במעמד שר הפנים הרומני ואשת חטוף: אירוע הסברה למען ישראל בתיאטרון בבוקרשט

במלאת 30 ימים לטבח בתושבי העוטף ופרוץ המלחמה, מרכז "נא לגעת" קיים אירוע בתיאטרון היהודי ברומניה, במסגרתו הועלתה ההצגה "הסוהר מבלוק 11" המגוללת את סיפורו של שורד שואה. "עבורנו, להעלות בימים אלו על אדמת אירופה הצגה שמבטאת את עולם הערכים השוויוני שאנו מקדמים - זו שליחות"

"הסוהר מבלוק 11"
"הסוהר מבלוק 11" | צילום: Agerpress, הסנאט, משה״ח הרומני, שגרירות ישראל ברומניה

חודש למלחמת חרבות ברזל: אירוע הסברתי למען ישראל במעמד שר הפנים הרומני התקיים אמש (שני) בתיאטרון היהודי בבוקרשט, רומניה, זאת במלאת 30 ימים למתקפת הטרור הרצחנית של מחבלי חמאס בתושבי העוטף, ובצל המלחמה הקשה המתחוללת בימים אלו בישראל.

את האירוע ערך מרכז "נא לגעת", המכניס את מבקריו לעולמם של אנשים עם מוגבלות ראייה ושמיעה. הערב התקיים במעמד שר הפנים הרומני קטלין פרדויו, שגריר ישראל ברומניה ראובן עזר ובהשתתפות אלה חיימי, אשתו של החטוף טל חיימי שלו גם אזרחות רומנית. חיימי, בן 41, הוא חבר כיתת הכוננות של קיבוץ ניר יצחק. הוא נחטף בבוקר השבת השחורה, ומזה 30 ימים מצוי בשבי חמאס. לו ולאשתו טל שלושה ילדים.

לכתבות נוספות:

האירוע כלל שלל סדנאות שהועברו על ידי מנחים חירשים, עיוורים וחירשים-עיוורים, כגון סדנאות שוקולד, חושים ומשחק. בהמשך הערב, הועלתה על הבמה ההצגה "הסוהר מבלוק 11", בכיכובו של השחקן והיוצר חזי אליהו. ההצגה מגוללת את סיפורו של שורד השואה יעקב קוזלצ'יק, שבאופן מצמרר מתכתבת עם הזוועות הנוראיות של ה-7 באוקטובר.

ראובן עזר, שגריר ישראל ברומניה, ואורן יצחקי מנכ"ל עמותת "נא לגעת"
ראובן עזר, שגריר ישראל ברומניה, ואורן יצחקי מנכ"ל עמותת "נא לגעת" | צילום: Agerpress, הסנאט, משה״ח הרומני, שגרירות ישראל ברומניה

"חרף הלבטים הרבים אם לבטל את האירוע ברומניה נוכח המצב בארץ, החלטנו לבסוף כן לקיים אותו וליצור אירוע תרבות והזדהות עם מדינת ישראל - בפרט לאחר שנודע לנו באופן סופי שאלה חיימי תגיע ותשתתף", סיפר אורן יצחקי, מנכ"ל נא לגעת. "עבורנו, להעלות בימים אלו על אדמת אירופה הצגה שמבטאת את עולם הערכים השוויוני שמרכז נא לגעת מקדם - זו שליחות. זו הוכחה לכל העולם שחרף האסון הכבד אנחנו ממשיכים קדימה ומקיימים את הפעילויות שלנו, עם משלחת הכוללת יהודים וערבים, וללא שום הבדל של דת, גזע או לאום".

שגריר ישראל ברומניה ראובן עזר הוסיף כי "ההצגה מהווה מגדלור של שילוב וקבלת האחר. ערכים רלוונטיים מתמיד בימים אלה של מאבק בטרור ומאמץ להחזיר את החטופים שנשבו על ידי הארגון הרצחני חמאס ודומיו, שחתרו על דגלם את השמדת האחר".