עושים שישי עם אוהד חיטמן

ליום שישי יש את הקצב שלו, השגרה שלו והמוזיקה שמיוחדת רק לו. במיוחד עבור היום הכי מיוחד בשבוע, אוהד חיטמן מגלה את שגרת יום שישי שלו ומביא לכם את הפלייליסט שעוזר לו להיכנס לסוף השבוע

זמן צפייה: 02:29

מה יום שישי מסמל עבורך?
"יום שישי מסמל יום של הורדת הרגל מהגז עם קצב שהוא שונה. במשך כל השבוע אני עובד קשה וזה היום היחיד שאני נותן לעצמי להיות ככה עם משפחה וחברים. יש משהו בשעות בין ערביים של שישי שאני מאוד אוהב. אני יושב עם העיתונים, הילדים ברקע, רן בן הזוג שלי מבשל, אני שר עם הבת שלי ועושה פאזלים עם הבן שלי. אחד הדברים שאני הכי אוהב זה שהבת שלי מבקשת ממני לשיר, ואז אני נעמד ליד הפסנתר ואנחנו שרים בלופים את אותם שירים. היא תמיד צורחת עלי שאני מנגן לא טוב ואז נעמדת על השולחן בסלון ומכריחה את כולם לראות אותה מופיעה".

מה הדבר הראשון שאתה עושה בשישי?
"מה שמייצג בשבילי את תחילת סוף השבוע זה לשכב על הספה עם המוסף 'שבעה ימים' ולעשות את התשחץ 'תרתי משמע' של דקל בנו. זה הסמל שלי להתחלה של סוף השבוע".

מה הדבר שאתה לא יכול להסתדר בלעדיו ביום שישי?
"זמן עם המשפחה שלי. כשיש לי הופעות בימי שישי זה מאוד נעים אבל מצד שני זה גם נורא מוזר לי שהם ביחד ואני לא איתם. אני גם לא יכול להסתדר בלי 5-6 שעות של זמן ניתוק שזה הזמן היחידי שאני מאפשר לעצמי אותו במהלך השבוע".

מה הדבר שאתה הכי שונא לנקות ביום שישי?
"זה יום שישי שיש בו פי עשר כלים בכיור, ומי שמכיר אותי יודע שלעשות כלים זה אחד הדברים שאני הכי שונא בעולם. מעבר לכלים, ביום שישי אני גם צריך להתגלח ולעשות כביסה ואיכשהו יוצא תמיד שאת שלושתם אני עושה יותר בסוף השבוע".

אוהד חיטמן
אוהד חיטמן | צילום: סלי בן אריה

מה הדבר שאתה הכי אוהב לבשל ביום שישי?
"בהנחה ונותנים לי להיכנס למטבח, אני חושב שהכי מרגיע אותי  להכין שקשוקה, אני מכין אותה ממש טעימה. אני מבשל אותה באיטיות על אש קטנה, משקיע בטעמים ובתבלינים שאני זורק לשם. למרות שכשזה מגיע לרגע של שבירת הביצים אני קורא לבן זוג שלי שיעזור לי".


ארוחת שישי אינטימית או המונית?
"תמיד המונית!  זכיתי להיות מוקף בהמון משפחה וחברים ואין דבר שאני אוהב יותר מלראות אותם ולחגוג איתם עם יין, צחוקים ואוכל. לא מזמן עברנו לבית חדש ועכשיו יש לנו יותר מרחב לארח אז זה בכלל כיף. אני מת על ארוחות שישי עם חברים והילדים שלהם. תמיד אחרי הארוחה אני מתיישב לצד הפסנתר, כולם שרים ובשבילי לראות את האור בעיניים של הילדים שלי זה שווה הכל".

שנ"צ בשישי – חובה או מותרות?
"בבית משפחת הרוש-חיטמן יש חוק שאסור לעבור עליו. יום שישי בצהריים זה הזמן של אבא רן. ברגע שהוא נכנס לחדר לישון, אני מפקח על הילדים וכולם יודעים שאסור להעיר אותו. אצלי הזמן הקדוש של השינה זה בשבת בבוקר וזה ככה כבר שנים".

