מוזיקאים נפרדים מליאור פרחי: "זמר ויוצר ענק, נוח על משכבך בשלום"

מי שאחראי על להיטים כמו "חשמל באוויר" ו"תיזהר ממנה", לקה בליבו והלך לעולמו כשהוא בן 53 בלבד • אנשי תעשייה ומוזיקאים הגיבו לטרגדיה הקשה והספידו אותו: "אני המום, כואב ולא מעכל את הבשורה הקשה", כתב אייל גולן, "אזכור אותך לנצח בליבי" • שר התרבות מיקי זוהר: "אדם נעים הליכות שעיקר פועלו היה למען אנשים"

ליאור פרחי
ליאור פרחי | צילום: רשת 13

הזמר ליאור פרחי הלך לעולמו הבוקר (שני) לאחר שלקה בליבו, והוא בן 53 בלבד. מנהליו מסרו כי "בצער רב, בשוק ותדהמה משפחת פרחי מודיעה על מותו של ליאור פרחי. ליאור היה מאבני הדרך של המוזיקה הישראלית והקדיש את חייו לשימור המוזיקה המזרחית". הוא הותיר אחריו שלושה ילדים. הלווייתו תתקיים הערב בשעה 21:30 בכפר נחמן רעננה.

פרחי, שאחראי בין היתר ללהיטים "חשמל באוויר" ו"תיזהר ממנה", הוציא לאורך הקריירה שלו 11 אלבומים וכתב והלחין שירים רבים, ובהם "בשבילך נוצרתי" ו"רגשות" לאייל גולן, "ים של אהבה" ו"עולם של חלומות" לשרית חדד ו"תגיד לי מותק" של זהבה בן. מלבדם, הוא שיתף פעולה גם עם יפה ירקוני, חיים משה, סאבלימינל, שלמה גרוניך ועוד.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

מאז היוודע דבר מותו, מוזיקאים ואנשי תעשייה הספידו ונפרדו: "אני המום, כואב ולא מעכל את הבשורה הקשה", כתב אייל גולן בסרטון שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו, כשהוא שר לצד פרחי. "ליאור אחי היקר והמוכשר, היה לי חבר קרוב שנים רבות, עבדנו רבות יחד, הוא יצר עבורי מספר שירים.

"ליאור, איש צנוע עם נשמה ענקית. אני לא מאמין ומעכל שאני כותב עליך בלשון עבר", הוסיף גולן. "תודה לך אחי היקר על המוזיקה, על הקול המרגש שלך, על היצירות המופלאות ועל הטוב והשמחה שהענקת כל חייך. המוזיקה שלך תישאר איתנו, אזכור אותך לנצח בליבי".

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Eyal Golan‎‏ (@‏‎eyalgolan1‎‏)‎‏

שר התרבות והספורט מיקי זוהר מסר כי "הצטערתי לשמוע על לכתו בטרם עת של הזמר ליאור פרחי ז"ל, אדם ששימח תמיד מהלב וראה במוזיקה זכות ואהבת חיים. ליאור היה אדם נעים הליכות שעיקר פועלו היה למען אנשים לשמוח ולשמח בעזרת כישרון השירה המהדהד והחיוך הרחב שאפיין אותו. יהי זכרו ברוך".

"ברוך דיין האמת!", כתב הזמר דורון מירן בסטורי שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו, "הזמר ליאור פרחי נפטר. אחד הזמרים הכי טובים שיש לנו במדינה. גדלתי עליו מילדות. תמיד ליאור היה מופתע ממני, איך אני מכיר שירים שלו שהוא אפילו כבר לא זכר. יהי זכרו ברוך. נוח על משכבך בשלום, זמר ויוצר ענק".

דורון מירן נפרד מליאור פרחי
דורון מירן נפרד מליאור פרחי | צילום: אינסטגרם

הזמר קובי פרץ, שהיה חבר של ליאור משכבר הימים, ספד לו גם כן: "נדהמתי לשמוע את הבשורות הקשות על מותו בטרם עת של חברי ליאור פרחי, זמר ענק ואיש מיוחד עם לב זהב", כתב בסטורי. "רק לפני שבוע אשתי ענבל וליאור נפגשו בחוג כדורגל של הילדים ודיברו על הא ודא.

"בחמישי האחרון דיברתי עליך עם רובי לוי חברינו היקר, ובשבת בבית הכנסת דיברתי עליך טובות", הוסיף. "אנחנו מכירים שנים רבות ותמיד שמרנו על כבוד ופרגון, התחלנו בתחום בערך באותו הזמן לפני כמעט 30 שנה והופענו יחד המון! עוד מתקופת הסהרה ברעננה... מי ייתן וליאור, תנוח על משכבך בשלום. ברוך דיין האמת".

קובי פרץ נפרד מליאור פרחי
קובי פרץ נפרד מליאור פרחי | צילום: אינסטגרם

"ליאור אחי היקר", כתב סאבלימינל, "היה לי הכבוד, הענוג וזכות גדולה לעבוד איתך. היית בן אדם מדהים, זמר ענק ונעים הליכות. כואב לי הלב שאתה כבר לא איתנו, המוזיקה שלך תמשיך להתנגן ולשמח לעד. אני יודע שאתה תעשה להם שמח בגן עדן, אתגעגע אלייך מאוד, אוהב אותך אחי".

"כמה שאהבתי אותך ואת השירים שלך שהיו חלק בלתי נפרד מהילדות שלי ועד עצם היום הזה!", מסר דודו אהרון, "אבדה ענקית למוזיקה הישראלית. יוצר וזמר דגול. תמיד היית מפרגן לדור הצעיר באהבה גדולה, איש צנוע ועניו, תמיד מחייך עם החיוך הקסום שהיה לך. היו לנו המון שיחות מהנות על מוזיקה, היית ידען גדול והיוות עבורי השראה גדולה! כואב לדבר עלייך בלשון בעבר, יהי זכרך ברוך".

עדן חסון נפרד מליאור פרחי
עדן חסון נפרד מליאור פרחי | צילום: אינסטגרם

"אבדה גדולה", כתב יואב יצחק, "חבר יקר, לא נתפס. אוהב אותך"; "זמר גדול", כתב עדן חסון, "יהי זכרו ברוך"; הזמר עידן יניב כתב: "ברוך דיין האמת", בעוד מורן מזור הוסיפה: "עצוב כל כך... יהי זכרו ברוך".