אושר כהן, קופה ראשית ויוסף חדאד: יוטיוב ישראל מסכמת שנה

ביוטיוב שקללו את מספר הצפיות, הלייקים, התגובות ומידת המעורבות בתכנים והרכיבו את רשימת הסרטונים הטרנדיים של השנה: אז מהו השיר הכי מואזן, כיצד השפיעה מלחמת "חרבות ברזל" על מגמות הצפייה - ולאיזה מקום הגיעו נועה קירל ואנה זק? • כל הנתונים

אושר כהן, קופה ראשית
אושר כהן, קופה ראשית | צילום: שי פרנקו | כאן 11

שנת 2023 מתקרבת לסיומה, וזה בדיוק הזמן לסיכומי שנה: YouTube ישראל פרסמה הבוקר (רביעי) את סיכום השנה החולפת וגילתה מהם הסרטונים והקליפים הטרנדיים של השנה, מיהם היוצרים הכי מואזנים - וכיצד השפיעה מלחמת "חרבות ברזל" על מגמות הצפייה? לפני שנצלול לנתונים, נסביר כי הרשימות המלאות נקבעות בשקלול מספר גורמים, בהם: צפיות מישראל בין התאריכים 1.1-15.11.2023, לייקים, תגובות והמהירות שבה צבר התוכן מעורבות גבוהה.

השיר הכי מואזן: "אהבה"

עם לא פחות משלושה קליפים שהתברגו בעשרת הגדולים - בהם אחד שהגיע לראש הרשימה - ניתן לקבוע כי זו השנה של אושר כהן: "אהבה" במקום הראשון; "תראי אהובתי" במקום החמישי ו"ככה וככה" במקום העשירי. היוניקורן הישראלית נועה קירל, שייצגה אותנו השנה באירוויזיון, דורגה במקום התשיעי עם השיר "פרובוקטיבית".

ביוטיוב ישראל ציינו כי השנה נכנסו לרשימת הקליפים הטרנדיים שיתופי פעולה מוזיקליים יותר מאי-פעם: "תיק קטן" של נס וסטילה במקום השלישי; "לאהוב אותך כל יום" של דולי ופן ועדן חסון במקום הרביעי; "אין אותנו יותר" של אבי אבורומי ומור במקום השביעי, ו"בלילות" של אודיה ועופר ניסים במקום השמיני.

הכי נצפית: קופה ראשית

בצמרת רשימת הסרטונים הטרנדיים פרק בסדרת הקאלט "קופה ראשית" של כאן 11 - שכבר כבשה את המקום הראשון ברשימה בשנת 2021. במקום השני מופע המחצית של ריהאנה בגמר הסופרבול, שבו חשפה כזכור היריון שני.

באופן טבעי, כוכבי הרשת של ישראל השתלטו על שאר המקומות ברשימת עשרת הגדולים: אל המקום השלישי הגיע מערכון קומי של היוצר אורי ורד ("האחיין שלי בנץ"), בשם "שיעור גיאומטריה"; אינדה גיים (עידן תלם) עם משחק המחבואים עתיר כוכבי היוטיוב באצטדיון סמי עופר קטף את המקום החמישי; זיגזגזונג (בר אובלס) במקום השישי עם שידור לייב הגיימינג המצליח של השנה; Festivy (יואב דגני) והרגע שבו הפתיע את היוצר "דה כהן" ב-24 במקום השביעי; ואילו המתיחה של כוכב הרשת קווין רובין על כוכבת הפופ אנה זק כמעט וסגרו את עשרת הגדולים, עת הגיעו למקום התשיעי ברשימה.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

חרבות ברזל והסכסוך הישראלי-פלסטיני

המלחמה האיומה שעדיין מתרחשת כאן בישראל פרצה לפני כחודשיים, בשבת הארורה שלא תישכח לעולם, וחרף הזמן הקצר שחלף ישנם כמה סרטונים העוסקים בנושא שהצליחו להעפיל לעשרת הגדולים של השנה: כך למשל, אל המקום השמיני הגיע ריאיון עם אלוף במיל׳ יצחק בריק, שיש הטוענים שחזה את מתקפת חמאס; במקום העשירי התברג סרטון שבו פעיל ההסברה יוסף חדאד מתעמת עם ארגון פרו-פלסטיני באוניברסיטת אוקלנד בניו זילנד.

ועוד שלושה סרטונים נוספים הקשורים למלחמה, שכמעט נכנסו לעשרת הגדולים: יוטיובר התיירות TravelingIsrael.com שמציע באנגלית פרספקטיבה ישראלית לסכסוך (מקום 11); כתבה של ערוץ 14 על תגובה של חייל ישראלי למגישת החדשות המצרית (מקום 16) וכתבה של כלכליסט על נושאת המטוסים האמריקאית שנשלחה לישראל (מקום 17).

תכנים שקשורים למלחמה היו מהסרטונים הטרנדיים של השנה גם ברחבי העולם: בארה"ב, זה הדיווח המלא של רשת החדשות NBC על התקיפה של חמאס בשבעה באוקטובר; באנגליה, התברג ברשימות ריאיון עם הקומיקאי המצרי בסאם יוסף בתוכנית של פירס מורגן על הסכסוך הישראלי-פלסטיני ואילו בהולנד, פרק של תכנית אקטואליה מקומית שמסביר את שני צידי הסכסוך.

 

הקליפים הטרנדיים של השנה:

אהבה - אושר כהן
עיר נמל - אייל גולן
תיק קטן - נס X סטילה
לאהוב אותך כל יום - דולי ופן & עדן חסון
תראי אהובתי - אושר כהן
מתי את חוזרת - אייל גולן
אין אותנו יותר - אבי אבורומי ומור
בלילות - אודיה x עופר ניסים
פרובוקטיבית - נועה קירל X פוראבר תל אביב
ככה וככה - ֿאושר כהן

הסרטונים החמים של השנה:

קופה ראשית עונה 4, פרק 9 - כי הלקוח הוא גם חבר - כאן 11
Rihanna’s FULL Apple Music Super Bowl LVII Halftime Show
שיעור גיאומטריה- Ori Vered
$1 vs $500,000 Plane Ticket!- (ערוץ) MrBeast
משחק המחבואים הגדול ביותר בישראל (באצטדיון סמי עופר) - Inde game
לייב פורטנייט עונה חדשה המפה הישנה חזרה - ZigZagZong
מפתיע את דה כהן עם 24 דייטים ב-24 שעות - Festivy
"עלול להיות פה טבח. צה"ל לא מוכן למלחמה": אלוף במיל' יצחק בריק בריאיון מטלטל - הידברות
פרצו לבית של אנה זק! (היא התחילה לבכות!!) - קווין רובין
מה קרה כשהגעתי להירשם למועדון הפלסטיני באוניברסיטת אוקלנד…- יוסף חדאד

היוצרים הישראלים הטרנדיים של השנה:

Cynic
RonenGG
זלאטן הישראלי
Inde Game
Hamutzi
TheCohen
FireWolf
בן זיני - הערוץ הרשמי
Freezy
Festivy

היוצרים הישראלים הפורצים של השנה:

RainbowQueen
OrZuti T.V
Moti K
NeverSit
רועי פינג-פונג
Dudi Levi ‏- דודי לוי
אבי אבישג
יוסף חדאד - Yoseph Haddad
Max164  מקס בחמן - מלך הגומי
לונלי