שר התרבות מיקי זוהר: "מחבלים ושהידים לא יוצגו כגיבורים במימון ישראלי"

בנאום הכניסה לתפקידו מסר שר התרבות והספורט הנכנס, מיקי זוהר, כי מדינת ישראל לא תממן יצירות שיפגעו בשמה הטוב של מדינת ישראל בארץ ובעולם: "אנחנו נדאג לשלול תקציבים שיקדמו את הנרטיב של אויבינו"

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר
שר התרבות והספורט, מיקי זוהר | צילום: מירי שמעונוביץ׳ / לע״מ

שר התרבות והספורט הנכנס, ח"כ מיקי זוהר, הציג את חזונו בתחום התרבות והספורט במהלך טקס חילופי השרים: "אנחנו נדאג לשלול תקציבים שיקדמו את הנרטיב של אויבינו. מחבלים ושהידים לא יוצגו כגיבורים במימון ישראלי וחיילים לא יוצגו כרוצחים". השר גם הזכיר את בנו, אליאב זוהר, שהפך בשנה האחרונה לכוכב: "אני בטוח שאדע לעבוד היטב עם עולם האומנות, אחרי הכל יש לי אומן לא רע בבית".

כתבות נוספות בתרבות ובידור

אליאב זוהר עצמו התבטא לפני כשבועיים בחשבון הטוויטר שלו, על רקע הצהרת הכוונות של חברי הקואלציה לפעול לשלילת זכויותיהם של קהילת הלהט"ב: "אסור חלילה שנגיע למצב בו אדם בישראל יופלה לרעה על רקע אמונתו או נטייתו המינית. אני בטוח שגם הממשלה החדשה תשמור על החופש של כולנו".

 

 

בנוסף, שר התרבות הנכנס, מיקי זוהר, ציין בנאומו כי ידאג לשלול תקציבים ליצירות שיפגעו בשמה הטוב של מדינת ישראל: "אנחנו נדאג לשלול תקציבים שיקדמו את הנרטיב של אויבינו. מחבלים ושאהידים לא יוצגו כגיבורים במימון ישראלי וחיילים לא יוצגו כרוצחים. נבחרנו כדי לממש את המדיניות של ציבור בוחרינו ובעזרת השם זה מה שנעשה".

מיקי זוהר, חילי טרופר
מיקי זוהר, חילי טרופר | צילום: מירי שמעונוביץ׳ / לע״מ

שר התרבות היוצא, חילי טרופר, פנה אל זוהר במהלך הטקס ואמר: "מיקי, אני מאחל לך הצלחה מכל הלב. נראה לי שאנחנו מעבירים לך משרד במצב טוב מאוד, אבל יש עוד הרבה לעשות ומכאן זה שלך.
אני לטובתך בכל ענין ובכל זמן".