"מכבי הציעה לשקם אותי": סופו בחשבון נפש

השיחה בקיץ עם ספרופולוס, ההשמנה והלעג. ריאיון נדיר

בגיל 34 ולמרות כל הקשיים שעבר, אלוף אירופה עם מכבי תל אביב, סופוקליס שחורציאניטיס, חוזר לשחק כדורסל. הסנטר הענק שלא שיחק מאז ינואר 2018 הצטרף להעולה החדשה לליגה היוונית, יוניקוס ניקאיאס, בתקווה להחיות את הקריירה שידעה לא מעט עליות, ירידות ופציעות. בראיון במולדתו, התייחס היווני לחרטות, המטרות וגם לתקופה בצהוב.


 "עם מכבי תל אביב יש לי מערכת יחסים מיוחדת, חברית", סיפר סופו. "אני אוהב אותה מאוד ואת האנשים שם, ואני מאמין שהם מרגישים את אותו הדבר כלפיי. כשהם ידעו שאני מנסה לחזור, הם רצו לעזור לי להשתקם. זה היה טוב עבורי אם לא הייתי הולך ליוניקוס. תל אביב היא מקום שאני מכיר היטב. אני מכיר גם את המאמן יאניס ספרופולוס, מאז שעבדנו ביחד באולימפיאקוס, וזה היה יותר קל לי. הוא מכיר אותי מאז שהייתי בבית הספר. היה דיבור, אבל לא מעבר. זה נועד כדי לעזור לי להשתקם, אבל אז הגיעה ההצעה מיוניקוס".


הסנטר הוותיק המשיך להחמיא למועדון הצהוב: "מכבי הייתה קבוצה מדהימה בכל הרמות. השחקנים יקבלו שם כל מה שיצטרכו מחוץ למגרש, כדי שיהיו כמה שיותר יעילים על הפרקט. במכבי לא מנסים לשלוט על השחקנים כי הם מאמינים שהם מחתימים מקצוענים, אז אתה יכול לעשות את העבודה שלך ואז אתה חופשי. אם אתה לא משתלב, המערכת דוחה אותך".


סופו התייחס גם לטעויות שגרמו להתדרדרות בקריירה: "נפצעתי קשה באפולון פטראס עם פציעה בגיד אכילס, זו הייתה פציעה קשה. אחרי שדיברתי עם האנשים סביבי והחלטתי להמשיך. שנה לאחר מכן, הלכתי לטריקאלה ולא התכוננתי שם טוב. חשבתי שדברים יבואו בקלות, אבל הם לא. היה לי המון משקל ולא עשיתי עבודה טובה בקשר לרגל, מה שגרם לי לפציעה".


"כשהייתי בטריקאלה, פורסמה תמונה נבזית שממש לא אהבתי את איך שנראיתי בה", גילה היווני. "אז החלטתי לעבוד המון. השלב הראשון היה לשקם את הרגל ולהתחזק. ואז הקדשתי את עצמי לריצה, לטיפול בגוף ובמשקל. כמובן שאני עדיין רוצה להגיע לנקודה בה אוכל להציע את מה שאני רוצה להציע ועכשיו ביוניקוס אני חושב שאוכל לעשות את זה".