עושים שישי עם נועם בנאי

ליום שישי יש את הקצב שלו, השגרה שלו והמוזיקה שמיוחדת רק לו. במיוחד עבור היום הכי מיוחד בשבוע, הזמר נועם בנאי מגלה את שגרת יום שישי שלו ומביא לכם את הפלייליסט שעוזר לו להיכנס לסוף השבוע

נועם בנאי
נועם בנאי | צילום: אור דנון

מה יום שישי מסמל עבורך?
"אני בא מבית מסורתי, גם לפני שאבא חזר בתשובה. יום שישי זה קידוש, יום שישי זה ללכת לבית כנסת. אף פעם לא עבדתי בשישי. אני עובד בשישי בבוקר אבל לא אחרי כניסת השבת. יש תחושה של קדושה בשישי ושבת. בשנה האחרונה התחלתי להקפיד לקרוא וללמוד את פרשת השבוע. יום שישי זה הפסקה מהמרוץ של החיים. אני אוהב את ההתארגנות לקראת שבת".

עוד כתבות:

 

מה הדבר שאתה לא יכול בלעדיו ביום שישי?
"אני לא יכול בלי לארגן את הבית לקראת שבת והסידורים כוללים הרבה בישולים לשבת. יום שישי קבוע בבוקר אני מלמד מוזיקה, אני מעביר שיעורים פרטיים בנגינה על פסנתר וגיטרה. באמצע השבוע אני מעדיף להתעסק במוזיקה שלי. שישי מתחיל אצלי בווליום גבוה למרות שאני יודע שרוב האנשים פותחים את השישי שלהם ברוגע על כוס קפה. אצלי לא, הוא מתחיל מוקדם גם אם ביום חמישי יש לי הופעה ואז אני מלמד. אני חוזר הביתה גמור אבל ממשיך את ההכנות לשבת".

מה אתה הכי אוהב לאכול ו/או לבשל ביום שישי?
"אני אפתיע אתכם – התשובה הכי לא צפויה שלי. טיילתי הרבה במזרח אחרי הצבא והתאהבתי באוכל המקומי. יש לי ספר של ישראל אהרוני עם מתכונים של אוכל תאילנדי, ויאטנמי והודי ואני מוצא את עצמי מבשל הרבה דברים לפי המתכונים מהספר הזה. זה קצת חריג בנוף אבל יש לנו הרבה אוכל אסיאתי בבית לסופ"ש. יש מנה של קציצות דגים עם אננס ברוטב קארי אדום שתמיד יוצאת מושלם. אם מדברים על אוכל של בית זה גונדי, מאכל פרסי מבית אבא. אני חזק גם באוכל פרסי".

נועם בנאי
נועם בנאי | צילום: רעי נורדן

מה הזיכרון הכי חזק שיש לך מחוויה שקשורה ליום שישי?
"יש מלא. חלק מהטקסט של השיר 'אף פעם לא לבד' שכתבתי על אבא עם אהוד. המילים אומרות 'בערב יום שישי בית כנסת וחולצה לבנה'. הזיכרונות הכי חזקים שלי מיום שישי הם ללכת לבית כנסת עם אבא כשהוא היה בחיים. היינו שרים מלא שירים. גם כשאני נמצא עם אישתי לבד בבית בשישי אנחנו שרים מלא. לא אכפת לי שזה רק שנינו, אני 'מכריח' אותה לשיר איתי, שירים של קידוש לשבת".

מה תעדיף – ארוחת שישי אינטימית או ארוחה המונית?
"אני אוהב את שתי האופציות, אבל יש איזה קסם מבחינתי לעשות את הקידוש רק עם אישתי והילד המתוק שלנו, דוד. הוא בן חצי שנה עכשיו. אני מרגיש שאני בונה ככה תשתית לעתיד. קידוש עם המשפחה זה כיף, תענוג אחר, אבל דווקא בקידושים האינטימיים עם אישתי יעלי, אני מרגיש שאנחנו בונים את העתיד. כשיהיו לנו עוד ילדים ולהם יהיו להם ילדים... אני אוהב את זה".

 

שנ"צ בשישי – חובה או מותרות?
"מותרות. איפה יש לי זמן לשנ"צ בשישי? הלוואי. אם הייתי יכול הייתי ישן שנ"צ בשישי אבל אני משתדל לעשות שנ"צ בשבת".

איזה שיר מתקשר אצלך ליום שישי?
"נראה לי שאני אלך על 'מזמור שיר ליום השבת', זה פיוט אבל יש לי סיפור לספר עליו. במושב, לפני שההורים התגרשו כשהייתי בן שמונה או תשע, ביום שישי אחד בבוקר החלטתי שבא לי ללמוד את הפיוט הזה בעל פה, גם את המילים וגם את הלחן. עד שאבא חזר הביתה אחרי הצהריים למדתי אותו בעל פה, ממש תוך כמה שעות. כשהוא חזר הביתה עמדתי מולו ושרתי לו את הפיוט, וזה פיוט נורא קשה וסופר מורכב. למדתי את זה בתור ילד קטן וזה אחד השירים שהכי חרוטים לי במוח עד היום".

נועם בנאי
נועם בנאי | צילום: רעי נורדן

על איזו סדרה תמליץ לעשות בינג בסופ"ש?
"יש מלא סדרות שאני צופה בהן עכשיו. יש סדרה בנטפליקס שנקראת בעברית 'מטורף' או 'Maniac' באנגלית. זו סדרה שכוללת הרבה הומור שחור, סדרה מדהימה. היא סוג של מדע בדיוני, ואני חולה על מדע בדיוני, על מחקר שעושים על אנשים וההשפעה של זה עליהם. הסדרה מכניסה אותך להזיות, כמו 'עליסה בארץ הפלאות' למבוגרים. לוקחים אנשים מהרחוב ועושים עליהם ניסויים, קצת כמו 'משחקי הדיונון' אבל אין בה אלימות בכלל, היא הולכת לכיוון של טריפ".

עם מי הכי היית רוצה לשבת לדרינק בשישי לשיחת עומק?
"עם אבא מאיר, נו מה. עברו חמש שנים מאז שהוא נפטר. הייתי רוצה שהוא יראה את דוד, הנכד שלו. שילמד אותו קצת על המנהגים של יום שישי, משהו שאני עושה איתו אבל אתם יודעים, אין כמו המקור. הייתי רוצה לשיר איתו את השירים לקידוש. הוא לא היה בחתונה שלנו. הייתי מדבר איתו על הדברים האישיים, לא הייתי מדבר איתו על הקריירה".

 

מה עשרת השירים שחייבים להיות בפלייליסט שלך ליום שישי?


נועם בנאי שחרר לאחרונה את האלבום "אף פעם לא לבד" שכולל את שיר הנושא אותו הוא שר עם דודו, אהוד בנאי, ואת הלהיט "בסוף זה תמיד שמח".
בנאי יופיע בג'מס ברחובות בתאריך 19.6 ובבית של רות בשדה בעז (נוה דניאל) בתאריך 29.6.