמוקה הלא-נורמלית אלינו. איך אפשר שלא לחשוב על זה? אלה עניי עירנו", סיכמה.

כאמור, בסוף השבוע יצאה השחקנית גילה אלגור בהבהרה כי בניגוד לפרסומים - היא איננה חברה בארגון "בצלם". "כבר שנים רבות מאוד שאיני משתתפת או חברה בפעילויות הארגון 'בצלם'", הגיבה  אלמגור בפוסט של תנועת "אם תרצו". "כמוכם, הזדעזעתי מאמרות הארגון שצה"ל 'מבצע פשעי מלחמה'. איני מזדהה עם המסר ולו לרגע.

"היום שלחתי מייל מטעמי לנציגי הארגון לוודא שאיני משויכת אליו בשום צורה. עמדתי תמיד הייתה ותמיד תהיה ששלום אפשר לקיים רק עם פרטנר. בשבת השחורה, חמאס הבהירו שכל רצונם הוא הרס וטרור. אני תומכת בצבא הנפלא שלנו, בעם החזק שלנו ומייחלת להשבת החטופים באופן מידי!".

גילה אלמגור אגמון
גילה אלמגור אגמון | צילום: העולם הבוקר, רשת 13

בתגובה לפוסט שעלה בחשבון האינסטגרם של מאקו, הוסיפה אלמגור להבהיר כי לא הייתה פעילה בארגון, וכי "העובדה שהשתמשו בשמי באתר האינטרנט שלהם מכעיסה מאוד", כפי שכתבה. "שנים רבות מאוד שלא ידעתי עליהם ועל פועלם כמעט דבר.

"אני מבקשת להבהיר: אני יהודיה, ציונית, ישראלית. תמיד הייתי ותמיד אהיה. איש לא ייקח זאת ממני. בליבי ובנפשי זורם דם יהודי שנקרע ונשבר מאירועי שבת השחורה. אני מחזקת את הצבא הנפלא שלנו, ולחלוטין מתנערת ומוקיעה ממני כל מי שטוען שאין צדק בקיום מדינה יהודית בארץ ישראל.

"נולדתי לאלמנה שכולה, כשאבי נורה ע״י צלף ערבי ואני עוד בבטן אמי. אני יודעת על בשרי היטב את מחיר הדמים. עד סוף ימי אחיה יתומה, ואלחם שאף לא ילד אחד נוסף יחיה יתום בארץ ישראל. אני מתפללת כל יום לשובם של החטופים ולשלום הפצועים, וש-ה' יקום דמם של אלו שאבדנו. עם ישראל חי".