קצת נחמה ללב: סקיצה ישנה של ג'ון לנון קמה לחיים בביצוע חדש של הביטלס. מה ששמעתם

דמו שהקליט ג'ון לנון בסוף שנות השבעים על קלטת יוצא כעת באיכות גבוהה הודות לטכנולוגיה מתקדמת. בשיר נשמע קולו של לנון לצד נגינת גיטרה של ג'ורג' הריסון שהוקלטה בהזדמנות אחרת וכן שירה ונגינה של פול מקרטני ורינגו סטאר. האזינו לשיר האחרון בהחלט של הביטלס

הביטלס
הביטלס | צילום: יחצ אוניברסל

משהו קטן ללב, בתקופה בה הלב שבור לרסיסים: השיר האחרון של הביטלס,"Now and Then", יצירה על זמנית נוספת של ארבעת המופלאים - ג'ון לנון, פול מקרטני, רינגו סטאר וג'ורג' הריסון - זמין כעת להאזנה באיכות גבוהה הודות לטכנולוגיה מתקדמת.

מדובר בשיר לא גמור שנכתב על ידי לנון כדמו פסנתר. לאחר הירצחו על ידי מארק דיוויד צ'פמן, השיר נשאר ברשותה של יוקו אונו ובשנת 1994 נתנה אונו למקרטני קלטת עם שלוש סקיצות לשירים שלנון לא סיים מעולם, ביניהם גם השיר הנ"ל. השירים הוקלטו כנראה לקראת סוף שנות השבעים. שניים מהם יצאו בשנת 1995 לאחר ששלושת חברי הלהקה נכנסו לאולפן והשלימו את הסקיצות של לנון לשני שירים: "Free as a bird" ו- "Real love".

הסקיצה השלישית, לשיר "Now and Then" חיכתה כאמור לתורה ונראה שהוא לגמרי הגיע: הודות לטכנולוגיה מתקדמת, הצליחו לשחזר ו"לחלץ" מתוך הקלטת המקורית גם את קולו של לנון וגם את נגינת הפסנתר שלו באיכות גבוהה, לחבר אותם לתפקידי הגיטרה שהקליט הריסון בשנת 1995, ולצרפם יחד לשירה ונגינה של פול ורינגו שהוקלטו בשנה שעברה (2022). את השיר תזמרו פול וג'יילס מרטין (בנו של גורג' מרטין, המפיק האגדי של הביטלס). וכך, קיבלנו את השיר האחרון של הביטלס. בנוסף, ההוצאה המחודשת כוללת גם את הסינגל "Love Me Do" משנת 1962, עם מאסטרינג חדיש מהשנה שעברה.

לינק להאזנה בכל הפלטפורמות