"אין מילים. רק שברון לב, רק דמעות": בהוליווד מגיבים למלחמה בישראל

גל גדות העלתה פוסט תמיכה: "הלב שלי כואב" • נועה תשבי ותומר קאפון פרסמו סרטוני הסברה: "המדינה שלנו תחת מתקפה" • קריס ג'נר וג'יימי לי קרסט שיתפו קריאה להתפלל למען ישראל • וגם פליפה קולומבו, איימי שומר ודייויד שווימר הביעו את תמיכתם

אש בעוטף עזה
אש בעוטף עזה | צילום: רויטרס

אין מילים לתאר את גודל הזוועה: מתקפת הפתע שהתרחשה אתמול (שבת) בישראל, אז מאות מחבלים של חמאס פרצו לשטח המדינה ורצחו לפחות כ-300 ישראלים וחטפו עוד עשרות בשבי, הותירה מדינה שלמה בהלם. הזעזוע הוא עמוק ואי-אפשר לתאר את הכאב. גם כוכבים בהוליווד ובעולם התייחסו למצב בפוסטים שהעלו לרשתות החברתיות שלהם והביעו תמיכה פומבית בישראל.

לכתבות נוספות:

השחקנית הישראלית גל גדות העלתה אמש פוסט לעמוד האינסטגרם שלה, שבו הסבירה בשפה האנגלית את שאירע וכתבה: "לפחות 100 ישראלים נרצחו ועשרות נשים, ילדים וזקנים מוחזקים כבני ערובה בעזה, על ידי חמאס. משעות הבוקר המוקדמות נורו יותר מ-3,000 רקטות. חמאס מחזיק בני ערובה, שולט בבסיסים ובהתנחלויות בישראל. היו יותר מ-900 פצועים, וקרבות קשים עדיין נמשכים. 'אני שומעת את הקולות שלהם והם דופקים על הדלת. אני עם שני הילדים הקטנים שלי'. הלב שלי כואב. מתפללת עבור כל הסובלים".

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot)

 

השחקן ליאור רז כתב לעוקביו מעבר לים: "ארצנו הותקפה על ידי אויב אכזר שרצח ילדים, נשים וגברים בדם קר במיטותיהם. הם לקחו בשבי תינוקות, אימהות ומבוגרים. ערב חג, הם גאים בכך. הם טבחו בילדים שחגגו במסיבת טבע וקוראים לפשעים שלהם ניצחון. אנחנו יודעים להילחם על חיינו ולעולם לא נפקיר אף ילד יהודי".

עוד הוסיף רז וכתב: "אנא זכרו את היום הזה גם בהמשך המלחמה. זכרו מי התחיל את הטבח. חמאס הוא ארגון שרוצה להשמיד את היהודים ולא רוצה לדבר על שלום בשום תנאי. כשהמלחמה תתהפך - ואנחנו מבטיחים לכם שאנחנו הישראלים נהפוך אותה ועזה תספוג את האבידות - זכרו שאנחנו נכנסים למלחמה הזאת בלב כבד, בלי רצון להרוג חפים משפע ובלית ברירה מול אלה שבאים נגדנו".

כוכבת "פאודה" ענבר לביא כתבה: "מתפללת וחושבת על משפחות הקורבנות של הפשעים הנתעבים הללו שבוצעו נגד עמי וארצנו. הלב שלי שבור לרסיסים. תתפללו על ישראל". כוכב "פאודה" אחר, השחקן תומר קאפון, העלה לעוקביו ברשתות סרטון הסברה אותו פתח במשפט: "המדינה שלי תחת מתקפה". כמוהו, גם נועה תישבי - שכבר שנים עוסקת בהסברה הישראלית - העלתה סרטון שבו הסבירה: "במתקפה מתואמת חסרת תקדים, חמאס חדר לישראל והוא טובח גברים, נשים וילדים". מאז, היא כבר העלתה כמה סרטוני הסברה נוספים - כשאת אחד מהם שיתף כוכב הסדרה "חברים" דיוויד שווימר.

