נועה קירל ותותית מתאמצות ולא בקטע טוב

השלם לא גדול מסך חלקיו – מה שהתחיל כהבטחה על הנייר התברר כחיקוי שלא יעמוד במבחן הזמן. נועה קירל ותותית מאכזבות עם השיר "שלושה בנות" שנוצר לכבוד חודש הגאווה

נועה קירל ותותית
נועה קירל ותותית | צילום: יחסי ציבור

אתמול (רביעי) נפתח באופן רשמי חודש הגאווה לקהילה הגאה וכמו כל שנה, התחלנו לקבל המנוני גאווה חדשים שילוו אותנו בחודש הקרוב. הטובים מביניהם יצלחו את מבחן הזמן וילוו אותנו דרך ארוכה יותר מחודש אחד, בדיוק כמו שיתוף הפעולה של עומר אדם ואריסה בשיר "תל אביב" או "טרילילי טרללה" של נועה קירל ואילן פלד מהשנה שעברה. אבל, כבר עכשיו אפשר להגיד שהשיר "שלושה בנות" של נועה קירל ותותית, הדמות שיצרה גיתית פישר המוכשרת, לא יהיה אחד מהם.

עוד כתבות:

זה לא סוד שגם קירל וגם תותית הן אייקונים ענקיים אצל הקהילה הגאה מפני שכל אחת טובה מאוד במה שהיא עושה. קירל מספקת מוזיקת פופ שעשויה היטב והתוכנית "זאת וזאתי" בכיכובה של תותית הפכה לקאלט אצל הדור הצעיר, בדומה לסדרה "אחד העם 1" שעשתה את זה הרבה לפניה.

כשהוכרז שיתוף הפעולה בין השתיים, הקהילה הגאה עברה ל"כוננות ספיגה". אחרי הכל, "טרילילי טרללה" הפך ללהיט ענק שאפילו סיים במקום השלישי במצעדים השנתיים בשנה שעברה. חיכינו לשיתוף הפעולה בין השתיים כמו אדם צמא באמצע המדבר ומה שקיבלנו היה פאטה מורגנה, אשליה של נווה מדבר שהסתיימה באכזבה מהשמיעה הראשונה.

אם אתם הולכים למחזר נוסחאות וליצור שיר שמנסה לשחזר את ההמנון הקודם, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא ליצור משהו טוב יותר. אילן פלד הצליח לייצר ב"טרילילי טרללה" משפטים שמצטטים אותם עד היום והוגשו באופן טבעי ולא מתאמץ. "אל תרוצי כשיורים עליך כי תמותי עייפה", "יום שלא נחשב לא סופרים" ו"קצת פחות שייפה חאלה", הפכו למשפטים שגורים בקהילה ומחוצה לה והדרך היחידה להתעלות עליהם היה למצוא את ה"קאצ' פרייז" הבא.

עם כל הכבוד לגיתית פישר, ויש לנו הרבה כבוד, היא לא אילן פלד והתרומה שלה לשיר "שלושה בנות" לא מצליחה להשתוות לגאונות שלו. אי אפשר לנצח את פלד והכיוון של השיר החדש היה צריך להיות אחר ולא לנסות להיות העתקה זולה לנוסחה שהצליחה בעבר. אתם יודעים, אף אחד לא אוהב לשמוע חיקוי לדבר האמיתי.

תותית הביאה ל"שלושה בנות" את סלנג ה-"חמודה מתוקה" המפורסם והמיושן שלה והגישה המתאמצת הזו בקליפ לא מצליחה לעבור טוב ומזכירה בחורה שמנסה בכוח למצוא את מקומה בבר גייז תל אביבי. חמודה מתוקה, זה לא עובד יותר.

מנגד, קירל מספקת את הסחורה כהרגלה ומונעת מהשיר לטבוע לתהומות השכחה המידיים. התבלין שכל כך חסר פה הוא החצי השני של תותית, הלא היא מילעל (אותה מגלמת אושרית סרוסי המעולה בסדרה "זאת וזאתי"), שהיתה יכולה להוסיף את הפאנצ'ים הייחודיים שלה. אולי זה היה עובד, אולי לא, אבל חסרונה מורגש מאוד במנה שהוגשה לנו.

"שלושה בנות" מרגיש כמו קלישאה של איך סטרייטים רואים את הקהילה הגאה מבחוץ במקום לקחת חלק בחגיגה שלה. זה לא שיר רע אבל הוא יותר מתאים למסיבה של שלוש בנות והידיד ההומו שלהן ופחות מתאים לאירועי הגאווה של שנת 2022. לנו נשאר רק לקוות שמישהו אחר יפגיז עם המנון לחודש הגאווה שירים לכולנו את המצב רוח ולא ינסה לסמן וי על חשבון הקהילה, ובעיקר לא על חשבון האינטליגנציה של המאזינים.