ג'ירו 2018 צפוי להיות מוזנק מירושלים

הגראנד טור יצא לראשונה מאירופה, כסמל של אחווה ושלום

סיכויים גבוהים שג'ירו ד'איטליה ה-101 יוזנק בשנה הבאה בירושלים. מגעים אינטנסיביים בנושא מתקיימים בחודשים האחרונים, ונראה שהבוקר הם הבשילו לידי הסכמת כל הצדדים. כעת, ניתן לומר ברמת ודאות גבוהה שהוא יוזנק מהעיר הקדושה ליהודת הנצרות והאיסלם. הכוונה היא שהתחרות תוזנק בירושלים ותסתיים ברומא כסמל של אחווה בין לאומית ודתות.


הג'ירו ד'איטליה נחשב לאחד משלוש התחרויות הנחשבות בעולם, יחד עם הטור דה פראנס והוואלטה אספניה. זו הפעם הראשונה שאחד מהגראנד טורים יוזנק מחוץ לגבולות אירופה, ומטבע הדברים יביא לכאן כיסוי תקשורתי חסר תקדים לאירוע ספורט בישראל. הפעם הראשונה בה הוא יצא מגבולות איטליה היא 1965 בסן מרינו. המקום הקרוב ביותר לישראל אליו הגיע הוא אתונה לפני 21 שנים.


מאחורי היוזמה, ניצבים אנשי קבוצת Israel Cycling Academy, ובראשם חבר הנהלת הקבוצה, איש העסקים הקנדי סילבן אדאמס שעלה לישראל. הם רתמו אליה את משרד ראש הממשלה, משרד התיירות והתרבות והספורט. מדובר בקבוצת האופניים הישראלית הראשונה, שנוסדה לפני פחות משלוש שני על ידי איש העסקים רון בר און שמשמש כנשיאה, ומנוהלת על ידי רוכב העבר רן מרגליות. אם אכן יוזנק הטור מבירת ישראל, הכוונה היא שסייקלינג תיקח בה חלק ובפעם הראשונה תופיע קבוצה ישראלית בגראנד טור.


בימים אלו, הקבוצה משתתפתו בטור הפיורדים בנורבגיה לצד קבוצות מקצועניות מובילות. אתמול רוכב הקבוצה דניאל טורק, עלה למקום הראשון בדירוג הכללי כשהוא לובש את חולצת המוביל במירוצי הספירנטים, וחולצת הרוכב הצעיר המצטיין.