דווין "דה רוק" ג'ונסון חושף: "הציעו לי לרוץ לנשיאות"

השחקן הידוע בכינויו "דה רוק" חשף כי בבחירות הקודמות, נציגים משתי המפלגות פנו אליו והציעו לו ברצינות להצטרף אליהם. וזה לא הכול: הם הגיעו מגובים בסקרים המראים כי השחקן פופולרי במיוחד, וכי לפחות 46% מבעלי זכות הבחירה היו מצביעים לו • ביידן וטראמפ, מאחוריכם? "יש בפוליטיקה הרבה דברים שאני שונא"

דווין ג'ונסון, דה רוק
דווין ג'ונסון, דה רוק | צילום: שאטרסטוק

האם בקרוב נראה את השחקן והשרירן דוויין ג'ונסון, הידוע בכינויו "דה רוק", מככב בסרטוני תעמולת בחירות והופך לאישיות פוליטית שנואמת על הפודיום בבית הנבחרים האמריקאי? לא היינו מהמרים על זה, ובכל זאת: השחקן בן ה-51 חשף הלילה (ראשון) כי גורמים בעולם הפוליטי מנסים למשוך אותו פנימה בכל הכוח - ואפילו להריץ אותו לנשיאות ארה"ב. כן כן, מה ששמעתם.

בריאיון לפרק הבכורה של הפודקאסט "Now What" של הקומיקאי ומנחה ה"דיילי שואו" לשעבר, טרבור נואה, סיפר ג'ונסון כי גורמים משני צידי המפה הפוליטית פנו אליו בשנה שעברה בבקשה שיצטרף למפלגתם וירוץ כמועמד לנשיאות של המעצמה החזקה בעולם.

לכתבות נוספות:

בריאיו, הציג נואה סקר שנערך בשנת 2021, שבו 46% מהמבוגרים בארה"ב הצהירו כי יתמכו בשחקן כמועמד לנשיאות. אז, ג'ונסון הודה שההצעות הנ"ל, ולצידן המחשבה שהוא יכול להפוך לשר בכיר בצמרת הפוליטית האמריקאית, הפתיעו אותו לחלוטין. "אני זוכר שראיתי את הסקר הזה", סיפר ג'ונסון, "וחשבתי לעצמי, 'לעזאזל'. זה בעצם אומר שני דברים: או שאני מייצג בעיני אנשים תכונות שהם מקווים ומצפים לו מהמנהיג שלהם, או שהדברים הפכו להיות כל כך גרועים, שאנשים פשוט חושבים לעצמם, 'אוקיי, אנחנו צריכים שמישהו יבוא לפה ויכסח את כולם'", התלוצץ.

עוד הוסיף השחקן שהוא היה "המום" מכמות הפעמים שפנו אליו בנושא, ועוצמת ההתלהבות לגבי הרעיון של כניסתו לפוליטיקה. לדבריו, לוביסטים אף ניסו לשכנע אותו בפגישות סודיות להצטרף למפלגתם: "בשנת 2022 ביקרו אותי נציגים של שני הצדדים, שאלו אותי אם אני יכול ואם אני מתכוון לרוץ לפוליטיקה, וניסו לשכנע אותי להצטרף לצד שלהם", טען.

דווין ג'ונסון, דה רוק
דווין ג'ונסון, דה רוק | צילום: שאטרסטוק

לדבריו, כל אחד מנציגי שתי המפלגות שלף את אותו הסקר משנת 2021 שבו נחשפה הפופולריות של ג'ונסון בקרב בעלי זכות הבחירה בארה"ב, וכל אחד מהם אמר לו שמבדיקות פנימיות שנערכו בקרב קהל המצביעים שלהם, "הנתונים מגובים ומוכחים, למקרה שבאמת אחליט שאני רוצה ללכת בכיוון הזה.

"הכול היה מאוד סוריאליסטי, כי זו מעולם לא הייתה המטרה שלי", סיכם בהמשך. "המטרה שלי מעולם לא הייתה להיות בפוליטיקה, ולמעשה - יש בפוליטיקה הרבה דברים שאני שונא".

הנשיא ג'ו ביידן בישראל
צריך להילחץ? מממ פחות. נשיא ארה"ב ג'ו ביידן | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מעבר לחוסר העניין המקצועי, "דה רוק" הסביר שהלו"ז הצפוף של פוליטיקאי חדש זה פשוט לא בשבילו. "אני יודע מה זה לחוות את הפרידה הזאת מהבית ולא להיות שם לימי ההולדת, לא להיות שם בשביל לאסוף את הילדים מבית הספר או להוריד אותם, וכל שאר הדברים", אמר לנואה, והודה שהחמיץ רגעים חשובים בגידול בתו הבכורה סימון, שנולדה בשיא קריירת ההיאבקות שלו. "לא רציתי את זה אז, ואני לא רוצה את זה עכשיו - בשביל הילדים שלי".

למרות כל זאת, ועל אף שאין לו שום כוונה לרוץ לנשיאות כרגע, הוא השאיר את הדלת פתוחה לקמפיין עתידי אם הלחץ הציבורי יגבר. "אם בסופו של דבר זה מה שאנשים רוצים", אמר בנימה רצינית, "אז כמובן שאשקול את זה". אנחנו אמנם לא בעלי בחירה בארצות הברית, אבל לו היינו - אין ספק שדה רוק היה מקבל את הקול שלנו.