אסון: מרפסת קרסה ליד כפר הספורטאים

2 הרוגים במועדון בדרום קוריאה בזמן אליפות העולם בשחייה

אסון בדרום קוריאה, בסמוך לכפר הספורטאים באליפות העולם המתקיימת בגוואנגז'ו. מרפסת שקרסה לתוך מועדון לילה, שם בילו מספר רב של שחיינים המשתתפים בתחרות, גרמה למותם של שני אזרחים מקומיים ולפציעתם של 16 אנשים נוספים, כולל מספר ספורטאים. לפי שעה, אין חשש לשלומם של נציגי המשלחת הישראלית.


על פי הדיווחים, מאות בילו במועדון הזמן הקריסה וההרוגים הם תושבי דרום קוריאה, כך ע"פ הודעת המשטרה המקומית. מתוך הפצועים, ישנם שמונה ספורטאים המשתתפים באליפות העולם - שלושה אמריקאים, שניים מניו זילנד, הולנדי, איטלקי וברזילאי. רובם נפצעו קל, אך שחקנית נבחרת הכדורמים של ארה"ב נזקקה לניתוח.


"זו טרגדיה נוראית", אמר כריסטופר ראמזי, מנהל משלחת הכדורמים של ארה"ב. "שחקנים ושחקניות מהמשלחת שלנו חגגו את הניצחון כשזה קרה. הלב שלנו יוצא אל קורבנות האסון ומשפחותיהם".


קפטן נבחרת ניו זילנד, מאט סמול, תיאר את התחושות: "הכל התנהל כרגיל ופתאום הרצפה קרסה מתחת לרגלנו. אף אחד מאיתנו לא נפצע, שזה דבר טוב. אבל כולנו קצת רועדים כרגע. לא יכולנו לעשות הרבה".


מאיגוד השחייה הישראלי נמסר: "נפלה תקרה בבר בעיר גואנגז'ו, לא רחוק מהכפר האולימפי בו שוהה נבחרת ישראל. לפי פרסומים בתקשורת המקומית היו מספר פצועים, חלקם חברי משלחות לאליפות. נדגיש כי כל חברי המשלחת הישראלית שהו בכפר במהלך האסון בהכנות לתחרות וממוקדים בה, ולא יצאו מתחומי הכפר, פרט לבריכת השחייה. אנו שולחים תנחומים למשפחות ההרוגים ואיחולי החלמה לפצועים".