פרחים, פרוות ומה שבינהם – שבוע האופנה של לונדון

בעוד הפשניסטות המשיכו הלאה והן כבר מדלגות מתצוגה לתצוגה במילאנו, אנחנו עוד לא התאוששנו משבוע האופנה של לונדון

שבוע האופנה של הבירה הבריטית נחשב הכי אוונגרדי מבין ארבעת הגדולים והעונה הוא שוב לא אכזב. במקביל לתצוגות של מעצבים צעירים ונועזים הציגו המעצבים הגדולים את קולקציית סתיו/ חורף שלהם כשמחוץ לתצוגות  מוחים פעילי זכויות בעלי חיים על התעוררות השימוש בפרווה על המסלולים. המחאה הגיעה בעקבות תחזית של פדרצית הפרווה הבינלאומית כי מותגים רבים בשבוע האופנה בלונדון - כולל Burberry מציגים פריטים הכוללים פרווה. המצב השנוי במחלוקת לא מפריע לרבים להראות כשהם חובקים בהתלהבות מחודשת פרוות, שהפכו לפריט אהוב במיוחד בעונה האחרונה.

|

תצוגת האופנה של ברברי (Getty Images)
תצוגת האופנה של ברברי (Getty Images)

חוץ מסערה ציבורית שבוע האופנה של לונדון הביא איתו שוב את האסטיתיקה הצעירה והתוססת שהוא כה מפורסם בה והציע מבט מרענן על מורשת בריטית משולבת בתרבות בועטת ועכשווית. שורה של מעצבים חדשים הציגו מגמות חדשות ומלהיבות ונתנו אינטרפרטציה חדשה לטרנדים שחשבנו שכבר לא נראה על המסלולים, ובטח לא בארון שלנו בעונה הקרובה. שום דבר בעונה הזו לא היה אפרורי או קודר, הקולקציות אופיינו בצבעים חזקים ובשילובים נועזים וחלק גדול מהן הציג זיקה ואהבה לכל מה שבריטי - המורשת הבריטית הודגשה בעיקר בעזרת שימוש בבדים משובצים וטוויד כמו למשל בפרזנטציה של Markus Lupfer. ראינו על המסלולים צבעים רעננים כמו סגול על כל גווניו – לבנדר, לילך, שזיף עמוק וורוד פוקסיה בשילובים חזקים עם שחור  כפי שהציג Emilio De La  Morena  כמו גם שילובים ששכחנו מקיומם כמו לבן ואדום, או כחול יחד עם בז', אדום, צהוב או שחור - שילובים שכיכבו על המסלול של המעצבת Roksanda. צבעי פסטל חורפיים שולבו עם צבעים מטאליים מה שהפך לוקים שיכלו להיות רומנטיים לחזקים ולעיתים אף אנרכיסטיים.

Roksanda ׁ(יח''צ)
Roksanda ׁ(יח''צ)

הדפסי הפרחים ממשיכים איתנו משבועות אופנה אחרים בעולם - טרנד מוכר שמופיע בדרך זו או אחרת בקולקציות של העונות השונות. כשהם מוצגים בקולקציית אביב/קיץ אי אפשר לקרוא להם בדיוק טרנד פורץ דרך, אך העונה הם קיבלו טוויסט בצורת הדפסים לא קונבנציונליים לעיתים אפילו עם נטייה לפאנק ,הדפסי פרחים פסיכודליים כמו שראינו בקולקציה של Temperley London או בשילובים מעניינים כמו אצל Erdem, שהוסיף לפרחים טקסטורות מקטיפה. כמו תמיד אנחנו תוהים איזה מהטרנדים הנראים על המסלולים יעשה את דרכו אל הארון שלנו. ב- Topshop Unique וב- Theo VI ראינו טרנד שבוודאות אפשר כבר לאמץ: סוודר אוברסייז ארוך מעל חצאית, רצוי מתנפנפת. השילוב הזה עובד מעולה כשמזג האויר הוא כמעט, אבל לא ממש -אביבי. הלוק הזה כיכב גם על המסלולים וגם מחוץ להם - מה שמבשר שאנחנו בהחלט הולכים ללבוש את הטרנד הזה בקרוב. לונדון ממשיכה את הטרנד המטאלי בסגנון שנות השמונים שראינו על המסלולים בניו יורק, עם פרשנויות שונות של המראה הזוהר הזה.

Erdem. (יח''צ)
Erdem. (יח''צ)

[brightcove_iframe video_id='entertainment-celebs-gossip-074' autoplay='1' credit='' kid='1_f0ibf6lo' duration='34']

JW Anderson הציג לוק בסגנון אינדי עם שמלות וחצאיות טלאים בכסף מטאלי, ו-  Emilia Wickstead ציוותה חצאיות נצנצים מתכתיות עם גולפים בצבע קרם רך מה שנתן טאצ' מודרני לקולקציה. אז מה היה לנו? מורשת בריטית, מטאל וצבעים נועזים  - עכשיו רק נותר לראות איזה מהטרנדים האלה ימשיכו לככב על המסלולים במילאנו ופריז,-שתי בירות אופנה חשובות, אך שונות מאוד במהותן מלונדון - שלמרות מזג האויר האפרורי השורר בה דרך קבע, מספקת את האופנה הכי צבעונית ונועזת.

Emilia Wickstead winter 2017 2018
Emilia Wickstead winter 2017 2018
Emilio De la Morena
Emilio De la Morena

[brightcove_iframe video_id='entertainment-celebs-gossip-075' autoplay='0' credit='' kid='1_7peaog6j' duration='54']

Topshop Unique (יח''צ)
Topshop Unique (יח''צ)
Ceci - Liron Weissman
Ceci - Liron Weissman
Ceci - Liron Weissman
Ceci - Liron Weissman

[brightcove_iframe video_id='entertainment-celebs-gossip-076' autoplay='0' credit='' kid='1_elgv5rto' duration='34']