האליטות החדשות: נסרין קדרי לומדת לשיר המנון

ספיר סבן מצליחה לשלב סלסולים ופופ עכשווי, לינה מח'ול משעממת, קובי פרץ עף, מושיק עפיה פחות

נסריו קדרי

נסרין קדרי - "לומדת ללכת"

[youtube_embed youtube_id='9z0ngP20Bd8']

עד עכשיו נסרין קדרי עשתה הכל נכון וזכתה בשנה האחרונה להצלחה גדולה, שבחלק מהמקרים הפתיעה ממש בעוצמתה. מה שהיה חסר לה עד היום זה להיט אמיתי, המנון, שייגע בכל אחד ואחת, ולא רק במי שמעריצים אותה כזמרת מזרחית-ערבית. "לומדת ללכת", שיצרו אבי אוחיון ומתן דרור, נשמע כמו האחד. שילוב של בלדת פסנתר בסגנון אדל עם ליווי פופי אלקטרוני עדכני, שמתיישב על מקצב של המנון רוק בפזמון החוזר, שהמילים שלו מספרות את הסיפור של נסרין בשנה האחרונה בשתי שורות קצרות: "אני רוצה קצת אחרת, הלב צועק לי תתחילי לחלום". האם זה השיר שיגרום לכולם להתאהב בה ולשיר אותה בעיניים עצומות? האם זה השיר שיכניס אותה לגלגלצ בדלת הראשית? הלוואי.
ציון: 4.5

ספיר סבן – "לא חוזרת"

[brightcove_iframe video_id='entertainment-music-news-150' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_f1lb7qrv' duration=''']

האתגר של ספיר סבן ושל האנשים שאיתם היא עובדת הוא לארוז את הקול הגדול של, את הסלסולים ואת המוזיקה הערבית שבה היא מצטיינת, לתוך מסגרת של פופ שאפשר לשדר ברדיו ב-2017. וכרגע האתגר הוא כפול. אם סבן היתה מגיעה לפני שלוש שנים היה לה הרבה יותר קל, כי לא היתה לה הרבה תחרות, אבל כיום במזרחית מככבות לצד שרית חדד הנצחית גם עדן בן זקן, נסרין קדרי, דיקלה ועוד כמה זמרות צעירות שמנות לפלס את דרכן למעלה. בתוך האקלים הצפוף הזה סבן, עם יכולות קוליות מוכחות, צריכה למצוא את הנישה המיוחדת שלה. ב"לא חוזרת" היא מצליחה, בעזרת אסף צרויה המוכשר (לחן, עיבוד והפקה) להעלות את המילים של אלעד טרבלסי על שיר שמצליח לרקוד על שתי החתונות - גם להיות פופית ורדיופונית וגם להישאר ספיר סבן. אחל סינגל בכורה.
ציון: 4

Lina -  I Wore It Better

[brightcove_iframe video_id='entertainment-music-news-151' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_3b27gxxv' duration=''']

לינה מח'ול עושה צעדים בפופ הבריטי והעולמי שאמן ישראלי לא עשה כבר מזמן, כמו חימום ל"ליטל מיקס" בטור אצטדיונים, הופעות בפסטיבלים גדולים ומצעדי גאווה, וחתימה על חוזה באחת מחברות הבוקינג הנחשבות. הבעיה עם השיר החדש שלה, וגם חלקית עם אלה שבאו לפניו, הוא מדובר בפופ קליל מדי, כמעט חסר משקל, טאפט רדיופוני שאיש לא יזכור בעוד שנה. כרגע זה מספיק לה כדי להתחיל במסע לכיבוש העולם, ובטוח שהיא תצליח, אבל עדיף להמתין לאלבום הבכורה שלה, שצפוי להכיל את הגרסאות היותר שקטות ועמוקות של הלהיטים הקלילים, שבינתיים פשוט לא משאירים חותם.
ציון: 3.5


קובי פרץ – "בואו נעוף"

[youtube_embed youtube_id='hfQ7FlrFiKY']

מה יותר מוזר, שקובי פרץ עומד להיכנס לכלא, או שהוא הוציא שיר קיץ רגע אחרי שהקיץ נגמר? לפחות זה שיר שהולם אותו. קובי פרץ עלה לגדולה בזכות להיטי פופ ים תיכוניים – עם הרבה דאנס-האוס-טראנס - שאצל כל זמר אחר לא היו עוברים, לא היו נשמעים טוב, ואצלו הם זורמים בטבעיות. "בואו נעוף" הוא בדיוק שיר כזה. שימו אותו בפה של זמרים אחרים, והם יישמעו מגוחכים. מהפה של פרץ זה נשמע המנון רחבות לגיטימי. למרות הטקסט הבנאלי, למרות הטריקים הזולים בהפקה("או או או, או או או". "והקצב עולה"), למרות הסתמיות של ההאוס המזרחי הזה. פרץ כבש פעמיים את ההיכל ביד אליהו הודות להאוס הים תיכוני הזה, שהעיף את הקהל שלו, וכאן נשמע כמו עוד המנון אצטדיוני כדורגל מבית היוצר שלו. והוא באמת כנראה היחיד שיכול לשיר שיר כזה ולצאת בשלום, כלומר עם פוטנציאל לגיטימי ללהיט. שרק יהיה בריא וחזק.
ציון: 3.5


מושיק עפיה – "לא עושה לי כלום
"

[youtube_embed youtube_id='7GkEua4D928']

מה שקובי פרץ עושה בלי מאמץ, בטבעיות, אצל מושיק עפיה מזיע מרוב מאמץ. היו שנים שבהן מושיק עפיה סירב לשמוע לסובבים אותו ולשנות את הקו המוזיקלי שלו. כשכולם נהו אחרי טרנדים, הוא נשאר בשלו, ושילם מחירים. בשיר החדש הוא קופץ לקיצוניות השניה ומושפע יותר מדי. השיר נפתח עם פריטת גיטרה אקוסטית, קצב וטקסט שמזכירים שירים של עומר אדם כמו "מביט מהצד" ו"אז הלכתי", מקהלת גברים מובילה לקטע מעבר שזורם לפופ ים תיכוני דאנסי עם אלמנט בלקני, שחשבנו שכב נפטרנו ממנו מזמן. בפזמון יש דאנס שכבר נשחק בז'אנר לפני שנים. הטקסט עובד, כי הוא לא מרגיש כלום כלפי בחורה, נוטש ומחפש אהבה חדש. אוקיי. בקליפ, שמתאר מסיבה במועדון עם ישבנים מקפצים ומזיגת אלכוהול ישר לגרון, מככבים פליטי ריאליטי. בשיא האירוע עפיה עולה לשיר על הבר. הלו, מה אתה עושה, אתה מושיק עפיה, לא אחד שהרגע יצא מתחרות שירה בטלוויזיה. בסיום חוזרת ההשפעה של עומר אדם עם האקוסטית. ברור מה עפיה חושב שזה שיר טוב. ברור למה הפזמון יעבוד ואם יהיה לו מזל השיר יצליח.
ציון: 2.5

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