אחינועם ניני נגד הזמרת שתקפה את ישראל: "אני מציעה לך ללמוד היסטוריה"

המוזיקאית האיסלנדית ביורק פרסמה תמונה שבה ארבע מפות, המראות כיצד הצטמצם שטח המחייה של הפלסטינים לאורך השנים. רבים מהידוענים הישראלים לא נותרו אדישים, ותקפו אותה: "אף פעם לא הייתה מדינה פלסטינית, זו תמונה שקרית"

אחינועם ניני
אחינועם ניני | צילום: רונן אקרמן

כמו רבים ברחבי העולם שמפציים פייק ניוז אודות המלחמה בישראל מבלי להתעמק בשורש הסכסוך, גם המוזיקאית האיסלנדית ביורק התייצבה לצד פלסטין ועוררה סערה של ממש: אתמול (שבת) פרסמה ביורק תמונה שבה מופיעות ארבע מפות, המציגות כיצד הצטמצם שטח המחייה של הפלסטינים עוד משנת 1946 ועד 2012. "לזה אתם קוראים 'לחלוק'?", כתבה הזמרת לצד התמונה. כל המפות מתעלמות לחלוטין מתוכנית החלוקה של האו"ם לה התנגדו מדינות ערב וכן ממלחמות ישראל.

רבים מהגולשים שהגיבו לה היו גם ידוענים מישראל, כמו למשל נטע ברזילי, קורין גדעון - וגם הזמרת אחינועם ניני. "ביורק היקרה", כתבה ניני, "הצגת המפה הזו לא, רק שהיא לא אינטליגנטית אלא גם מזיקה ובהחלט לא תורמת לשלום. אני מציעה לך ללמוד היסטוריה וללמוד מה היו הניסיונות לקדם שלום לאורך השנים וכיצד הם נכשלו.

לכתבות נוספות:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Björk (@bjork)

"כולם אשמים, אין כבשים תמימות כאן", הוסיפה ניני. "הפתרון היחיד הוא לגנות את הקיצוניות משני הצדדים, לגנות את כל ההרג והאלימות ולתמוך בשלום. שתי מדינות לשני עמים. לא עוד מלחמה. אני פעילת שלום מזה 30 שנה. תמכי בישראלים והפלסטינים שתומכים בשלום".

"חדשות מזויפות!", הגיבה גדעון, "אף פעם לא הייתה מדינה פלסטינית!". "את שוברת לי את הלב", כתבה בתורה ברזילי, בעוד השחקנית מירן מנקס כתבה כי "זו תמונה שקרית. חשוב להכין שיעורי בית לפני שמפרסמים דבר כזה כי החרא הזה מסוכן. אנחנו אוהבים אותך, ביורק, את יכולה יותר טוב מזה".

ביורק
ביורק | צילום: Shutterstock