מי אם לא היא: טיילור סוויפט נבחרה לאשת השנה של מגזין טיים

המאמי הלאומית של אמריקה עקפה את הנסיך צ'ארלס, את ולדימיר פוטין - ואפילו את ברבי - וקטפה את התואר הנחשק. "בחרנו בחירה שמייצגת שמחה, מישהי שמביאה אור לעולם", הסבירו במגזין. "הישגיה של סוויפט כאמנית - מבחינה תרבותית, ביקורתית ומסחרית - הם כל כך גדולים, שלספר עליהם זה לא העניין"

טיילור סוויפט
טיילור סוויפט | צילום: shutterstock

מגזין TIME הכריז היום (רביעי) כי טיילור סוויפט היא אשת השנה שלו לשנת 2023. "בחירת אדם אחד שמייצג את שמונה מיליארד האנשים על פני כדור הארץ היא משימה לא פשוטה", הסביר העורך הראשי של המגזין סם ג'ייקובס, בתוכנית "טודיי" ברשת NBC הבוקר. "אז בחרנו בחירה שמייצגת שמחה, מישהי שמביאה אור לעולם".

עם זכייתה בתואר, סוויפט גברה על מועמדים בולטים אחרים, בהם המלך צ'ארלס, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, מנכ"ל OpenAI סם אלטמן, נשיא סין שי ג'ינפינג, התובעים של דונלד טראמפ, יו"ר הבנק הפדרלי ג'רום פאוול וברבי (כן, הבובה).

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

"הישגיה של סוויפט כאמנית - מבחינה תרבותית, ביקורתית ומסחרית - הם כל כך גדולים, שלספר עליהם זה לא העניין", כתבו במגזין. "השנה משהו השתנה. לדבר על הצעדים של טיילור הרגיש כמו לדון בפוליטיקה או במזג האוויר - נושא שעוסקים בו באופן כל כך רחב שהוא כבר לא זקוק להקשר. היא הפכה לדמות הראשית של העולם.

"סוויפט בנתה עולם משלה שנתן מקום לכל כך הרבה, משום שהפכה את הסיפור שלה לאגדה עולמית וגרמה לאושר לחברה שזקוקה לכך נואשות", הוסיפו בטיים. "בעולם מפוצל, שבו יותר מדי מוסדות נכשלים, טיילור מצאה דרך להתעלות מעבר לגבולות ולהיות מקור אור. אין אף אחד אחר בכדור הארץ שיכול להזיז כל כך הרבה אנשים באופן טוב כזה".

טיילור סוויפט
טיילור סוויפט אשת השנה של מגזין TIME | צילום: מגזין TIME

התואר המכובד מוענק על ידי המגזין מדי שנה "לאדם, לקבוצה או למושג שהשפיעו הכי הרבה על העולם ב-12 החודשים האחרונים", כפי שהסבירו במגזין. בשנה שעברה קיבל את התואר נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי, ובשנים קודמות היו אלה גם איל ההון אילון מאסק, מנכ"ל מטא מאק צוקרברג ונשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ.

סוויפט זכתה בתואר לאחר שנה של הישגים גדולים: מלבד היותה האמנית הכי מואזנת בספוטיפיי - וחוץ מזה שלאחרונה היא הפכה באופן רשמי למיליארדית (!) - סיבוב ההופעות שלה "Eeras Tour" שבר שיאי מכירות, וכך גם הסרט שתיעד את הטור הזה.