אחרי ביטול אחת מהרשעותיו באונס: משפט חוזר להארווי ויינשטיין

התובע המחוזי במנהטן הודיע כי המפיק ההוליוודי יעמוד למשפט חוזר, זאת בעקבות ההחלטה לבטל את אחת מהרשעותיו באונס • בתביעה הבהירו כי בכוונתם להילחם: "אנחנו מאמינים בתיק הזה. הוא היא חזק ב-2020 ונשאר חזק ב-2024" • עורך דינו של ויינשטיין: "בטוחים שנשמע 'לא אשם'" • המשפט צפוי להיפתח בסתיו

הארווי ויינשטיין
הארווי ויינשטיין | צילום: רויטרס

כשבוע לאחר שבית המשפט לערעורים בניו יורק ביטל את אחת מהרשעותיו באונס, המפיק ההוליוודי לשעבר הארווי ויינשטיין יזכה למשפט חוזר - כך הודיע אמש (רביעי) התובע המחוזי במנהטן. הדיון הבא בתיק נקבע ל-29 במאי, והמשפט החוזר צפוי להיפתח בספטמבר.

"אנחנו מאמינים בתיק הזה", אמרה אתמול עוזרת התובעת המחוזית ניקול בלומברג, במהלך הדיון הראשון שנערך מאז ביטול ההרשעה, "זה היה תיק חזק ב-2020 וזה נשאר תיק חזק ב-2024". אחת מהנוכחות באולם הייתה ג'סיקה מאן, עדה מרכזית במשפט האונס. "היא כאן כדי להראות שהיא לא מתחרטת והיא מצפה לראות שהצדק ייעשה שוב", אמרה בלומברג.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

ויינשטיין (72) הגיע לבית המשפט בכיסא גלגלים, במה שהיווה את הפעם הראשונה שהוא נראה בפומבי מאז הורשע באונס בפברואר 2023, בבית משפט בלוס אנג'לס, ונגזרו עליו 16 שנות מאסר. המפיק שמר על שתיקה במהלך הדיון, ובסופו עורך דינו אמר לתקשורת כי "יש תחושת הקלה עצומה שחזרנו לכאן... אנחנו בטוחים שבתום המשפט, המילים היחידות שנשמע הן 'לא אשם'".

כאמור, בית המשפט לערעורים בניו יורק ביטל בשבוע שעבר את הרשעתו של ויינשטיין באחד ממקרי האונס שבהם הורשע לפני ארבע שנים, בעקבות ערעור של פרקליטיו. בית הדין לערעורים הפך את ההחלטה ברוב של ארבעה מול שלושה שופטים. "ויינשטיין לא קיבל משפט הוגן, כיוון שנשפט לא רק על הפשעים שהואשם בהם, אלא על חלק ניכר מהתנהגותו בעבר", נכתב בהחלטת הרוב. "התרופה לטעויות החמורות האלו היא משפט חדש".