אביה של אנג'לינה ג'ולי: "מאוכזב ממנה, כמו לאחרים - אין לה הבנה לאמת של אלוהים"

השחקן ג'ון וויט, הידוע כתומך נלהב של ישראל, יצא נגד בתו ונגד תומכי פלסטין המאשימים את צה"ל בפשעי מלחמה, ואמר: "ישראל הותקפה על ידי טרור לא אנושי, ואתם, טיפשים, אומרים שהיא הבעיה?" • עוד הוסיף על טענת בתו: "ישראל הורגת חפים מפשע? זה שקר, יש לעזתים רצון חופשי לעזוב"

אנג'לינה גולי וג'ון וויט
אנג'לינה גולי וג'ון וויט | צילום: שאטרסטוק

השחקן האמריקני ג'ון וויט, אביה של השחקנית אנג'לינה ג'ולי, מתח אמש (שבת) ביקורת חריפה נגד אלו שמאשימים את ישראל במלחמה בעזה - ובהם את בתו, לאחר שזו האשימה את ישראל ב"רצח משפחות שלמות והפצצה נטולת אנושיות בעזה". וויט בן ה-84, ידוע כאדם פרו-ישראלי שאף ביקר פה לא אחת וכבר עם תחילת המלחמה התייצב לצידנו.

"אני מאוכזב מאוד שלבת שלי, כמו להרבה אחרים, אין שום הבנה לכבודו של אלוהים, לאמת של אלוהים", אמר וויט בסרטון שהעלתה לרשתות החברתיות. "זוהי הריסת ההיסטוריה של ארץ האלוהים, ארץ הקודש, ארץ היהודים. זהו צדק לילדי האל בארץ הקודש. הצבא הישראלי חייב לשמור על האדמה ועל האנשים. זו מלחמה. זה לא יהיה כמו שהשמאל חושב, זה לא יכול להיות תרבותי עכשיו.

לכתבות נוספות:

"ישראל הותקפה על ידי טרור לא אנושי", הוסיף, "תינוקות תמימים, אימהות, אבות, סבתות וסבים. ואתם, טיפשים, אומרים שישראל היא הבעיה? אתם צריכים להסתכל על עצמכם ולשאול: 'מי אני? מה אני? תשאלו את אלוהים, 'האם אני לומד את האמת? או שמשקרים לי?'. חבריי, אלה שמבינים את האמת רואים את השקר. הם רואים שישראל הותקפה, והחיות האלה רוצים להכחיד את היהודים ואת הנוצרים.

"אנשי החמאס קיבלו כמויות אדירות של כסף שהם לא חלקו עם העם. במקום זה הם יצרו נשק בשביל הזעם שלהם. לישראלים אכפת מבני אדם, הם אוהבים, הם דואגים. זה משהו שהחיות האלה לא מבינות. כמובן שכולנו רוצים שלום ורוצים אהבה. אבל זה לא יכול לקרות עם החיות האלה, שרוצות להשמיד יהודים ונוצרים מעל פני האדמה".

אנג'לינה ג'ולי
אנג'לינה ג'ולי | צילום: shutterstock

וויט גם התייחס לטענתה של בתו, לפיה "40 אחוזים מההרוגים הם חפים מפשע", והבהיר: "זה שקר שישראל הורגת חפים מפשע. לכולם יש רצון חופשי לעזוב אבל הם אסירים של המדינה הברברית שמשתמשת בהם כמגינים אנושיים. הילדים על אדמת פלסטין מנוצלים על ידי החיות האלו כדי לגרום לכולם לחשוב שישראל נוטלת חיים - וזו בעצם תוכנית החמאס: ליצור את מלחמת הרוע נגד הטוב.

"ישראל הותקפה והיהודים שסבלו במשך שנים הראו גבורה גדולה, אמונה באלוהים, שרדו את השואה ועכשיו את השואה הזו של החמאס. ישראל, המדינה שהובטחה ליהודים על ידי אלוהים, עומדת עכשיו על הניצחון הגדול ביותר שלה. הנבחר, המשיח, ינצח במלחמה הזו", סיכם. "תאפשרו לכוח האמת והצדק לאחד את כולנו ביחד, ולהפנים שחמאס ורמאות השלטון שלהם הורסים את האנשים שלהם, ולא ישראל".

כאמור, בסוף השבוע פרסמה ג'ולי תמונות מעזה ההרוסה, ולעיני מיליוני עוקביה ברשתות טענה בין היתר כי "מיליוני אזרחים פלסטינים - ילדים, נשים, משפחות - נענשים באופן קולקטיבי ונטול אנושיות - והכול תוך שהם לא מקבלים מזון, תרופות וסיוע הומניטרי בניגוד לחוק הבינלאומי".