צוות ישראלי מועמד לפרס על השידור מלונדון

מומחים שצפו במשחקים החמיאו: הכיסוי הטוב בהיסטוריה האולימפית

אמנם המשלחת הישראלית לא הביאה עימה חזרה ארצה מדלייה אולימפית, אבל ייתכן וצוות ישראלי כן יזכה לכבוד גדול במסגרת המשחקים האולימפיים. כולם בבית ראו את לברון ג'יימס מטביע, כרמלו אנתוני צולף לשלוש ודייויד בלאט עושה היסטוריה ולוקח עם רוסיה את מדליית הארד, אבל לא כולם יודעים מי עומד מאחוריי הפקת הענק של טורניר הכדורסל. כאן, ישראל סוף סוף נכנסת לתמונה ועוד עם ראש מורם וחזה מתוח. אמש (שלישי) נודע כי הצוות הישראלי שהיה אחראי להפקת לשידורי טורניר הכדורסל האולימפיים מועמד לפרס אותו מעניק הוועד האולימפי הבינלאומי בתום כל אולימפיאדה לצוות השידור המצטיין.


 

חברת Olympic Broadcasting Service התכנסה אתמול בלונדון כדי לבחור את 6 ההפקות הטלוויזיוניות המוצלחות ביותר ולהגיש אותן לוועד האולימפי הבינלאומי לתחרות "The Golden Rings". התחרות מתקיימת כל שנתיים, אחרי משחקים אולימפיים, חורף או קיץ ובה בוחר צוות שופטים מקצועי את הזוכים בפרסי ה-Olympic Rings.
 
26 ענפי ספורט צולמו על ידי OBS באולימפיאדת לונדון וערוץ ה-Olympic News Channel הופק באחריותם. הצוות הישראלי, שנבחר כולו מתוך תעשיית הטלוויזיה במדינת ישראל, הצליח לספוג מחמאות רבות מכל מומחי הטלוויזיה בעולם וב-OBS הגדירו אותו כ"כיסוי הכדורסל הטוב ביותר בהיסטוריה האולימפית". 


 "נאבקתי זמן רב כדי לשכנע את OBS ברצינות, באחריות ובמקצוענות של אנשי תעשיית הטלוויזיה הישראלית והם נענו לי", סיפר אלכס גלעדי, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי, "אני שולח מכאן ברכה חמה לאמנון ברקאי – המפיק האחראי; רובי פודגור – הבמאי הראשי וראש הצוות הקריאטיבי; ולאיילת גונן שהנהיגו את התעשייה הישראלית לפסגות חדשות". אז אמנם הצוות הישראלי עוד לא זכה בפרס, אך המועמדות מביאה הרבה כבוד והכי חשוב - הזדמנויות. אחרי כל כך הרבה אכזבות וכישלונות בלונדון 2012, סוף סוף נציגות ישראלית קבלה תג מצויינות.