בילי אייליש חושפת מחשבות אובדניות: "לא רציתי להיות פה"

הזמרת הגיעה לקבל פרס בפסטיבל קולנוע, ודיברה בגלוי לב על תקופות קשות שעברה בחייה. בין היתר, סיפרה כי חוותה ימים אפלים במיוחד רגע לפני שהחלה לעבוד על פסקול לסרט "ברבי" - וכי הבובה הוורודה שינתה את השקפתה: "כשראיתי את הסרט, הרגשתי שרואים אותי"

בילי אייליש | צילום: רויטרס

הזמרת בילי אייליש דיברה לא פעם על דיכאונות שחוותה ועל ימים אפלים בעברה, אבל נראה שכעת היא במקום הרבה יותר טוב - זאת הודות לעבודה על הפסקול לשובר הקופות "ברבי". בסוף השבוע סיפרה אייליש כי הסרט, שהכניס למעלה ממיליארד דולרים והיה לסרט הרווחי ביותר לשנת 2023, שינה את נקודת המבט שלה על החיים, וסיפרה איך כתיבת השיר "What Was I Made For?" חילץ אותה מתקופה חשוכה במיוחד.

"את כל ההכרה שהשיר הזה מקבל, אני רוצה להקדיש לכל מי שחווה חוסר תקווה ותחושת אימה קיומית ומרגיש כמו 'מה הטעם ולמה אני כאן ולמה אני עושה את זה?'", אמרה אייליש ביום חמישי, אז קיבלה פרס במסגרת פסטיבל הסרטים של פאלם ספרינגס, כשהיא לצד אחיה ושותפה לכתיבת השירים, פיניאס אוקונל, ובמאית הסרט גרטה גרוויג. "אני חושבת שכולנו מרגישים ככה מדי פעם.

"אם מישהו מחבב אותי עם כמות הפריבילגיה שיש לי והדברים המדהימים שאני יכולה לעשות ולהיות, ואיך באמת לא רציתי להיות כאן - סליחה, זה די אפל, לעזאזל - אבל ביליתי הרבה זמן בהרגשה כזו, ואני רק רוצה לומר לכל מי שמרגיש כך, היה סבלני עם עצמך ותדע שזה, לדעתי, שווה את הכול, ואני חושבת שזה טוב להיות בחיים עכשיו".

לכתבות נוספות במדור תרבות ובידור:

אייליש נזכרה שהיא הייתה בעיצומה של תקופה קשה במיוחד בחייה כשהחלה לעבוד על השיר של ברבי, ושהתהליך עזר להצעיר את היצירתיות והשקפת החיים שלה. "לא הרגשתי ככה הרבה זמן, ובמיוחד כשביקשו מאיתנו לכתוב את השיר הזה, הייתי בפרק אפל בחיים, והדברים לא היו הגיוניים", אמרה. "החיים, פשוט לא הבנתי מה הפואנטה, ולמה אנחנו ממשיכים.

"פקפקתי בכל דבר בעולם הזה, ובכנות, כשהלכתי לראות חלק קטן מהסרט כחלק מתהליך העבודה... אני בעצם צפיתי בדמות של ברבי - אוהבת, אומרת ומרגישה דברים שבאמת הזדהיתי איתם והרגשתי אותם. הרגשתי שרואים אותי. ולא ציפיתי לזה, ואני חושבת שהסרט הזה הוא הכי מדהים, הכי מעצים, יפה, מצחיק ויצירת אמנות בקטע הכי לא ייאמן שיש בעולם, ואני כל כך מתכבדת להיות חלק ממנה".

 

אייליש, שעשויה לזכות במועמדות נוספת לאוסקר על עבודתה בפסקול "ברבי" שנתיים לאחר שזכתה בשיר המקורי הטוב ביותר על כתיבת השיר "No Time to Die" לסרט בסדרת "ג'יימס בונד",  סיפרה כבר בעבר על הלך הרוח שלה בעת כתיבת "What Was I Made for?".

"כתבנו את זה בתקופה שבה היה לנו הכי מעט השראה ויצירתיות אי פעם", אמרה ל-Allure בספטמבר. "באותו יום עשינו כל מיני דברים, והיינו כזה, 'איבדנו את זה. למה אנחנו בכלל עושים את זה?', ואז קרו האקורדים הראשונים האלה, והשיר כתב את עצמו".