"היו לי צמרמורות": ג'יי זי בראיון נדיר על התחושות כשצפה בבלו אייבי מופיעה עם אמא ביונסה

לכבוד תערוכה המוקדשת כל כולה עבורו, הראפר ג'יי זי - שלא מרבה להתראיין לתקשורת - שוחח עם כתבת של CBS וחשף כמה פרטים מעניינים על החיים לצד ביונסה, ועל הדרך שבה בתו מתמודדת עם התהילה כבת להורים מפורסמים מאוד: "היא נולדה לתוך חיים שהיא לא ביקשה, אז מאז היא נמצאת תחת בחינה קפדנית של הציבור"

בלו אייבי מופיעה עם אמא ביונסה
בלו אייבי מופיעה עם אמא ביונסה | צילום: נועה הרשקוביץ

הוא ידוע כסרבן ריאיונות, אבל כנראה שיש דברים ששווה לשבור שתיקה עבורם: הראפר האגדי ג'יי זי (שון קרטר בתעודת הזהות) התראיין לכתבה נרחבת ששודרה ב-CBS Mornings, זאת לכבוד תערוכה חדשה "Book of HOV" המוצגת בספרייה הציבורית של ברוקלין, ומוקדשת כל כולה לפועלו של הראפר.

המוזיקאי בן ה-53 הוא לא רק קונגלומרט של בן אדם אחד, הוא גם בעלה של ביונסה וגם אבא לבלו אייבי (11) והתאומים רומי וסר (6). הריאיון הנדיר שהעניק לכתבה גייל קינג, סיפק מספר תגליות מעניינות לא רק על הפרספקטיבה של הכותב-משורר-מספר סיפורים-אמן של מילים שהוא כלפי העולם בכלל ואמנות בפרט, אלא גם על החיים האישיים שלו.

לכתבות נוספות:

ביונסה והציץ, ג'ונה היל מרעיל וסטטיק משפיל
כל האמת על ההמצאות של בלה חדיד
אנחנו בהלם: זאת הדרך הגועלית שבה ג'סטין נפרד מבריטני

כך למשל, חשף ג'יי זי כיצד הוא וקווין בי תכננו לקרוא לבתם הבכורה: "השם של בלו היה אמור להיות 'ברוקלין'", גילה קרטר - מה שלא מאוד מפתיע בהתחשב בעובדה שהוא נולד וגדל ברובע הניו יורקי וגאה בכך מאוד.

אז איך מברוקלין הגענו לבלו? ובכן, התוכניות של ההורים הגאים השתנו עוד כשהיא הייתה עוברית: "קראנו לה בלוברי (אוכמניות). היינו אומרים אחד לשניה, 'תסתכל/י על האוכמנית הקטנה הזאת'. כמו שם חיבה. זה היה טבעי". ככל שחלף הזמן, הסביר, הכינוי התחיל להרגיש כמו שם אמיתי. "פשוט הורדנו ממנו את ה'ברי' וקראנו לה בלו".

בהמשך, נשאל הראפר כיצד הרגיש כאשר צפה בבלו רוקדת על הבמה לצד אימה, בסבב ההופעות העולמי המצליח שלה. "בשבילי זה היה הסיבוב הכי טוב שלה", השיב, "זה היה הסיבוב הכי שלם". לדבריו, הוא הצטמרר וקיבל "עור ברווז" מעצם העובדה שבלו הייתה אמיצה מספיק להתמודד עם הקהל חרף ההתרגשות העצומה שלה.

מלבד זאת, הוא גם התייחס לדרך שבה בתו מתמודדת עם תגובות קשות רק משום שנולדה לזוג הורים מפורסמים מאוד: "בלו נולדה לעולם הזה, היא לא בחרה את זה. היא נולדה לתוך חיים שהיא לא ביקשה, אז מאז שהיא נולדה היא נמצאת תחת בחינה קפדנית של הציבור, ולכולם יש דעה על הכול - אפילו על ילדה קטנה ומה היא עושה או לא עושה עם השיער שלה", אמר. "אז זה שהיא תעמוד על הבמה הזו ותחזיר את הכוח שלה ותופיע דווקא בשיר שנקרא 'הכוח שלי' - פשוט אי-אפשר לכתוב תסריט טוב יותר".

כזכור, כשהייתה פעוטה, בלו הייתה נתונה לעתים קרובות לביקורת ציבורית על המראה החיצוני שלה, ו"זכתה" לתגובות גועליות מכל רחבי האינטרנט. מגיבים ברשתות החברתיות אמרו שהשיער שלה נראה לא מטופח, בעוד אחרים הגיבו על המראה שלה באופן כללי - אפילו שהיא הייתה ילדה בת שנתיים.

"ואז העולם צופה בה גדלה", המשיך ג'יי זי בריאיון, "היא יצאה להופיע בפני 80 אלף איש - והיא בת 11, אז זה אומר שיש לה עצבים מפלדה". כשהמראיינת קטעה את דבריו ואמרה שבלו לא נראתה עצבנית על הבמה, הוא השיב: "אני מכיר אותה ואני יודע כמה היא הייתה לחוצה. אני יודע כמה היא פחדה".

נזכיר, כי הקטע של בלו על הבמה לצד ביונסה החל כגאג באחת מההופעות, אלא שמה שהיה אמור להיות קטע של הופעה אחת, הפך לקבוע ולאחד הקטעים הכי מצופים במהלך הסיבוב, כולל שלל תלבושות שהוכנו במיוחד עבור בלו. "היא רצתה לעשות את זה. היא רצתה לעשות את זה בלילה הראשון, ואנחנו היינו כזה, 'בסדר, אם זה משהו שאת רוצה לעשות, את לא יכולה פשוט לצאת לשם. את חייבת ללכת לעבוד עם הרקדנים, ופשוט ללכת לעבוד'. והיא עבדה כל יום והתבוננתי בה עובדת קשה".

ביונסה, גראמי 2023
ביונסה | צילום: רויטרס

סיבוב ההופעות החל ב-10 במאי בשטוקהולם, שוודיה, והסתיים ב-1 באוקטובר בקנזס סיטי. זה היה סיבוב ההופעות היחיד הראשון של ביונסה מאז סיבוב ההופעות העולמי שלה "Formation" בשנת 2016. הסיבוב גרף 579 מיליון דולר - מה שהפך אותו לסיבוב המרוויח ביותר של אמנית בהיסטוריה, ולסיבוב ההופעות השביעי עם סכום הרווחים הכולל. כעת, המעריצים מצפים לסרט שמבוסס על הטור, שעתיד לעלות לאקרנים בבתי הקולנוע ב-1 בדצמבר.