בשמלה צהובה עם תמונות החטופים: זעקת ניצולת הטבח בפסטיבל קאן

לורה בלג'מן כאדר, ניצולת השבעה באוקטובר, הגיעה לפסטיבל הקולנוע בריביירה הצרפתית בשמלה שלא ניתן היה להתעלם ממנה, עם סרט שחור הקורא: "Bring Them Home" • "זה לא היה קל, אבל הצלחנו!", כתבה בהמשך, "לא נאפשר לעולם לשכוח אתכם!!! החזירו אותם הביתה!!!"

לורה בלג'מן כאדר בפסטיבל קאן, צרפת
לורה בלג'מן כאדר בפסטיבל קאן, צרפת | צילום: REUTERS

לורה בלג'מן כאדר, ניצולת הטבח במסיבה ברעים, עלתה אמש (רביעי) במדרגות האדומות המפורסמות של פסטיבל קאן המתקיים בימים אלו בצרפת, כשהיא לובשת שמלה צהובה שעליה תמונות של כמה מהחטופים המוחזקים בשבי. בלג'מן כאדר, שהגיעה לפרמיירת הסרט "פיוריוסה: מסאגת מקס הזועם", גם עטתה על עצמה סרט שחור גדול וזועק עם הכיתוב "Bring Them Home".

"זה לא היה קל, אבל בעזרת אנשים מדהימים הצלחנו!", כתבה בלג'מן כאדר בפוסט שפרסמה מאוחר יותר בחשבון האינסטגרם שלה, "לא נאפשר לעולם לשכוח אתכם!!! החזירו אותם הביתה!!!". על פי הדיווחים מעבר לים, המאבטחים במקום ביקשו ממנה שלא להישאר שם זמן רב מדי. לאתר ynet סיפרה כי אנשי הפסטיבל לא איפשרו לה לצעוד על השטיח האדום, אך כן הותירו לה לעלות לאולם דרך המדרגות המפורסמות.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

בלג'מן כאדר היא ניצולת הטבח במסיבה ברעים בשבעה באוקטובר, שהצליחה להימלט מפני המחבלים יחד עם בעלה וכמה חברים. בריאיון לחדשות 13 סיפרה בעבר כיצד הסתתרו במשך שעות בקראוון, כשבחוץ שמעו צרורות של ירי. "לא הייתי אמורה להיות בחיים", אמרה אז, "חמאס עשה כל שביכולתו כדי להרוג אותי ואת החברים שלי שם".

לורה בלג'מן כאדר בפסטיבל קאן, צרפת
לורה בלג'מן כאדר בפסטיבל קאן, צרפת | צילום: REUTERS
לורה בלג'מן כאדר בפסטיבל קאן, צרפת
לורה בלג'מן כאדר בפסטיבל קאן, צרפת | צילום: REUTERS

פסטיבל קאן ה-77, אחד מהאירועים הנחשבים בעולם הקולנוע, נפתח שלשום על רקע המלחמה בעזה ובאוקראינה. בשל כך, ובניסיון למנוע עימותים וחיכוכים בין באי המקום, העיר קאן אסרה קיום הפגנות באזור הפסטיבל, האבטחה תוגברה ונאסרה ענידת סיכות כאלו ואחרות - הן סיכות צהובות הקוראות לשחרור החטופים, והן סיכות פרו-פלסטיניות .