מהפך בטבלאות ההימורים לאירוויזיון: קרואטיה כבר לא בטופ - ומה עם ישראל?

5 שבועות לאירוויזיון 2024: אחרי תקופה ארוכה שבה ניצב בראש הטבלה עם הסיכויים הגבוהים ביותר לזכייה בתחרות, "Rim Tim Tagi Dim" של בייבי לזניה יורד בדירוג ומפנה את מקומו ל-"The Code" של שוויץ • אחרי מכתב הנציגים אשר קראו להפסקת אש בעזה: עדן גולן ו"Hurricane" יורדים גם כן - וזה המקום אליו הגיעו

עדן גולן
עדן גולן | צילום: קוקו, פלאש 90

מחממים מנועים לקראת מאלמו: אחרי שבועות ארוכים שבהם עמדה בראש טבלאות ההימורים לאירוויזיון 2024 והייתה למדינה בעלת הסיכויים הגבוהים ביותר לזכות בתחרות - קרואטיה הודחה אמש (שני) מהמקום הראשון, כשאת מקומה תפסה שוויץ. כעת, לקרואטיה, הניצבת במקום השני, 16% סיכויי זכייה - בעוד זו שתפסה את מקומה מובילה עם 18%.

טבלת ההימורים לא מבשרת טובות לישראל ולעדן גולן, שכן אחרי שהות ארוכה במקום השביעי עם גיחות למקום השמיני - "Hurricane" מדורג כעת במקום התשיעי עם 2% זכייה בלבד. האם יש סיכוי למהפך? ובכן, בהתחשב בעובדה שישראל עדיין מוקצת בשל המלחמה, ואחרי שרק בסוף השבוע האחרון כמה ממשתתפי התחרות חתמו על מכתב הקורא להפסקת אש "לנוכח המצב בשטחים הפלסטיניים הכבושים, ובייחוד בעזה" - נראה כי השנה כבר לא ניקח את הגביע.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

ומה חשבנו על השירים המובילים?

גם המבקר שלנו כתב על השיר של שוויץ, "The Code" בביצועו של נמו, כי הוא פשוט מצוין והימר כי הוא יסיים את התחרות במקום השני. "שילוב מבריק של ראפ, פופ גותי ואופרה. נמו השוויצרי בן ה-24 מביא סאונד חדש ומהמם, ולפי הקליפ, נראה שהשואו בשידור חי הולך להיות must see. העולם בהחלט שייך לצעירים".

ולא, מבקרנו ממש לא הבין את ההייפ סביב "Rim Tim Tagi Dim" של בייבי לזניה הקרואטי: "להגיד לכם שזה שיר שצריך לזכות? הוא לא. היה צפוי ששנה אחרי קארייה עם צ'ה צ'ה צ'ה, מישהו ינסה לשחזר את ההצלחה - ונראה שזה עובד על אתרי ההימורים. בניגוד לקארייה, הוא מתחיל בכל הכוח ושומר על אותה אנרגיה לאורך כל השיר. לי אישית הוא הזכיר לחדש את מלאי כדורי האקמול הביתי".

אם תשאלו אותו, אגב, הוא בכלל חושב שאיטליה היא זו שצריכה לזכות הפעם: "שיר מצוין שלא יצא לכם מהראש.", כתב עליו. "אנג'לינה המהממת מפגינה יכולת ווקאלית מדויקת שמצליחה ללהטט בקלילות במקצב המהיר של השיר. אחד השירים הטובים של התחרות השנה, ושל איטליה בכלל. לפי אתרי ההימורים היא אמנם ממוקמת במקום 3, אבל בעיני זו המנצחת הגדולה של אירוויזיון 2024".