עקב המלחמה: הצגה חדשה תנסה לסייע לנערים להתמודד עם תחושת החרדה וחוסר השליטה

המחזאי רועי פיינמסר, יחד עם הבמאי לירון נוח, כתבו את "מה עכשיו" - מחזה שבו שני תיכוניסטים נתקעים במקלט בזמן מטח טילים. דרך הבמה של תיאטרון "משקפיים", ינסו השחקנים להבין כיצד מתמודדים עם עולם שהשתנה ברגע והפך למפחיד מדי

ילד, פחד, חרדה
אילוסטרציה | צילום: shutterstock

כבר שבועות שמדינה שלמה מנסה להתמודד עם חרדה שלא ידענו כמותה. אם אנחנו, המבוגרים, מרגישים על בשרינו את הפחד הממשי - ודאי שגם ילדינו חווים את אותן התחושות הקשות. בניסיון, אולי, לסייע לילדים בימים קשים אלו, תיאטרון "משקפיים" יעלה בקרוב עם הצגה שעוסקת בהתמודדות עם חרדה וחוסר שליטה.

מי שכתב את ההצגה הוא המחזאי רועי פיינמסר, שכבר בבוקר השבת השחורה ההיא הוקפץ לשירות צו 8 במילואים כקצין בפיקוד מרכז. ימים בודדים לאחר מכן הוא עבר תאונת דרכים ושוחרר, ובעודו שוהה בביתו הוא  חשב, יחד עם הבמאי לירון נוח, כיצד יוכל לנתב את כל התחושות הקשות למען בני הנוער. כך, בעצם, נולדה ההצגה "מה עכשיו".

לכתבות נוספות:

המחזה "מה עכשיו", שמתאים לתלמידי כיתות ט'-י"ב, מציג את סיפורם של אוהד וירדן (דין גרבר ועדי קורן), שני תיכוניסטים הנתקעים במקלט של בית הספר היסודי במהלך מטח טילים. השהות במקלט מובילה את השניים למסע התבוננות עצמי, שבו ינסו להבין מה הם מרגישים בנוגע למצב, וישאלו את עצמם כיצד מתמודדים עם עולם שהשתנה לנגד עיניהם ועם חוסר האונים.

עדי קורן ודין גרבר
עדי קורן ודין גרבר | צילום: עמית נעים, אילן זכרוב