הנשיא הרצוג לעדן גולן: "שתניף את דגל ישראל בגאווה, כך צריך לעשות בכל מקום בעולם"

רגע לפני שהיא יוצאת לייצג את ישראל באירוויזיון 2024, הגיעה עדן גולן לבית הנשיא בירושלים כדי לקבל את ברכתו: "כשתעלי על הבמה כולנו נהיה איתך, כל העם יהיה איתך", אמר הנשיא והוסיף: "ישראל צריכה להיות נוכחת בכל זירה בעולם. היא חייבת להשמיע את קולה בגאון"

מיכל הרצוג, עדן גולן ויצחק הרצוג
מיכל הרצוג, עדן גולן ויצחק הרצוג | צילום: אבי קנר

רגע לפני שזוכת "הכוכב הבא", עדן גולן בת ה-20, תייצג את מדינת ישראל באירוויזיון 2024 שייערך בעוד כחודש במאלמו, שוודיה, היא הגיעה לבית הנשיא וקיבלה את ברכתו. הנשיא יצחק (בוז'י) הרצוג אמר: "היו מי שהטילו ספק למה הנשיא מתערב בהופעה של מדינת ישראל מעל במת האירוויזיון. אני שב וחוזר על עמדתי: בכל זירה שישראל צריכה להיות היא תהיה! היא חייבת להשמיע את קולה בגאון, ובמיוחד כשיש לה קול כל כך יפה".

עוד אמר הנשיא: "אל לנו להתבייש מלהראות את העוצמות הרוחניות והתרבותיות שלנו; ולכן, מי שיודע - יודע למה ועד כמה הייתי מעורב. אני שמח מאוד שתהיי שם על הבמה ובטוח שתופיעי נהדר כי את זמרת נהדרת, כי יש צוות נהדר וכי אנחנו מאמינים בך".

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

הרצוג אף הוסיף: "האמנתי מהרגע הראשון, ואני מתעקש על כך שישראל צריכה להיות נוכחת בכל זירה בעולם! יש כוחות נוראים שמנסים להדיר אותנו מכל מקום, במיוחד בעולמות הרוח והתרבות. יש לישראל עוצמות רוחניות ותרבויות אדירות, ויש לנו זמרות וזמרים נפלאים. קולה של עדן יהדהד מקצה העולם ועד קצהו. אני בטוח ביכולות שלה ושמח שהיא תניף את דגל ישראל בגאווה, כי ככה צריך לעשות בכל מקום בעולם".

גולן שיתפה את הנשיא בהתרגשותה ובתחושותיה לקראת האירוויזיון, ואמרה: "יש לנו עם באמת אחד ויחיד, אני מרגישה תמיכה עצומה מכולם, וחום שנותן לי את הכוח הזה - לזוז ולהמשיך, וזה מדהים שאנחנו כמו משפחה אחת גדולה, ואנחנו פה בשביל אחד השני. אנחנו פה ונשאר פה תמיד. אני מרגישה כבוד עצום שיש לי את הזכות הזאת, לעמוד שם על הבמה עם הקול שלי, ולהראות לכולם מי אנחנו ואת העם היפה שלנו".

יצחק הרצוג ועדן גולן
יצחק הרצוג ועדן גולן | צילום: אבי קנר

רעיית הנשיא, מיכל הרצוג, הוסיפה בדבר החשיבות של השתתפות ישראל בתחרות דווקא השנה ואמרה: "חשוב כל כך במיוחד בימים האלו שישראל תהיה על כל במה עולמית. בין אם זה בספורט, בתרבות, באומנות - בכל מקום אנחנו חייבים שהקול הישראלי, ובמיוחד כשהוא קול מצוין, יישמע בקול רם מעל כל במה. למרות שאנחנו יודעים שזה לא יהיה קל, אנחנו סומכים עלייך עדן ואנחנו מגבים אותך. אני בטוחה שאת באמת תרגישי את הרוח הגבית של כולנו איתך".

הנשיא איחל לעדן בהצלחה ואמר: "כשתעלי על הבמה כולנו נהיה איתך, כל העם יהיה איתך, כל העולם היהודי, כל אוהבי ישראל, כולם יהיו איתך".

מיכל ויצחק הרצוג, עדן גולן ויואב צפיר
מיכל ויצחק הרצוג, עדן גולן ויואב צפיר | צילום: אבי קנר

כאמור, גולן תייצג את מדינת ישראל עם השיר "הוריקן" שנכתב על ידי קרן פלס ואבי אוחיון. במפגש בבית הנשיא נכחו גם ראש המשלחת הישראלית מטעם כאן תאגיד השידור הישראלי, שרון דריקס, והבמאי והמפיק האחראי של המשלחת הישראלית, יואב צפיר.
האחרון שיתף על התחושות וההכנות של המשלחת ובסוף דבריו הודה לנשיא על עשייתו הרבה בנידון: "אנחנו באמת רוצים להודות לך. אנחנו כולנו יודעים איזה תלאות עברנו עם השיר השנה. זו שנה שעוד לא הייתה, ואני אישית יודע על המעורבות שלך. אני באמת חושב שהמהלך שהובלת היה מאוד נכון, כי זה מדרון חלקלק. ישראל חייבת להשתתף באירוויזיון, ואם היא לא משתתפת באירוויזיון אז לך תדע, אולי גם לא היינו באולימפיאדה, אולי גם לא היינו ביורו. באמת המון תודה לך".