אופירה אסייג נגד גל גדות: "חתיכת חוצפנית מנותקת, שבי בשקט"

אחרי שהעלתה שלל פוסטים התומכים ללא סייג בישראל, השחקנית גל גדות פרסמה סטורי מיותר שבו נכתב בין היתר כי: "הרג פלסטינים חפים מפשע זה מחריד". אשת התקשורת זעמה: "עברת את הגבול. את חיה בסרט שאת איזה הוליווד ומתי שבא לך את ישראלית. אפילו ג'יג'י חדיד יותר נורמלית ממך! תתביישי"

אופירה אסייג, גל גדות
אופירה אסייג, גל גדות | צילום: ערן לם, שאטרסטוק

ישראל במלחמה: מאז מתקפת הפתע של חמאס שבה נרצחו יותר מ-1,200 בני אדם, נחטפו עוד עשרות ונפצעו עוד אלפים, ישראל זוכה לתמיכה גלובאלית מצד ידוענים רבים ברחבי העולם. אלו מעלים לרשתות החברתיות שלהם שלל סרטונים ופוסטים שבהם תומכים ללא סייג בישראל, ואפילו שחלקם "זוכים" לתגובות נאצה מפרו-פלסטינים - הם נותרים איתנים בתמיכתם בנו.

השחקנית גל גדות, שבימים האחרונים התגייסה למען ההסברה הישראלית ופרסמה ל-100 מיליון עוקביה באינסטגרם את הטבח המחריד שנעשה ביישובי העוטף, הצליחה הלילה להרגיז את הישראלים עם סטורי אחד מיותר: "הרג פלסטינים חפים מפשע זה מחריד", כתבה גדות, והוסיפה: "הרג ישראלים חפים מפשע זה מחריד. אם אתם לא חושבים אותו הדבר, אני חושבת שאתם צריכים לשאול את עצמכם למה". זמן קצר לאחר מכן, ובעקבות הביקורת בישראל - גל מחקה את ההתייחסות להרג הפלסטינים.

לכתבות נוספות:

לצד מאות התגובות הזועמות שקיבלה גדות, גם אשת התקשורת אופירה אסייג התייחסה לדברים ופתחה במתקפה חסרת מעצורים על הוונדר-וומן הישראלית: "גל גדות כתבת ומחקת! טוב שכך. אני מחזיקה את עצמי כבר כמה פעמים לא לענות לך כי את דואגת לפרנסה ולקריירה שלך וזה בסדר. אבל הפעם עברת את הגבול.

"בואי לשטח לראות תינוקות ערופי ראש, נערות נרצחות, חיילים מתים ומשפחות אבלות", הוסיפה אסייג. "מי שרצח אותנו זה עם אכזר ושונא ישראל שבי בשקט, עדיף לכולנו. את חיה באיזה סרט שאת הוליווד ומתי שבא לך את ישראלית. תעשי חישוב מסלול מחדש".

אופירה אסייג נגד גל גדות
אופירה אסייג נגד גל גדות | צילום: אינסטגרם

והיא לא עצרה כאן: אסייג שיתפה באינסטגרם שלה את דבריה שהתפרסמו בכלי התקשורת השונים, וכתבה דברים זועמים נוספים על גדות. "אם גל רוצה את זה באנגלית - שתעדכן אותי, חתיכת חוצפנית מנותקת", כתבה בסטורי אחד. "תלמדי מדה רוק", הוסיפה בסטורי אחר, שבו שיתפה את דבריו של השחקן האמריקאי שהתצייב לצד ישראל.

בסטורי נוסף, היא העלתה את דבריה של הדוגמנית ג'יג'י חדיד, אשר אמרה כי "יש לי תקוות וחלומות לפלסטינים - אבל אף אחד מהם לא כולל פגיעה באדם יהודי". "אפילו היא יותר נורמלית ממך", כתבה אסייג ותייגה את גדות, "תתביישי".

אופירה אסייג נגד גל גדות
צילום: אינסטגרם
אופירה אסייג נגד גל גדות
צילום: אינסטגרם

ואלו הדברים המלאים שכתב השחקן דווין ג'ונסון: "האובדן ההולך וגדל של ישראלים ופלסטינים חפים מפשע קורע לב בזמן שהמלחמה הזו יוצאת מפרופורציות. אני לא אעמיד פנים שאני מבין הכול לגבי הקונפליקט הסבוך במזרח התיכון, הוא דורש הבנה עמוקה, אבל מה שאני כן יודע זה שמעשי שנאה של טרור לעולם לא מוצדקים. אני מתפלל עבור חמלה ופתרונות", סיכם, "אני מתפלל עבור כל החיים החפים מפשע".

הדוגמנית ג'יג'י חדיד, בת לאב פלסטיני שלא מסתירה את דעותיה הפרו-פלסטינית, התייחסה גם היא כאמור למתחולל בישראל וכתבה פוסט מסתייג: מצד אחד יצאה נגד הטבח, מצד שני הביעה צער על חיי הפלסטינים. "מחשבותיי עם אלו שהושפעו מהטרגדיה הלא מוצדקת הזאת. אני חשה אמפתיה עמוקה ושברון לב עבור הפלסטינים החיים תחת הכיבוש. אני חשה גם אחריות כלפי חברי היהודים להבהיר, כפי שעשיתי בעבר: למרות שיש לי תקוות וחלומות עבור הפלסטינים - אף אחד מהם לא כולל פגיעה באדם יהודי.

"מעשי טרור כלפי חפים מפשע הם לא דרכה של תנועת 'שחררו את פלסטין' ולא תורמים לה בשום צורה", הוסיפה. "אלו רק עודדו מעגל כואב בן עשרות שנים של נקמה, שאף אזרח תמים, פלסטיני או ישראלי, לא צריך להוות קורבן שלו, ורק מעודד את החשיבה השגויה שלהיות פרו פלסטיני משמעו להיות אנטישמי. אני שולחת את תנחומיי לפלסטינים וליהודים. כל אדם זכאי לזכויות, יחס וביטחון בסיסיים, לא משנה מה הלאום, הדת, המוצא שלו או מקום היוולדו... אני מתפללת עבור ביטחונם של חיים חפים מפשע".