בצל המלחמה: דוקאביב גליל-מעלות תרשיחא יתקיים במהדורת אונליין

הפסטיבל הוותיק, שיציין השנה 15 שנים להיווסדו, יתקיים בין התאריכים 25-22 בנובמבר • ברקע המלחמה המתחוללת כאן, הוא ייערך במתכונת מעט שונה, כאשר הסרטים יוקרנו ברשת - ובחינם • כל הפרטים

סינדי לאופר
סינדי לאופר | צילום: Bruce Ando

בצל הניסיון של עולם התרבות לחזור לשגרה מסוימת תוך כדי המלחמה המתחוללת כאן, הפקת פסטיבל דוקאביב גליל-מעלות תרשיחא הודיעה הבוקר (רביעי) כי הפסטיבל יתקיים במהדורת אונליין מיוחדת. דוקאביב, שיחגוג השנה 15 שנים להיווסדו, יתקיים בין התאריכים 25-22 בנובמבר כשכאמור - כל הסרטים יוקרנו ברשת, לכל מי שיחפוץ בכך.

במסגרת הפסטיבל יוקרנו בבכורה הסרטים "סינדי לאופר - תנו לקנרית לשיר" על חלוצת הפופ הססגונית, וגם "המשימה", "ההזדמנות" ו-"קרא לי רקדן". לצד אלו, יוקרנו סרטים מהמהדורה האחרונה של הפסטיבל, וכן תיערך מחווה מיוחדת לסרטי סטודנטים ממכללת ספיר אשר בשדרות.

כמו כן, יתקיימו אירועי תעשייה ליוצרים והקרנה פיזית לילדי העוטף השוהים במרכז הארץ. הצפייה בסרטים היא ללא עלות - עם אפשרות לתרומה ברכישת כרטיס המהווה תמיכה בפעילות עמותת דוקאביב והיוצרים הישראליים. הצפייה זמינה ל-24 שעות מרגע הרכישה, ומספר הצפיות מוגבל.

לכתבות נוספות:

"ליבנו עם חברינו מהצפון שבשל המצב נבצר מהם לקיים את הפסטיבל פיזית כמו בכל שנה", מסרו מטעם ההפקה. "כמחווה לפסטיבל הגלילי נקיים תכנית אונליין מיוחדת כך שהקהל יוכל להיכנס ולצפות במבחר סרטים של יוצרים מהגליל, לצד כל הסרטים האחרים".

בפסטיבל ביקשו לגנות את התעלמות עולם התרבות והאמנות הבינלאומיים על הטבח שהתרחש נגד ישראלים ב-7 באוקטובר, ו"למחות בתוקף על התנהלות אנשי פסטיבל הסרטים התיעודי באמסטרדם IDFA", לשון ההודעה.

"אנחנו בדוקאביב, כמוסד תרבותי הפועל מתוך מחויבות גדולה לקהל הישראלי, בוחרים להמשיך לפעול ולתת במה ליוצרות ויוצרים דוקומנטריים מקומיים. עכשיו, יותר מתמיד, כשכולנו ערים לחשיבותה של יצירה דוקומנטרית והערך שלה בתיעוד, שימור והבאת הסיפורים ברמה האישית, התרבותית וההיסטורית".

לאתר הפסטיבל לחצו כאן