אבטיח עם בולגרית בחוף או מזגן בבית?
"ברור שמזגן בבית. אבל עכשיו שאני חושב על זה, אולי בעצם לא זה ולא זה. אני אוהב אבטיח ואני אוהב בולגרית אבל אני פחות מתחבר לקטע של החול בים. ולגבי המזגן- בגלל שאני זמר אז אני ישן עם וינלנטור כי זה יכול להרוס את מיתרי הקול".


לאיזו מוזיקה אתה מעדיף להאזין בימי בשישי?
"בגלל שאני מוזיקאי אז מאוד כיף לי להאזין לפלייליסט שבן הזוג שלי שם בזמן שהוא מבשל ומנקה בבוקר. לרוב זה מוזיקה של ארץ ישראל הישנה. חוה אלברשטיין זה הביונסה שלנו ביום שישי".

איזה סדרה היית ממליץ לבינג' של סוף שבוע?
"עכשיו ראיתי את העונה השלישית של 'חינוך מיני' והיה מעולה. יש גם סדרה בנטפליקס על סודות מאחורי העב"מים שהיא גם טובה. כשאני לא רוצה לחשוב יותר מידי, אנחנו רואים בבית 'חברים', 'קופה ראשית', 'אחד העם' ו'קרובים קרובים'. אלו סדרות שאנחנו נהנים לצפות בהם גם עם הילדים".

אוהד חיטמן
אוהד חיטמן | צילום: סלי בן אריה

איזו דמות היית מזמין לארוחת שישי ולמה?
"הייתי מזמין שני אנשים שמאוד השפיעו עלי כמוזיקאי – בילי ג'ואל וסטיבן סונדהיים. הייתי רוצה להיות זבוב על הקיר בזמן שהם מדברים ואולי באיזשהו מקום להגיד לעצמי שאני ברמה שלהם".
על מה אתה חושב שהם היו מדברים?
"לא נראה לי שהם היו מדברים על מוזיקה ומחזות זמר, בטח שיחות אמריקאיות כאלה על הבייסבול שהיה אתמול ועל המסעדה ההיא. זה קטע אבל לפעמים אנשים יכולים להיות גם מאוכזבים ממני שהם יושבים איתי ואני לא מדבר על מוזיקה".

מה הם עשרת השירים שחייבים להיות בפלייליסט ליום שישי?

שני אירועים חשובים שאתם צריכים לדעת עליהם:
אוהד חיטמן יופיע בספטיבל הפסנתר במוזיאון תל אביב בתאריך 30.10 בשעה 21:00 עם המופע "חיטמן שר חיטמן". במופע חוזר לראשונה אוהד ליצירותיו של דודו האהוב, עוזי חיטמן ז"ל, מהיוצרים הבולטים והחשובים בזמר העברי, ואל סבו, אברהם חיטמן, שהיה חזן ופייטן. ההופעה תשמש כמסע מרגש בין זכרונותיו כנצר למשפחת מוזיקאים והיא תכלול סיפורים אישיים ושירים חדשים של עוזי שטרם יצאו לאור. בהופעה יתארחו לי בירן ושימי תבורי.

חיטמן שר חיטמן
חיטמן שר חיטמן | צילום: סלי בן אריה, אילן בשור

בשמונה השנים האחרונות עקבה הבימאית מירי פרלמן אחרי חיטמן ובן זוגו בכל מה שקשור למסע הפונדקאות שהזוג עבר במשך שנים, על ההפיכה להורים והמשמעות של זה עבורם, רעידת האדמה בנפאל שקרתה כשאוהד ורן הלכו להביא את הילדים חזרה לארץ ועל רגעים מיוחדים בקריירה של חיטמן. הפרימיירה לסרט "רן ואוהדי" תתקיים בתאריך 27.10 בסינמטק תל אביב בשעה 20:30.

[brightcove_iframe video_id='entertainment-music-israeli-part-189-external' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_gdhwt34k' duration='149']