לא תיכנס לכלא - אבל תשלם מיליונים: ביהמ"ש גזר על שאקירה קנס בסך 7.3 מיליון יורו

כוכבת הפופ הקולומביאנית שנתבעה בגין העלמת מס בסך 14 וחצי מיליון יורו, חתמה עסקת טיעון במסגרתה תשלם כמחצית מהסכום על מנת להימנע ממשפט שעלול להימשך שנים. "הגעתי למסקנה שניצחון הוא לא ניצחון אם המחיר שהוא גוזל ממני הוא שנים בבית המשפט", אמרה, "אתמקד בילדיי ובקריירה"

שאקירה
שאקירה | צילום: שאטרסטוק

כוכבת הפופ שאקירה, המואשמת בהעלמת מס בסך 14.5 מיליון יורו בין השנים 2014-2012, הגיעה להסדר עם התובעים הספרדים לפיו היא תיאלץ להיפרד מ-7.3 מיליון יורו - זאת בתמורה לכך שלא תרצה עונש מאסר - כך דווח היום (שני) בכלי התקשורת בספרד.

במסגרת העסקה, עליה חתמה הבוקר שאקירה בליווי עורכי דינה, הזמרת תידרש להודות באשמה ולשלם קנס של 50% מהסכום התביעה המקורי - כלומר, יותר מ-7.3 מיליון יורו כאמור, זאת בנוסף לקנס נוסף בסך 438 אלף יורו. עסקת הטיעון נחתמה על מנת שלא להסתכן בעונש מאסר של 3 שנים, שיכול בית המשפט היה לגזור על הזמרת באופן תיאורטי לו הצדדים היו ממשיכים במשפט.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

"החלטתי לחתור לעסקת טיעון מסיבות אישיות, רגשיות וסנטימנטליות שאין להן שום קשר לסיבות משפטיות", מסרה שאקירה לתקשורת בהצהרה שהביאו נציגיה. לטענתה, היא הייתה מוכנה להגן על חפותה אך החליטה לתעדף את הקריירה והילדים שלה. "הגעתי למסקנה שניצחון הוא לא ניצחון אם המחיר שהוא גוזל ממני הוא שנים בבית המשפט", הוסיפה.

במסגרת התביעה טענו הרשויות בספרד כי בניגוד למה שטענה - שאקירה בילתה יותר ממחצית מהשנים הנ"ל בספרד, מה שהופך אותה למחוייבת במס. עוד נאמר כי נכס בברצלונה שקנתה במאי 2012 שימש אותה כבית קבע עבור משפחתה.

"מבחינה לוגית, זוהי פסיקה משפטית שמחייבת הכרה בעובדות, אבל ההחלטה נבעה מסיבות אישיות", אמרה אחת מעורכי הדין של שאקירה לכתבים מחוץ לבית המשפט. היא הסבירה שהצוות המשפטי היה משוכנע שהיא יכולה להוכיח את חפותה של הזמרת, אך הנסיבות השתנו ולבסוף, כאמור, החליטו הצדדים להגיע לפשרה.