נטע ברזילי שחררה אלבום בכורה - בעברית: "לטפל בטראומה שעברנו דרך המוזיקה"

אחרי שאת רוב הסינגלים שלה הוציאה באנגלית, ברזילי החליטה שאת אלבום הבכורה שלה היא תבצע בשפה העברית • ב"הכל עליי" תשעה שירים, ובהם שיתופי פעולה עם עברי לידר ושרק • "מקווה שהאלבום ייתן בועה נעימה, מנחמת, ערה ומשוחררת"

נטע ברזילי
נטע ברזילי | צילום: ערן לוי

כמעט מבלי ששמנו לב, כבר חמש שנים חלפו מאז שנטע ברזילי כבשה את אירופה וזכתה במקום הראשון באירוויזיון 2018 עם השיר "TOY" (והלופר שלה). מהרגע המרגש ההוא שהציב אותה בטופ, היא שחררה עוד ועוד סינגלים מצליחים - אבל רובם, תאמינו או לא, בשפה האנגלית. למעט כמה שיתופי פעולה עם מוזיקאים ישראלים (סטטיק ובן אל, "אפס מאמץ"; סטפן לגר, "מתמטיקה"; כפיר צפריר, "נתק אותי") רוב שיריה של ברזילי היו באנגלית.

הבוקר (ראשון), אחרי שני מיני אלבומים (באנגלית, כאמור) שחררה ברזילי את אלבום הבכורה שלה, "הכל עליי", כשכל כולו בשפה העברית. באלבום, הכולל תשעה שירים, שיתופי פעולה עם עברי לידר, שרק ומוזיקאים נוספים, ולדברי מנהליה הוא "מבשר על פרק חדש ומרגש בקריירה המוזיקלית שלה". במקביל לשחרור האלבום, שחררה ברזילי גם את שיר הנושא מתוכו, "הכל עליי".

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

"בתקופה האחרונה הרגשתי שאני צריכה לעבד ולטפל בטראומה הלאומית שעברנו באמצעות מוזיקה", מסרה נטע. "הרגשתי שמה שאני ואנשים סביבי צריכים זה משהו נעים. מצאתי את עצמי מסתובבת במלונות עם משפחות מפונות וציפורניים ארוכות של לפני המלחמה, והרגשתי את הפער בין מה שהיה ומה שלא יחזור יותר. בצורה טבעית ירדו ממני שכבות ומסכות והייתי פשוט נטע.

"מצאתי את עצמי מבטלת טור בארה"ב כי לא הייתה לי מסוגלת לצאת כשהבית עולה באש", הוסיפה עוד. "פגשתי בדרך מוזיקאים מדהימים שהחזיקו לי את היד ועזרו לי להוציא בזרם טבעי את מה שירפא את הנפש. האפרו ביט שגדלתי איתו בניגריה מצליח לערסל אותי בשילוב עם לחנים ישראלים של פעם. מקווה שהאלבום ייתן לכם בועה נעימה, מנחמת, ערה ומשוחררת".

הקליפ לסינגל החדש צולם בשוק התקווה בתל אביב, והסיבה בגינה נעשה שימוש בעגבניות אדומות הוא משום שהן "משקפות את הרגעים המכריעים שבהם נפסלים יצירות גדולות או מתקבלות בהתלהבות, ומאפשרות לנטע להביע את האינטנסיביות של החיים כאמנית", כפי שהסבירו מטעמה.