תחת אבטחה כבדה: "סרט הזוועות" הוקרן בפני בכירים בהוליווד

אירוע ההקרנה התקיים בלוס אנג'לס תחת מעטה חשאיות, כשרשימת המוזמנים נותרה סודית. חלק מהמשתתפים יצאו מהאולם באמצע בשל המראות הקשים, בעוד כאלו שאישרו את הגעתם לא הגיעו לבסוף - ייתכן כי בשל החשש מההפגנה הפרו-פלסטינית שנערכה מחוץ לאולם • דובר צה"ל הבהיר: בניגוד לשמועות - הסרט לא הודלף ברשת

זמן צפייה: 01:47

הלילה (חמישי) התקיים אירוע הקרנת סרט הזוועות על טבח ה-7 באוקטובר בפני בכירים בהוליווד, זאת תחת אבטחה כבדה ומעטה חשאיות, כשרשימת המוזמנים נותרה סודית (אך לא כללה כוכבי קולנוע או סלבריטאים) וכולם התבקשו שלא להיכנס עם פלאפונים לאולם. חלק מהמשתתפים יצאו באמצע ההקרנה בשל המראות הקשים שהוצגו בסרט בן 47 הדקות אותו הכין דובר צה"ל, בו חומרים גרפיים קשים לצפייה מיום הטבח.

בטרם החל הסרט, שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן נאם בפני הנוכחים. "הסרט הזה ישנה את האופן שבו אתם רואים את המזרח התיכון ואת הדרך שבה אתם רואים את המלחמה עם עזה", אמר ארדן. "ישראל נלחמת למען העתיד שלה, אני כאן כדי להפציר בכם לתמוך בישראל במלחמה הזו נגד הרשע הטהור עד שנשמיד את חמאס.

לכתבות נוספות:

"אתם הולכים לראות ברבריות ואכזריות בסדר גודל שלא ראיתם מעולם", הזהיר. "זוועות כאלו יכולות להיות מבוצעות רק על ידי אלו שלא רואים יותר את הקורבנות שלהם כאנושיים. האכזריות של חמאס שכללה רצח של תינוקות, אונס נשים, שריפת משפחות בחיים וחטיפת ילדים התרחשה מאחר שחמאס - בדיוק כמו הנאצים ודעא"ש, רואים את כל הישראלים כחרקים שהם חייבים להמשיד. חמאס עד היום מצהיר בפומבי שהם היו מבצעים את הטבח הזה שוב ושוב ושוב".

לאורך הימים האחרונים פרטי ההקרנה נותרו סודיים, אלא שבסופו של דבר אלו דלפו - ובחמאס יצאו בקריאות ברשתות החברתיות להפגין מחוץ לאולם. בפועל, כ-25 מפגינים פרו-פלסטינים הגיעו למקום, ומולם המוני מפגינים פרו-ישראלים שהביעו את תמיכתם. בין כמה מהמפגינים נרשמו עימותים אלימים.

את האירוע יזמו השחקנית הישראלית גל גדות ובעלה ירון ורסנו, יחד עם הבמאי הישראלי זוכה האוסקר גיא נתיב, זאת במטרה לחשוף את האמת בפני העולם על שהתחולל כאן בשבת השחורה ולגייס את תמיכתם של האנשים המשפיעים בתעשייה. חלק מהבכירים שאישרו את הגעתם לא הגיעו לבסוף, ייתכן כי בשל החשש מאותן קריאות של חמאס להפגנות. גדות, שאמורה הייתה להנחות את הערב, לא הגיעה לבסוף זאת משום שעל פי הדיווחים היא התבקשה שלא לבוא בשל ענייני אבטחה.

 

 

בתוך כך, ובעקבות שמועות שרצו ברשת, דובר צה"ל ביקש להבהיר נחרצות כי סרט הזוועות לא דלף. "הסרט מוקרן באופן מצומצם למקבלי החלטות, גורמי תקשורת ומשפיענים בארץ ובעולם בכפוף לתנאים מחמירים ובליווי נציג צה"ל או גורם מוסמך מטעמו", מסר דובר צה"ל. "הקרנת הסרט נועדה לייצר לגיטימציה לפעילות צה"ל, ולהציג לעולם את אירועי הטבח של השבעה באוקטובר.

"המשתתפים בהקרנה מתחייבים לעמידה בתנאי הצפייה ובחתימה על מסמך בו מתחייבים שלא לצלם או להפיץ אף חלק מהסרט. אנו חוזרים ומבקשים מהציבור להימנע מהפצת שמועות כוזבות ומהעברת ופתיחת קישורים שנטען שהסרט מוצג בהם".