נבחרת השליחים 4X100 סיימה במקום ה-20

אליפות העולם: קבעה 3:37.51 דק', שלא הספיקו לחצי הגמר

אליפות העולם בשחייה הסתיימה עבור המשלחת הישראלית באופן סופי, ואפשר להגיד שלא בצורה משכנעת במיוחד. נבחרת השליחים ב-4X100 מעורב גברים סיימה את המוקדמות במקום ה-20 הכללי ולא הצליחה להעפיל לגמר, שייערך מאוחר יותר היום (ראשון).


נבחרת השליחים כללה את יעקב טומרקין, איתי גולדפדן, תומר פרנקל ומירון חרותי. יממה וחצי קודם לכן, השניים האחרונים התחרו בחצאי הגמר ב-100 מטרים פרפר ו-50 מטרים חופשי בהתאמה (חירותי אף השיג את הקריטריון לטוקיו), אבל הפעם לא ממש הרשימו.


השליחים הוזנקו במסלול מספר 1 וטומרקין פתח מצוין עם 54.36 שניות ב-100 המטרים הראשונים שמיקמו את ישראל ראשונה, אבל גולדפדן התעכב וסיים לפני אחרון את 100 המטרים שלו (1:01.09 דקות) ופרנקל וחירותי לא הצליחו לפצות על כך. הנבחרת עצרה את השעון על 3:37.51 דקות שהספיקו למקום ה-20 הכללי בלבד.


עם סיום התחרות, סופרים הישראלים העפלות לשישה חצאי גמר, אותם איישו חמישה שחיינים שונים (מירון חירותי, אנסטסיה גורבנקו, תומר פרנקל, יהונתן קופלב ומיכאל לייטרובסקי). רק פעם אחת בהיסטוריה, באליפות העולם בשחייה ב-2011 בשנגחאי היו חמישה שחיינים ישראלים שונים שעברו שלב. להעפלות האישיות הצטרפו גם שתי קבוצות שליחים שסיימו בין עשר הראשונת בעולם.


שבע פעמים שברו השחיינים את שיאי ישראל, הכי הרבה של הנבחרת באליפות עולם מאז "אליפות החליפות" ברומא 2009. לכך, אפשר להוסיף גם שני שיאי נוער אותם קבעה אנסטסיה גורבנקו. בנוסף, הנבחרת השיגה באליפות שני זמנים אישיים מהירים מקריטריון למשחקי טוקיו, של מירון חירותי ואנסטסיה גורבנקו, כמו גם שני קריטריונים אולימפיים קבוצתיים במשחי השליחים.


לכך, יש להוסיף את שתי ההעפלות ההיסטוריות לגמר של נבחרת השחייה האמנותית בתרגילים הקבוצתיים האולימפיים, כמו גם את המקום השישי בתרגיל ההיילייט והשביעי בתרגיל הקומבינציה החופשית. כמו כן, הדואט האולימפי התייצב בין 22 הנבחרות המובילות בעולם עם הכניסה לשנה האולימפית ועם השאיפה לכרטיס לטוקיו.

מירון חירותי אמר בסיום התחרות: "אני מאוד מרוצה מהתחרות שלי בפן האישי ומהחברים שלי לנבחרת בשבוע האחרון. אני חושב שכולנו היינו שם אחד בשביל השני. אני רוצה להתנצל בפני השותפים שלי ובפני אוהדי השחייה בארץ על פסילת נבחרת השליחים. אני כבר מתרגש להתחרות באליפות ישראל בסוף השבוע הקרוב ולקראת עונה מאתגרת, שבסופה האולימפיאדה הראשונה שאקח בה חלק".