סולן להקת פול טראנק המתגורר בעוטף: "בדיעבד, הבנו שהיה לנו הרבה יותר מזל"

בסרטון שפרסם ברשתות, סיפר גל ניסמן על השבת הארורה ("הזוועות התרחשו במרחק 10 דקות מאיתנו"), הודה לאלפי המתנדבים וללוחמים הגיבורים ("הצילו אותנו ועוד אלפי אנשים") וגם קרא לכל מי שצריך עזרה לפנות ללהקה שלו: "היינו שמחים להיות מגפון עבור אנשים שרוצים לעזור לאנשים"

גל ניסמן
גל ניסמן | צילום: אינסטגרם

מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", אמני ישראל עושים כל שביכולתם על מנת לנסות ולהעלות את המורל: החל מהופעות בפני מפונים, חיילים ופצועים ועד ליוזמות התנדבותיות כאלה ואחרות שבהן הם לוקחים חלק. עבור להקת פול טראנק, מדובר היה במשימה בלתי אפשרית - שכן הסולן גל ניסמן מתגורר בעוטף, וכבר ימים ארוכים שהוא ממש שומר על הבית כחלק מכיתת הכוננות שבה הוא חבר.

בריל שהעלה היום (חמישי) לחשבון האינסטגרם שלו, סיפר ניסמן כיצד עברו עליו הימים האחרונים, ובסוף דבריו - ולמרות המצב - ביקש בכל זאת לנסות לסייע עם חברי הלהקה שלו עד כמה שניתן. וכך אמר ניסמן: "ביום שבת ההוא הייתי פה בקיבוץ, במרחק 10 דקות מאיתנו כל הזוועות האלה התרחשו. בדיעבד אנחנו מבינים שהיה לנו הרבה יותר מזל ממשהו אחר. מאז, אני מגויס למילואים בכיתת כוננות ועסוק יחד עם כל האנשים הטובים בקיבוץ בלהפוך את הקיבוץ הזה להיות מוצב צבאי.

לכתבות נוספות:

"אני מתנצל בפני כל מי ששלח לנו בקשה מכל סוג שהיא ולא היינו זמינים", הוסיף, "אני פשוט הייתי בסרט אחר לגמרי. אני רוצה להגיד תודה רבה לכל האנשים הטובים, האזרחים, היוזמות שגם הגיעו אלינו וגם ראיתי שקורות באופן כללי. זה מדהים וכל הכבוד לכל מי שלוקח חלק בדבר הזה". ניסמן ביקש להודות גם "לכל הגיבורים והגיבורות שנלחמו ביום ההוא ועדיין נלחמים. באופן אישי, תודה רבה ללוחמי הימ"מ הגיבורים שפשוט הצילו אותנו ועוד אלפי אנשים ושילמו מחיר יקר. אני מעריץ אתכם לעד.

"לכל תושבי העוטף. אין מילים לתאר ואין מילים להגיד, אין שום דבר שיכול באמת לעזור. אני רק שולח לכולם חיבוק. חיבוק זה נראה לי כמו הדבר הכי הגיוני בימים האלה". כעת, כאמור, להקת פול טראנק רוצה לפגוש את קהל המעריצים ולסייע במה שניתן. "היינו שמחים כולנו בלהקה להיות איזשהו מגפון עבור אנשים שרוצים לעזור לאנשים, אז אם יש לכם יוזמה מכל סוג שהיא, אתם מוזמנים לתייג את העמוד. מאוד נשתדל להגיע ולשתף את הכול. שמרו על עצמכם", סיכם, "תהיו חזקים. אוהב אתכם".

זו לא הפעם הראשונה שבה ניסמן מספר על שעבר עליו כתושב העוטף ב-7 באוקטובר. בתחילת המלחמה, העלה פוסט שבו כתב: "הרבה ביקשו לשאול לשלומנו ואין לי ז** לענות לאף אחד אז אני פשוט אכתוב פה, פעם אחת ודי. האמת היא שמה שיש בתקשורת כרגע לא מתאר חצי ממה שקרה וקורה פה. רצחו פה בגוף ובנפש קהילה שלמה של חברים, משפחות ומכרים, חיללו את הנשים והילדים, חטפו, טבחו ושרפו את כל מה שנושם ובזזו את כל מה שיכלו".

בשלב זה, פנה לכל אלו המבקשים לעזור, וסיפר: "כרגע המצב הוא שהגדר של עזה פרוצה. נכון לעכשיו יש כמה יישובים וקיבוצים במועצות האזוריות שאין עדיין כוחות צבא שמאבטחים, ואנחנו - אזרחים חמושים - שומרים על עצמנו לבד. אזרחים ששירתו בקרבי ויש להם נשק ורוצים לבוא להתנדב, לתת יד ולתגבר אותנו בשמירות, המינימום הוא 24 שעות ואם אפשר למספר ימים - מה טוב. פחות מזה יוצר לנו רק בלאגן".