טעות תמימה או הדרה מכוונת? באירוויזיון סיכמו את התחרות - ללא עדן גולן

ברשתות החברתיות הרשמיות של אירוויזיון 2024 פורסמה גלריית תמונות של כל המשתתפים, למעט אחת - נציגת ישראל עדן גולן, שסיימה את התחרות במקום החמישי עם השיר "Hurricane" • הגולשים הישראלים לא נותרו אדישים, והציפו את הפוסטים בשאלה: "איפה עדן?"

Dress Rehearsal Ahead Of The Grand Final Of The 2024 Eurovision Song Contest, In Malmo
עדן גולן | צילום: Sarah Louise Bennett / EBU

פחות משבוע לאחר גמר אירוויזיון 2024, בהפקה החלו אמש (שלישי) לסכם את התחרות ופרסמו ברשתות החברתיות הרשמיות שלהם שלל תמונות וסרטונים חביבים לסיכום האירוע הענק. אלא, שמגלריית התמונות שפורסמה בולטת בהיעדרה אחת - נציגת ישראל עדן גולן, שסיימה את התחרות במקום החמישי עם השיר "Hurricane". האם מדובר בטעות תמימה או שמא בהתעלמות מכוונת? לאנשי הסושיאל הפתרונים.

כך למשל, בדפי הפייסבוק והאינסטגרם של האירוויזיון פרסמו גלריית תמונות של 35 נציגי המדינות - בין אם אלו העפילו לגמר ובין אם לאו - אך ללא תמונה של גולן. מי שעוד נעדר מחגיגות הסיכום ברשת הוא הנציג ההולנדי יוסט קליין, אשר הודח מהתחרות שעות לפני הגמר הגדול בשל מעורבות בתקרית אלימה לכאורה עם צלמת.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

הגולשים הישראלים לא נותרו אדישים להיעדרותה של גולן, והחלו להציף את הפוסטים בשאלות: "איפה עדן גולן?"; "מה עם המקום החמישי?"; "לא שכחתם מישהי?". יש לציין כי התמונות צולמו באירוע "השטיח הטורקיז" שפתח את חגיגות האירוויזיון, אירוע ממנו גולן והמשלחת הישראלית נעדרו משום שהוא התרחש בערב יום השואה. ובכל זאת, לא היינו רוצים  לעשות להפקה את ההנחה הזו, שכן יש לנו תחושה שלו רצו - הם יכלו לצלם את גולן לאורך כל שהותה במאלמו.

ביום שני האחרון פורסמה בפייסבוק גלריית תמונות אחרת, הפעם ממצעד הדגלים הפותח את התחרות - אלא שכאן דווקא פורסמה תמונתה של עדן נושאת בגאון את דגל ישראל. התמונה הזו קיבלה 1.9K לבבות, 1.2K לייקים - ו-1.3K אימוג'י כועסים.

למרות הניסיון לשמור על תחרות הוגנת ונטולת פוליטיקה, האירוויזיון השנה היה הכול חוץ מא-פוליטי: הפגנות נגד השתתפות ישראל בשל פעולות צה"ל בעזה; איומים של מתמודדים לפרוש לו ישראל לא תודח; התבטאויות של מתמודדים נגד ישראל בריאיונות; מחאות על הבמה בשידור חי; עזיבות פתאומיות של מעניקי הנקודות בשלל מוקדים באירופה; החרמת חלק מהחזרה הגנרלית במחאה על השתתפותה של גולן ועוד שלל צעדים שקצרה היריעה מלהכיל.