"חגיגת קיץ היסטורית": ספרד המומה מה-3:7

אתלטיקו הביסה את ריאל. זידאן תירץ: "רק משחק קדם עונה"

"סופה ומכות". זו הייתה הכותרת הראשית של ה"אס" המדרידאי ל-3:7 המדהים של אתלטיקו מדריד הלילה (בין שישי לשבת) על היריבה העירונית ריאל, במשחק הכנה לעונה שנערך בניו ג'רזי במסגרת טורניר ה-ICC.


קשה היה לזכור שמדובר בסך הכל במשחק הכנה והרוחות סערו, במהלך ההתמודדות ואחריה, מכל הכיוונים. הקולצ'ונרוס פתחו בטירוף, עם שער של דייגו קוסטה כבר אחרי 45 שניות והמשיכו ל-0:5 מהמם במחצית ו-0:6 בדקה ה-51, כאשר קוסטה כבר מגיע לרביעייה. ריאל צימקה, החלוץ הורחק לאחר עימות אלים במיוחד עם דני קרבחאל ובסופו של דבר, עוד ועוד שערים נכבשו עד ששריקת הסיום עצרה את האקשן. "רק דייגו קוסטה מסוגל לכבוש רביעייה מול ריאל מדריד ואז לחטוף כרטיס אדום", צייץ גארי ליניקר.


"אתלטיקו החטיפה חזק לריאל המגוחכת", הוסיפו ב"אס". "זה היה 'חלום ליל קיץ' עבור אתלטיקו. ריאל התרסקה מקצועית ומנטלית. היא לא הציגה כדורגל, מלחמה או כל תכנית שהיא". גם ב"מארקה" לא ריחמו: "זו הייתה חגיגת קיץ היסטורית".

מלבד קוסטה, ז'ואאו פליקס בן ה-19, שעלה לאתלטיקו 126 מיליון יורו בקיץ הזה, הזכיר לכולם למה. ילד הפלא סיפק משחק אדיר, שלט לחלוטין במרכז המגרש וסיים עם שער ושני בישולים: "זה היה משחק היציאה שלו אל האור. הוא כבש את הדימיון בצורה הכי מושלמת שאפשר ונראה כמו שחקן על ברמה העולמית". על קוסטה נכתב ב"אס" ש"זה היה משחק אפי שלו, גם אם מדובר רק במשחק ידידות".


מנגד, כל שחקני ריאל ובראשם השוער טיבו קורטואה ("הוא שכח שהוא צריך להוכיח על המגרש למה הוא השוער הראשון") ספגו ביקורות קטלניות על ההופעה שלהם והמאמן המובך זינדין זידאן ניסה לתרץ כמיטב יכולתו: "בשבילנו זה היה רק משחק ידידות, בשביל אתלטיקו לא", אמר הצרפתי והודה: "כולנו היינו גרועים היום, בעיקר אני, אבל נעשה דברים טובים העונה. התחלנו את המשחק הזה רע מאוד, מול יריבה חזקה ואז ניסינו לעשות שינויים. לא נכנסנו למשחק כלל במחצית הראשונה וזה נראה לא טוב. הייתה חסרה לנו אינטנסיביות במשחק".


זידאן הוסיף: "כבשו מולנו שבעה שערים וזה משהו שאסור שיקרה. השחקנים שלנו יודעים את זה והם מאוד מאוכזבים מעצמם. אבל גם לא צריך להגזים. זה רק משחק קדם עונה. אתלטיקו הייתה הרבה יותר טובה מאיתנו היום וזה הכל. לא צריך להתעסק בזה יותר. צריך להירגע ולהמשיך בהכנות לעונה, יש לנו עד ה-17 באוגוסט. ההפסד הזה לא מדאיג אותי, אבל כן כואב לי, כי אנחנו לא רוצים להפסיד אף פעם".


בצד החוגג, דייגו סימאונה סיכם: "זה היה לילה נחמד מאוד עבורנו. באנו מוכנים כמו שצריך לדרבי. התכוננו לזה כמו לדרבי. כשאתה מתחיל טוב את המשחק, אתה יכול לשחק ככה, טוב כל כך". צ'ולו גם החמיא: "עם הכישרון והרצון להשתפר שיש לו, ז'ואאו פליקס יכול לשחק בכל מקום על המגרש".