"בדיוק ז***תי כלבה יהודייה": קניה ווסט חוזר עם שיר חדש ואנטישמי

הראפר הבעייתי שחרר את "Vultures" שבו הוא מתבטא באנטישמיות נגד יהודים, תוקף את המפיק המוזיקלי (היהודי) סקוטר בראון - וגם מזכיר טבח בתיכון, שבו נרצחו 12 תלמידים. השיר הושמע לראשונה במהלך סוף השבוע בתוכנית רדיו, אך לפי שעה הוא אינו זמין להאזנה באף אחת מפלטפורמות הסטרימינג

קניה ווסט
קניה ווסט | צילום: שאטרסטוק

בצל האנטישמיות הגואה ברחבי העולם על רקע המלחמה המתחוללת כאן, הראפר קניה ווסט חוזר בשיר חדש ואנטישמי: כמיטב המסורת, הראפר חובב הפרובוקציות שחרר את "Vultures", שבו הוא חוזר לכמה מההצהרות השנויות במחלוקת שלו שהפכו אותו לפרסונה נון גרטה בתעשייה.

"איך אני יכול להיות אנטישמי?", שר הראפר בין היתר, "בדיוק ז***תי כלבה יהודייה". בחלק אחר של השיר הוא מתייחס למנהלו לשעבר, סקוטר בראון היהודי, ואומר: "בדיוק ז***תי את הכלבה של סקוטר". בשיר לוקחים חלק גם Ty Dolla $ign, Lil Durk ו- Bump J, ובהמשך הם גם מזכירים את הטבח שהיה בתיכון קולומביין האמריקאי ב-1999 שבו נרצחו 12 תלמידים.

לכתבות נוספות:

השיר החדש הושמע לראשונה במהלך סוף השבוע האחרון בתוכנית רדיו בשם "WPWX Power 92 Chicago", ולפי שעה הוא אינו זמין להאזנה באף אחת מפלטפורמות הסטרימינג. מוקדם יותר החודש, הרפאר שמשתתף בשיר לצד ווסט, טיי דולה סיין, כתב ברשתות החברתיות שהוא ו-ווסט מתכננים אירוע האזנה לאלבום המשותף שלהם ב-3 בנובמבר. עם זאת, האירוע לא קרה ותאריך יציאת האלבום עדיין לא הוכרז.

 

כזכור, בשנה שעברה ווסט עורר זעם תקשורתי וציבורי לאחר שהשמיע שורה של הצהרות אנטישמיות: כך למשל, באוקטובר של 2022 הוא לבש לשבוע האופנה בפריז חולצת טריקו שעליה הכיתוב "חיי לבנים חשובים" (כפרפרזה על תנועת "חיי שחורים חשובים"), ולאחר שעורר את חמת הקהילה האפרו-אמריקאית, צייץ בטוויטר שהוא מתכוון ללכת לירות על יהודים. "אני קצת ישנוני הלילה אבל כשאני מתעורר אני הולך לתקוף יהודים", כתב אז. "הדבר המצחיק הוא שלמעשה אני לא יכול להיות אנטישמי כי אנשים שחורים הם למעשה יהודים... ניסיתם לבלבל כל מי שמתנגד לסדר היום שלכם".

והוא לא עצר כאן: בהמשך, ווסט אמר כי הוא "רואה דברים טובים בהיטלר" וכן האשים "ציונים יהודים" בסיפורים על מערכת היחסים של אשתו לשעבר קים קרדשיאן עם פיט דוידסון. ווסט נחסם מטוויטר וחזר לשם בכל הכוח אחרי שאילון מאסק רכש את החברה והפשיר את חשבונו. אדידס, בלנסיאגה גאפ וחברות נוספות ביטלו את שיתופי הפעולה המסחריים שלהן איתו, סרט דוקו שתוכנן להצטלם עליו בוטל - ועדיין נראה שווסט לא מתרגש וממשיך באמירותיו המסוכנות מלאות השנאה.