רוג'ר ווטרס בהתבטאות מרתיחה: "הישראלים המציאו סיפורים על עריפת ראשי תינוקות"

מייסד להקת פינק פלויד הידוע כפרו-פלסטיני מובהק, שדיבר לא פעם נגד ישראל, התייחס לטבח שאירע ב-7 באוקטובר וטען: "זה הוצא מפרופורציה" • בריאיון גדוש בשקרים, הוסיף: "האם זה מוצדק להתנגד לכיבוש? כן"

רוג'ר ווטרס
רוג'ר ווטרס | צילום: shutterstock

המוזיקאי הבריטי רוג'ר ווטרס, ממייסדי להקת "פינק פלויד", ידוע כשונא ישראל ופרו-פלסטיני - שרק השנה הסתבך לאחר שלבש חליפה הדומה למדים נאציים במהלך הופעה בברלין. הלילה (שלישי) התראיין רוטרס לעיתונאי האמריקאי גלן גרינוולד סיפק כמה התבטאויות מרגיזות במיוחד עת טען כי ישראל "ממציאה סיפורים" באשר למימדי הטבח של ה-7 באוקטובר.

"התגובה הראשונה שלי למתקפה הייתה, 'בואו נחכה לראות מה קרה'", אמר למראיין. "המחשבה השנייה הייתה, 'איך לעזאזל הישראלים לא ידעו מה הולך לקרות?! אני עדיין קצת בתוך מאורת הארנב הזו. כלומר, האם הצבא הישראלי לא שמע את הפיצוצים בכל הבסיסים כשהם פוצצו מה שהם היו צריכים לפוצץ כדי לחצות את הגבול? יש בזה משהו מאוד מוזר".

לכתבות נוספות:

כשנשאל אם הוא מצדיק את המתקפה של חמאס, השיב: "אנחנו לא יודעים מה הם באמת עשו. האם זה מוצדק מבחינתם להתנגד לכיבוש? כן. הם מחויבים להתנגד לכיבוש. אבל שוב, זו אמנת ז׳נבה. באופן מוסרי הם מוכרחים להתנגד לכיבוש שהחל בשנת 1967. זו חובתם".

אז, נשאל על רצח האזרחים - בהם תינוקות וילדים שערפו את הראשים שלהם, הורים ומבוגרים שנרצחו לעיני ילדיהם. "קראתי מאמר הבוקר וגיליתי שככל הנראה 400 ההרוגים הראשונים הם חיילי הצבא - זה לא פשע מלחמה. אם יבוצעו פשעי מלחמה, אני מגנה את זה אבל זה הוצא מפרופורציה. הישראלים המציאו סיפורים על עריפת ראשי תינוקות".

רוג'ר ווטרס בהופעה בברלין, אוחז רובה דמה ותלבושת הדומה למדים נאציים
רוג'ר ווטרס בהופעה בברלין, אוחז רובה דמה ותלבושת הדומה למדים נאציים | צילום: מתוך טוויטר

ווטרס היה לדמות הדומיננטית ביותר ב"פינק פלויד", אחת הלהקות המצליחות בכל הזמנים, עד לעזיבתו את ההרכב בשנת 1985. מאז תחילת העשור הקודם הוא ידוע כתומך בתנועת ה-BDS הפועלת לחרם נגד ישראל, ופעמים רבות הוא קרא לאמנים המתכננים להופיע בישראל לחזור בהם ולהחרים את ישראל. פעמים רבות נטען שאמירותיו נושאות ניחוח אנטישמי, אך הוא הכחיש כי הוא אוחז בדעות אנטישמיות.