נועה קירל, בניה ברבי, דנה אינטרנשיונל ואמנים נוספים: פסטיבל אשדודאנס 2023

הפסטיבל הבינלאומי למחול אשדודאנס חוזר בפעם השישית בהשתתפות להקות המחול המובילות והאמנים הגדולים בישראל: נועה קירל, בניה ברבי, דנה אינטרנשיונל, דני רובס, להקת שלווה, נרקיס, רותם כהן, ואלרי חאמתי, שימי תבורי, קובי אפללו, מאיה בוסקילה ועוד

נועה קירל
נועה קירל | צילום: ערן לוי

השנה השישית של פסטיבל המחול אשדודאנס מציגה מבט משולב אל השורשים והצמרות של המחול. רקדניות ורקדנים שהניחו את היסודות לתרבות הריקוד בישראל זוכים השנה למקום מיוחד בפסטיבל ולצידם נציגים של הדור הבא והמבטיח. התנועה הבין-דורית הזו מזמינה כל אחת ואחד למצוא את המקום שלו על רחבת הריקודים, לגלות את היופי האינסופי שטמון בריקוד וליהנות משפע עצום ומסחרר של סגנונות ואמנים.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

את הפסטיבל יפתח המופע "נקודה בזמן – סיפורו של המחול הישראלי". עוד לפני שקמה כאן מדינה, היה כאן מחול ישראלי. ריקודי העם סיפקו לחלוצים הפוגה והפכו לאחד מסמלי ההתיישבות. מאז פגש המחול הישראלי אינסוף סגנונות, השתנה, התרחב והעמיק, וכיום הוא רק מנה אחת בתפריט העשיר של היצירה הישראלית. את כל השינויים המרתקים האלה שחלו במחול הישראלי, הרגעים הגדולים והשירים הבלתי נשכחים שהניעו אותו להתפתח ולהתרחב, היוצרים הגדולים שנחקקו בתודעה והמאפיינים המקומיים שהשתלבו בסגנונות שהתאזרחו כאן בארץ - הפכנו לסיפור אחד צבעוני וקסום - סיפורו של המחול הישראלי. משתתפים: נועה קירל (עם הפתעה מיוחדת מאד לאורחי הפסטיבל), להקת שלוה, נרקיס, בניה ברבי, אוהד שרגאי, סגיב כהן, דני רובס וואלרי חמאתי, יחד עם כ-2000 רקדנים - מראשיתו של הפולקלור ועד היצירה העכשווית המרתקת ופורצת הגבולות.

מופע הנעילה - "מעלה מעלה – לרקוד עם מלך הפופ צביקה פיק" מוקדש למוזיקאי שהקדים את זמנו והביא לישראל את בשורת הפופ הגרנדיוזי והדיסקו הגרובי, שהותיר מורשת מוזיקלית מפוארת ורבבות רקדנים שעדיין מתנועעים לצלילי הקלאסיקות העל-זמניות שלו. להיטי הענק שלו מושמעים עד היום ומאכלסים בקביעות את רשימות ההשמעה בהרקדות ובמסיבות. המופע משלב למעלה מ-2000 רקדניות ורקדנים, במופע שכולו מחווה לאגדה שהייתה באמת. התחברו אל הרקדן האוטומטי שבכם ובואו לשמוח ולרקוד אתנו את השירים הנוצצים שכולנו אוהבים. בהשתתפות: אדם, מיי פיינגולד, אילנה אביטל, רותם כהן, דנה אינטרנשיונל, שרי, שימי תבורי, קובי אפללו, וריקי בן ארי.

עוד בפסטיבל: סטפאפ עם להקת ג'נסיס, אהבה אחת קטנה – מופע מחווה לשיריה של המשוררת רחל שפירא, חיים בסרט- מופע מקורי עם שירים וריקודים מתוך הרגעים הגדולים של הקולנוע הישראלי, תן לזמן ללכת – ערב מחווה מרגש עם שיריו של אביהו מדינה, ההיא עם ה-היי -הצדעה להורה עם עמודי התווך של הריקוד העממי, עניין של אושר – דני רובס במופע במיוחד לפסטיבל, בהקיץ – בכורה עולמית למופע החדש של להקת קמע. כיתות אמן עם: ולרי פאנוב, אילנה כהן, סדנא של הצלם פיני חמו. תכניה מלאה מצורפת.