רשלנות רפואית זה לא נושא מצחיק, אבל ניצה שאול עשתה מזה קומדיה

כבר שנים שהשחקנית ניצה שאול מככבת על בימות התיאטרון ומסכי הטלוויזיה, מהלהקות הצבאיות ועד תפקידי קאלט שנחקקו בתרבות הישראלית. לצד קמפיין לחברת ביוטי וזכייתה בפרס מפעל חיים, היא לא מוכנה לשבת ולסכם את הקריירה שלה, אלא כובשת את הבמה עם ההצגה "טופס 17"

זמן צפייה: 07:16

השחקנית המוערכת ניצה שאול זכתה השנה בפרס מפעל חיים מטעם אמ"י, אבל היא לא מתכוונת לעצור. "המשפט הראשון שאמרתי בנאום התודה כשזכיתי בפרס זה - אוקיי. מה התחנה הזאת אומרת? מה אנחנו מסכמים פה? סליחה. אז אמרתי טוב, אני מתייחסת לזה כמקפצה, כי אני ניצה מקפיצה. חשבתי שזה נהדר לקבל הכרה ולהגיד יופי, עשית, ומכבדים את מה שאת עושה, מוקירים את מה שאת עושה, אבל היום אני רוצה לדהור קדימה".

כתבות נוספות בתרבות ובידור

לא פשוט לקדם יצירה איכותית לילדים, אבל ניצה לא נכנעת: "זה בא לי טבעי. לעולם הזה של הילדים הגעתי מתוך הצורך העמוק הזה למצא דרך להגיע לילדים בצורה איכותית. זה נשמע כזה פלצני אבל זה לא. הבנות שלי היו אז ממש קטנטנות וחשבתי מה אני עושה בשבילן? וזה היה הקטליזטור שהביא אותי לעשות את "צלילי קסם". החשש הזה קיים, הוא חשש עמוק. הבעיה היא באמת איך להצית את המקום הזה בנפש של הילדים שיהיו צרכני תרבות. כי הרי זה מה שאנחנו רוצים, שהם יגיעו לתיאטרון. עד היום כתבתי למעלה מ-50 מופעים ואני מודה לאל שיש את המקום הזה שאני יכולה לעשות את זה".

כעת היא כובשת את הבמות עם ההצגה "טופס 17" שהיא למעשה קומדיה של טעויות: "אתה אומר 'טופס 17' וזה מדבר בעד עצמו. זו קומדיה מטורפת ושנונה על הרשלנות הרפואית, אבל זו קומדיה שיש בה משהו עתידני. רוצים להשתיל לבלב שלא יהיה צריך יותר התאמה מתורם, ושם מתנהלת כל העלילה. ויש גם אדם שמשחק אברהם סלקטר שצריך טופס 17, והפער בין הדברים האלה".

ההצגה "טופס 17": 5.1.23 בתיאטרון ב"ש, 31.1.23 בבית ציוני אמריקה בת"א.