"קשה לצפייה, קשה להאמין", כתבה השחקנית מורן אטיאס לצד סרטוני זוועה, "אבל אנחנו חייבים לראות את האמת. התמונות הללו הן האמת האמיתית של המציאות שלנו שצולמה ומשותפת על ידי קבוצות מעזה החוגגות הרג. ילדים, אימהות, אבות, קשישים. ראו את האמת. זוהי מלחמה חסרת רחמים בראשות חמאס - בזמן שהבתים שלנו נפלשו, ורבים נלקחו כבי ערובה. מספר ההרוגים גבוה מאוד וכך גם ההשלכות. נילחם וננצח. עם כובד הלב. נילחם כדי להגן על בתינו, משפחותינו ורוחנו", כאן, פנתה לתקשורת הבינלאומית שלדבריה "מחליטה להסתיר את האמת", וקראה: "שתפו את זה".

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Noa Tishby (@noatishby)

מלבדם, עוד כוכבים יהודים-אמריקאים העלו את תמיכתם בישראל לעיני מיליון העוקבים שלהם ברשתות. כך למשל, הקומיקאית איימי שומר שיתפה פוסט אותו העלה מנהלה גיא עוזרי (שגם מנהל את מדונה), בו רואים חטיפה של ישראלית לשטח הרצועה. "יותר מ-200 ישראלים נרצחו", כתב עוזרי בפוסט ששיתפה. "ארגון הטרור חמאס אמר, 'אם יש לך אקדח, תוציא אותו. זה הזמן להשתמש בו - צאו החוצה עם משאיות, מכוניות, גרזנים. היום מתחילה ההיסטוריה הכי טובה ומכובדת...'. הרציחות האלה נחגגות באיראן.

"הנערה שבסרטון הייתה בפסטיבל מוזיקה כאשר היא ואחרים נורו ונחטפו. נשים, ילדים וקשישים רבים נלקחים מבתיהם ונחטפים. תמיד התפללתי לשלום. תמיד. תמיד דיברתי בעד הקהילה היהודית שלי וגם דיברתי בעד אחיי ואחיותיי הערבים. אין לי מילים היום. רק שברון לב, רק דמעות". שווימר עצמה הוסיפה: "העם היהודי הוא הקבוצה היחידה שאסור לה להגן על עצמה. אין לזה שום קשר לכיבוש. חמאס לא רוצה סוף לכיבוש, הם רוצים לחסל את ישראל. הם ממומנים על ידי איראן שמנסה להרוס את הסכם השלום".

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט ששותף על ידי @‏‎amyschumer‎‏‎‏

כוכבת הריאליטי קריס ג'נר העלתה לחשבון האינסטגרם שלה שני סטוריז, כשבראשון נכתב כי ישראל תחת מתקפה ובו צויינה הכמות הבלתי נתפסת של הנרצחים, הפצועים והרקטות ששוגרו לעבר המדינה. "זה מעבר למילים", כתבה ג'נר, "שובר את הלב". בסטורי השני, היא שיתפה פוסט שבו נכתב: "עכשיו ותמיד - אנחנו עומדים עם האנשים בישראל". גם בתה קיילי ג'נר העלתה פוסט דומה - אך מחקה אותו כעבור שעה.

מי שעוד שיתפו פוסטים שבהן נכתב "להתפלל למען ישראל" הן השחקניות נינה דוברב והשחקנית ג'יימי לי קרטיס. שתיהן העלו בהמשך סרטונים שמראים ישראלים נחטפים לשטח הרצועה. מלבדן, גם כוכב "דברים מוזרים" נואה שנאפ שביקר לאחרונה בישראל הביעה את תמיכתו, וכן הדוגמנית סופיה ריצ'י והשחקנית שרה מישל גלר.

ג'סיקה סיינפלד, אשתו של הקומיקאי היהודי-אמריקאי ג'רי סיינפלד, העלתה גם היא תמונה של דגל ישראל עם הכיתוב: "אני עומדת לצד ישראל", וכתבה: "שולחת אהבה לאחיותיי ואחיי ברחבי העולם. תודה למי ששאל אם יש משהו שאפשר לעשות, אנחנו צריכים שתעמדו לצד היהודים".

כוכב המורדים פליפה קולמבו, שהופיע בארץ לא אחת ואף ביקר פה לפני חודשים ספורים, העלה סטורי שבו כתב בשפה העברית: "כמה נורא! כמה נורא! אני מצטער מאוד. המחשבות והאיחולים הטובים ביותר שלי. עצב מוחלט". זוג השחקנים חימנה אקרדי וניקו ואסקז הביעו תמיכה ושיתפו סרטוני הסברה, וכך גם השחקן ששיחק לצדם ב"כמעט מלאכים" ויקטוריו ד'אלסנדרו שהביע את תמיכתו בישראל.