עד 5 זרים יירשמו, כמות המתאזרחים תוגבל

למורת רוחה של מכבי: השינויים יכנסו לתוקף החל מ-20/21

במנהלת הליגה קיבלו החלטה בנוגע למתווה החדש של חוקי הליגה ומכבי תל אביב ממש לא תאהב אותה. החל מ-2020/21, כל קבוצה תוכל לרשום עד חמישה זרים כאשר תיאלץ לשלם קנס של 500 אלף ש"ח על הזר החמישי. בנוסף, על כל קבוצה לרשום לפחות ארבעה שחקנים שגדלו במחלקות נוער בישראל, זאת כחלק מקידום השחקן הישראלי.


ומה עם המתאזרחים? קבוצה לא תוכל לרשום יותר משני מתאזרחים "חדשים" - כלומר בוותק של עד שלוש שנים בישראל - הראשון יגרור קנס של 200 אלף ש"ח, בעוד אחד נוסף יוביל לקנס של 300 אלף ש"ח. כלומר, 500 אלף ש"ח קנס על שניהם. לעומת זאת, לא תהיה כל הגבלה על מתאזרחים ותיקים.


רק לפני שבוע התכנסו נציגים מארגון השחקנים, מנהלת הליגה ומשרד הספורט כדי למצוא מתווה לכמות הזרים. בתחילה הצדדים הסכימו לאפשר רישום של שישה זרים, כפי שמכבי ת"א רצתה, אבל בו בזמן דרשה שתוכל לשחק עם ישראלי אחד בלבד בחמישייה - דרישה לה השחקנים לא הסכימו כמובן.


הסגל של מכבי ת"א כבר מונה שישה זרים אל סקוטי ווילבקין, אנג'לו קלויארו, טאריק בלאק הצטרפו בקיץ נייט וולטרס, אותלו האנטר ואלייז'ה בראיינט. הצהובים יוכלו לצרף שלושה זרים נוספים, אבל לרשום חמישה בלבד בכל משחק, כמו בשנים האחרונות.